Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak oduczyć psa skakania na drzwi??
Autor Wiadomość
KINGA 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-04-23, 12:22   

.........widzę ,że nie jestem osamotniona w tej sprawie. U nas Xenon nie skacze ale drapie.Przy drzwiach wejściowych mamy dodatkową zamykaną bramkę.W piwnicy jest gorzej, zachwilę będzie dziura na wylot. I nie możemy go tego oduczyć, próbowałam dawania głosu, nagród za cierpliwość, ostrej reprymendy i nic.Jak jestem w domu to czasem go skarcę i czasem to daje efekt, ale co mam zrobić jak nas nie ma?

leoświr
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-04-23, 15:26   

No my załozylismy kulkowa klamkę z werandy do przedpokoju i juz mu się nie bardzo chce skakać, bo widzi że nie podoła, ale też drapie, jak diabli ;-) robi to coraz rzadziej ale też za chwilę będzie dziura.

Ale w zasadzie to największe zniszczenia póki co w domu, więc mozna to przezyć :roll:

Jeszcze krzesło w kuchni pogryzł i to byłoby na tyle 8-)

Echinacea 
super leomaniak

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-04-23, 15:53   

a moja dziś nad ranem, zupełnie nie wiadomo dlaczego ( z nudów??) zaczęła obgryzać próg w kuchni. nie ogarniam, dlaczego :-/

kokony
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-24, 14:38   

Można spryskać odstarszaczem dla psów - śmierdzi im to i, dopóki nie wywietrzeje, omijają spryskany obszar

Echinacea 
super leomaniak

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-04-25, 08:15   

kokony napisał/a:
Można spryskać odstarszaczem dla psów - śmierdzi im to i, dopóki nie wywietrzeje, omijają spryskany obszar

dzięki! faktycznie.

Rybson 
piszący forumowicz

Wysłany: 2012-09-26, 11:30   

U mnie sprawa wygląda tak: mam psa od 1,5 tyg (niecałe 4 mies) gdy tylko pójdę na górę domu, która ma osobne drzwi to pies zaczyna drapać drzwi piszczeć itd, to samo jest jak psa wypuszczę na dwór, po minucie mojej nieobecności zaczyna skakać po drzwiach i piszczeć. I się teraz zastanawiam jak to rozgryźć, nie chce mu otwierać jak tylko zacznie skakać, bo się nauczy że to działa i będzie tak robił, jest teraz dość fajna pogoda więc myślę, że to idealny czas żeby go przyzwyczajać do pobytu na dworze, potem przyjdzie zima, pies będzie w domu, a na wiosnę już może być za późno żeby go odzwyczaić od czterech ścian. A może się za bardzo do mojego towarzystwa przyzwyczaił ? Na dworze ma duża michę z woda, zabawki, drugiego psa, a i tak ledwo się ruszę, to już skamle i drapie drzwi, na razie (dokładnie w tej chwili) biorę go na przetrzymanie od 1,5 h

UlaLeo 
piszący forumowicz

Wysłany: 2012-10-07, 08:43   

U mnie było tak:
Argos do drugiego roku życia mieszkał z nami w domu, nie mieliśmy ogrodzenia więc była to konieczność. Sam odkrył, że podwórko to fajna sprawa, kiedy w domu zrobiło mu się za ciepło, teraz nawet zimą niechętnie przychodzi do domu. Ekspertem leonowym nie jestem ale myślę, że psiak z tego "wyrośnie" i jak będzie starszy sam będzie wolał biegać na zewnątrz. Ja bym przeczekała, zresztą szczeniora nie potrafiłabym trzymać na podwórku ale ja jestem "matka-polka" i na wychowaniu psów się mało znam :)

danuta 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-10-07, 08:49   

UlaLeo napisał/a:
Ja bym przeczekała, zresztą szczeniora nie potrafiłabym trzymać na podwórku

Masz rację,tym bardziej,ze mowi sie,ze to pies rodzinny i chce byc tam gdzie jego pan....szczegolnie w tym wieku i na dodatek oderwany od stada...biedulek....

danuta 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-10-07, 08:55   

Teraz przejrzałam posty....jak leos zostaje na dworze to to małe,białe tez?

tajga71 
piszący forumowicz

Wysłany: 2012-10-08, 09:15   

Rybson napisał/a:
U mnie sprawa wygląda tak: mam psa od 1,5 tyg (niecałe 4 mies) gdy tylko pójdę na górę domu, która ma osobne drzwi to pies zaczyna drapać drzwi piszczeć itd, to samo jest jak psa wypuszczę na dwór, po minucie mojej nieobecności zaczyna skakać po drzwiach i piszczeć. I się teraz zastanawiam jak to rozgryźć, nie chce mu otwierać jak tylko zacznie skakać, bo się nauczy że to działa i będzie tak robił, jest teraz dość fajna pogoda więc myślę, że to idealny czas żeby go przyzwyczajać do pobytu na dworze, potem przyjdzie zima, pies będzie w domu, a na wiosnę już może być za późno żeby go odzwyczaić od czterech ścian. A może się za bardzo do mojego towarzystwa przyzwyczaił ? Na dworze ma duża michę z woda, zabawki, drugiego psa, a i tak ledwo się ruszę, to już skamle i drapie drzwi, na razie (dokładnie w tej chwili) biorę go na przetrzymanie od 1,5 h

Witam,
po pierwsze psiak jeszcze się do Was nie zdążył przyzwyczaić a co dopiero do siedzenia w samotności (czy to na dworze czy w domu), a po drugie może znajdź mu jakieś zajęcie chociażby na chwilkę - może jakieś zabawki a najlepiej te, do których wkładasz smakołyki i psiak musi się troszkę pogimnastykować aby je wyjąć - żeby zobaczył, że pozostanie samemu nie oznacza nudy i smutku.

Odpowiedz do tematu