Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Leony pracujące
Autor Wiadomość
ania3miasto 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-12-09, 17:47   

Zapisałam się na szkolenia z tropienia. Na razie zajmujemy się tropieniem tuńczyka w lesie ale docelowo bardzo chcemy uczyć się szukać osób :mrgreen: Idzie nam całkiem nieźle. _hopa_
Na razie rozdzielam psy. Dzisiaj z samego rana była ze mną Abisia. Szczególnie zalezy mi na nauczeniu jej skupienia na zadaniu, bo to taki trzepok. Poszło jej jak na pierwszy raz super. Tak samo dobrze jak Alowi w sobotę. Na następne zajęcia spróbuję zabarać dodatkowe ludzkie ręce i dwójkę psów :lol:

Wroc_Luna 
super leomaniak

Wysłany: 2009-12-09, 17:58   

super :-D jak długo trwa taki kurs? czy masz potem jakiś egzamin i papier na ukończenie szkolenia?

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2009-12-09, 20:51   

ja jestem ciekawa jak ci pojdzie z dwojka -ze stadem sie duzo ciezej pracuje.Np Bajka mi nie odda aporta jak sa inne psy obok,jak sie bawimy same czyli tylko ona i ja to aporcik wraca do panci bezblednie :-D .Ale w tropieniu moze bedzie inaczej,ja na spacerach zapobiegam tropieniu kur :-? :lol:

ania3miasto 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-12-09, 22:25   

Ja się straszliwie bałam tropienia i jeszcze się trochę boję :roll: Boję się że zaczną mi uciekać w lesie, a nie robią tego teraz. Chcę jednak jeszce bardziej znaleźć dla nas pomysł na wspólną pracę.
Miśki muszą skojarzyć szukanie ze słowem szukaj i z człowiekiem na końcu linki treningowej. Szkolimy nagrodami - czyli tą porcją tuńczyka na końcu śladu. Na początek. Potem zaczniemy szukać siebie w kolejnych krokach innych ludzi.
Chcę zabierać dwójkę z drugim człowiekiem z mojej rodziny żeby troszkę uniezależnić słoneczka od mojej osoby, bo mam na dzisiaj dwa dzidziuchy. Nie jedzą jak z nimi nie siedzę, a jak jestem pilnują jak oka w głowie. Przyczyną sporów w stadzie jestem zawsze JA.

Nie ma tutaj egzaminu. Prowadzi je szkoła dla psów szkoląca metodami pozytywnymi. Kosztuje 60 zł miesięcznie. Przeciętna ilośc zajęć 3 do 4 miesięcznie. Można chodzić i chodzić, a poziom ćwiczeń jest dobierany do umiejętności psa. Co najistotniejsze - nowi kumple, socjalizacja, las i 2- 3 godziny w lesie. No i gdy zeszliśmy się pierwszy raz grupą - usłyszałam "proszę szybciutko spuścić psy ze smyczy" _hopa_

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2009-12-09, 23:48   

ania3miasto napisał/a:
Nie jedzą jak z nimi nie siedzę, a jak jestem pilnują jak oka w głowie. Przyczyną sporów w stadzie jestem zawsze JA.

skad ja to znam :bzz:

Odpowiedz do tematu