Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Walka o koronę?- wtrącać się czy nie??
Autor Wiadomość
Tula 
leomaniak

Wysłany: 2013-03-09, 21:30   Walka o koronę?- wtrącać się czy nie??

jak w temacie.sytuacja wygląda tak:
Pchełka ma ok 11miesięcy. Dimka pół roku. Pchełka zdecydowanie stara się pozostać na pozycji alfa w stosunku do Dimki i to ona zaczyna "bójki" .czasem jest to zazdrość o bliskość innego człowieka a czasem o jej piłeczkę czasem o miejsce do spania czasem o jedzenie.Dimka sama z siebie jej nie zaczepia w taki agresywny sposób ale w momencie "ataku" nie poddaje się i nie ulega.zaczyna się bronić i jest wtedy bitwa. na początku były to takie kilkusekundowe starcia i wystarczyło że jakiś ludź pojawił się i same przestawały,bez naszego wtrącania się.teraz te starcia dość mocno się wydłużyły i psice przestały na nas zwracać uwagę w tych momentach..no chyba że się odezwę to wtedy przestają..krzywdy w sumie sobie nie robią ale podszczypywanie to to nie jest..i wygląda naprawdę groźnie..szczególnie właśnie Pchełka sobie pozwala..
Nie wiem czy się wtrącać i za każdym razem stopować czy zostawić jej sobie. Tak po za tymi momentami psice kochają się i jedna bez drugiej nigdzie nie pójdzie. Śpią przytulone do siebie,razem broją i bawią się ,wylizują się po pyskach i "myją" sobie uszy nawzajem co wygląda przesłodko..generalnie papużki nierozłączki.

DarekN 
leomaniak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-09, 21:45   

Zdecydowanie wtracac sie i przerywac.Ty ustalasz warunki w stadzie.Psy musza ustalic pozycje gestami ,pozami etc z ograniczeniem walk. Fakt 6 mies pies to jeszcze maly.Moj leon zaczal stawiac sie donowi w wieku 9 mies, teraz ma 10 i jest coraz odwazniejszy

DarekN

leoświr
aktywny leomaniak

Wysłany: 2013-03-10, 00:22   

Też jestem tego zdania co DarekN, to Ty wychowujesz psy i to Ty jestes tu szefem i mówisz co wolno a czego nie wolno !!!

Mam nadzieję, że bardziej doświadczone osoby się tutaj wypowiedzą na ten temat, bo cos ostatnio pytania na forum pozostają bez odpowiedzi........ takie jest moje wrażenie.....a szkoda bo liczymy na Was :taa:

DarekN 
leomaniak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2013-03-10, 08:29   

Jakby co moja wypowiedz oparta jest na moim 11 letnim doswiadczeniu z dizymi psami (ON) oraz na książkach i programach mojego idola czyli Cezara Milana :-P zwanego zaklinaczem psów. Polecam ten program leci na Nat.Geographic Wild

DarekN

Tula 
leomaniak

Wysłany: 2013-03-10, 11:45   

dziekuję :-)

pb 
piszący forumowicz

Wysłany: 2013-03-10, 13:12   

Ja mam w domu 3 samce:
Buldog (prawie 4 lata)
Buldog (2,5 roku)
Leonberger (2 lata)

Co jakiś czas próbują między sobą walczyć o dominację (głównie starszy buldog z leonbergerem). Przerywamy (głównie słownie, ale czasem trzeba siłowo) to za każdym razem kiedy jesteśmy w pobliżu (ja albo żona), pokazując że takie zachowania są nieakceptowane.

W/g mnie to się sprawdza - nigdy nie doszło do jakiejś walki, która skończyłaby się poważnymi obrażeniami wśród psów. (Również, kiedy nas nie ma nie zaszła taka sytuacja).

Tula 
leomaniak

Wysłany: 2013-03-11, 07:22   

U nas zapalnikiem jest mniejsza ale starsza jakies 4miesiące pchełka np dzisiaj w nocy dziewczyny zerwały nas na równe nogi tak koło 3 awanturą w przedpokoju(tam śpią w nocy).z jakiego powodu?za bardzo nie wiem podejrzewam, że o miejsce pod drzwiami.

Archisia 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2013-03-11, 22:48   

Ja się wtrącam i stopuje. Z tym ze trzeba uważać żeby nie namieszać w kolejności ważności w stadzie.
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy

Odpowiedz do tematu