Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Skakanie
Autor Wiadomość
sara64 
piszący forumowicz

Wysłany: 2009-08-11, 21:57   Skakanie

Mam takie pytanko.Kiedy ktoś do nas przyjeżdza to Sara tak bardzo się cieszy że zaczyna skakać.Nawet jak ja z mamą przyjeżdzam do domu to Sara też skacze.Tylko nie skacze na mojego tate.Kiedyś tak na mnie skoczyła że mnie przewróciła.Mówimy nie wolno,fee..Ale ona tak robi swoje.Niech mi ktoś poradzi jak ją tego oduczyć.Bardzo prosze.

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2009-08-11, 23:18   

tu chyba bylo o tym juz napisane-notabene to chyba jest wpisane w rase bo z kazdym to przerabiam do dzis ale to jak sa grupa i jeden nie opanuje radochy to reszta dolacza :-? .generalnie ja psy ignoruje i skakanie -odwracam sie plecami i zakladam reke na reke i tak stoje-na poczatku mialam psy na plecach,potem zauwazyly ze to nie daje efektu i na mnie nie skacza :roll: no jeden skacze ale on jest z odzysku i nic na niego nie dziala :lol: ;-) mysle ze pare osob cos tu dopowie ,mamy tu "szpecow" od pracy z psem ale pogrzeb na forum bo bylo o tym pisane ;-)

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-11, 23:37   

Mówisz ze odwracanie się dało efekt ? Ja jak nie wchodzę z siatkami (do ktorych wsadza łeb) to też czasem mam go na plecach. Choć fakt ze ostatnio coraz rzadziej, moze z powodu upalow albo dlatego ze czesto go olewam (na tyle na ile to mozlwie), rozpakuje się itp itd a dopiero pozniej sie z nim przywitam. Tak sobie teraz msylę ze moze mu przechodzi to skakanie....jutro sprawdzę bo nie pamietam :mrgreen:

Solencja 
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-12, 11:32   

yack napisał/a:
(do ktorych wsadza łeb)
Bunica też wsadza pyszczek do siatek _04_
A skacze tylko jak wracam z dłuższej podróży, wtedy jeszcze szczeka i obrażona idzie gdzieś w kąt by po chwili powrócić po głaskanie :lol:

http://leonbergery.org

Wroc_Luna 
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-12, 14:40   

ach ten objaw wielkiego szczęścia :mrgreen: skakała i Luna a i Indiemu dalej się zdarza :-?
my znaleźliśmy sposób na nasze leosie :oduczyliśmy(/lub -amy )tak: wchodząc mówimy komendę "siad" mając coś dobrego w ręce, w późniejszym okresie wystarczy już komenda. Przy braku posłuchu ignorujemy radość i nie ruszamy się i nic nie mówimy - totalna cisza.
Oczywiście radość bywa nieraz tak wielka, że czasem zapominają się i podskakują jak piłki by dać "buziaka" :lol: a i moim rodzicom i znajomym Indek zrobił "pagony" na powitanie.
Zaglądanie w siatki powinno być chyba wpisane w rasę :mrgreen: a moja mama tak przyzwyczaiła rudzielce (ma zawsze coś w torebce dla nich) , że każdej kobiecie teraz rewidują torebki na wejsciu- normalnie obciach :oops:
Grażka
Ostatnio zmieniony przez Wroc_Luna 2009-08-12, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  

abrus 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-08-12, 21:02   

mi kiedyś po konfrontacji Artusa z siatką zakupową zostały same uszy w garści - to był moment i jedno naciśnięcie kufy - teraz mam taką mocną płócienną i zawieszam na ramieniu :hyper:

Parys 
super leomaniak

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-08-12, 21:21   

Ja próbowałam deptać po łapach ale nic nie dało. Nauczyłam je pokazując ręką, jak do komendy waruj., nawet słuchają :roll:

Daga

Archisia 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-08-12, 23:55   

Az mi wstyd :oops: ,bo u mnie nawet niepelnosprawny dziadek Archibald skacze :-P
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy

danuta 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-08-13, 00:23   

:lol: a ja rycze NIE!!!!!!!! i nie skacza,ale nosy do siatek wkładaja :-( bo czuja,ze tam jest cos dla nich i tez mi czasem zostaja w rece tylko uszy od siatek :mrgreen:

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2009-08-13, 00:58   

oj z tymi siatkami to prawda.U mnie bajce ostatnio odbilo i znowu skacze a juz ja oduczylam :-? dzis ja mialam na plecach :evil: :oops:

sara64 
piszący forumowicz

Wysłany: 2009-08-13, 15:25   

Bardzo wszystkim dziękuję.Spróbuję ją tego skakania oduczyć.A z tym zaglądaniem do siatek to Sara też zagląda i nie tylko Sara bo mój drugi pies Goldi też zagląda.Kiedyś to nawet z reklamówki paczkę parówek wyciągneły i całą zjadły.

Odpowiedz do tematu