Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeszcze raz na temat karm i BARF
Autor Wiadomość
gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2011-06-13, 18:32   Jeszcze raz na temat karm i BARF

http://wesolalapka.pl/kan...rsena-1302.html

Ika 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2011-06-13, 20:53   

Przeczytałam artykuł. Niby wszystko się zgadza, przynajmniej w teorii.

Jednak mój weterynarz opie..... mnie, gdyusłyszał, że karmię barfem. Powinnam dodac, nowy weterynarz (inny niż wcześniej). Powiedział, ze dieta ta zawiera za dużo białka oraz że psy od dawna już nie jedzą tak jak wilki.

Moja suka przez ok 2 lata była karmiona barfem. Główna zaleta to małe kupy (łatwiej się sprząta :-D ). Mój niejadek najpierw zafascynował się barfem, dopóki jej nie spowszedniał. Potem było to samo co z karmą, raz jadła, raz nie. To jedyny znany mi przypadek kiedy pies ze wstrętem odwracał się od mięsa kiedy nie chciał jeśc :dizzy: :onon:

Kiedy weterynarz pogonił mi kota dla świętego spokoju zrobiłam badania krwi, jak zobaczyłam wyniki :dizzy: :dizzy: :dizzy:

Suka została przestawiona na karmę niskobiałkową, którą o dziwo jak na takiego niejadka w miarę je.

Mam pytanie do osób, które karmią swoje psy wyłącznie barfem. Jak długo psy są na tej diecie oraz czy robiciem im badania krwi (poziom wapnia/fosforu/ kreatynina/mocznik), a jeżeli tak to jak często???

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2011-06-13, 21:05   

Moje suki mlode jedza glownie BARF(Bajka od 5 miesiaca zycia ,Magia rowniez)-dostaja tez suche (dla psow pracujacych-wysokobialkowe i nikomu tego nie polecam ,moje psy maja bardzo duzo ruchu,sa energetyczne wiec dostaja taka karme ale czesto je badam )ale naprawde minimalnie ,schodzi mi 2 worki karmy na miesiac na 4 suki plus mlode i Eni Barfuja .
Wyniki krwi maja rewelacyjne -po Gali sprawdzam bardzo czesto mocz i cala biochemie .
Gala rowniez byla na BARF -jednak nie sadze aby jej nerki siadly dzieki tej diecie ,musiala byc inna przyczyna-od poczatku byla niejadkiem,czy to bylo suche czy BARF .Bialko zwierzece jest inaczej trawione i przyswajane przez psy ,poza tym BARF to kosci z miesem a nie samo mieso .Mieso to bialko-kosci juz nie.
Gala byla na BARF od drugiego roku zycia,zyla 4 i pol .....[*].Bajka je od dwoch lat tak samo i jest zdrowa jak ryba ,weta ostatnio widziala jak bylysmy na rtg i zbadac wlasnie kontrolnie krew i mocz.Przez jakis czas mialam przerwe w dostawach miesa,suki jadly tylko suche-siersc sie popsula ,schudly (zwlaszcza Magia) ,Magia miala dziwne wyniki krwi-raz kreatynina mega wysoka,po 3 dniach normalna,po tygodniu aspat/alat szalaly -po powrocie na miecho wyniki nie skacza,ostatnio byla badana miesiac temu .Suki badam co 3 miesiace -a jesli cos mnie niepokoi to czesciej .

[ Dodano: 2011-06-13, 22:08 ]
Dodam ze Enigma podczas leczenia niby "ropomacicza" brala antybiotyki ponad 5 tygodni,sterydy i hormony -to wali po nerkach,jadla caly czas naturalne jedzenie ,zadnego suchego -wyniki ma idealne ,ani razu poza morfologia nic jej zle nie wyszlo -w morfologii wiadomo,biale i czerwone krwinki szalaly :-?

[ Dodano: 2011-06-13, 22:14 ]
Acha,zapomnialam dodac...Barf jest dieta dla psow zdrowych-jesli pies ma genetycznie cos nie tak z nerkami to taka dieta moze pogorszyc sprawe .Nerki moga przestac funkcjonowac z wielu powodow -nie wyleczone zapalenie pecherza,niektore leki ,przebyte choroby jak wyzej wymienione ropomacicze i wiele innych przyczyn.Karmiac zdrowego psa poprawnie dieta BARF nie zniszczymy mu nerek -oczywiscie nie ma byc to mieso w czystej postaci bo tak mozna zalatwic nie tylko nerki ....
Ostatnio zmieniony przez gingerheaven 2011-06-13, 21:18, w całości zmieniany 2 razy  

Ika 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2011-06-15, 20:55   

Wygląda na to, że niewiele osób karmi barfem? Czy tylko niewiele sie przyznaje?
Ostatnio zmieniony przez Ika 2011-06-15, 20:55, w całości zmieniany 1 raz  

ania3miasto 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2011-06-20, 10:14   

Ja karmiłam dosyć długo i też miałam kłopoty z wybrzydzaniem.

estrella 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-03-28, 16:36   

znalazłam taką stronkę na ten temat i opisane jest tak ,że aż chciało by się zaraz spróbować
zwłaszcza tam gdzie piszą o naturalnej potrzebie rozszarpywania i gryzienia przez psa i o wyładowywaniu się na sofie właściciela :mrgreen:

http://barf.pl/wszystko-o-barfie/zywienie-psa/

-----------------------------------------

KINGA 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-03-29, 08:54   

Ja od jakiegoś czasu jestem na BARFIE.Zmęczyły mnie bowiem dolegliwośći alergiczne mojego psiora i ...........odpukać na razie mam spokój,zobaczymy jak będzie dalej :?:

leoświr
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-03-29, 12:23   

Wyoślijcie mi proszę co to takiego ten BARF? Jak to wygląda? :shock: :shock:

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2012-03-29, 12:27   

To w skrocie karmienie surowizna -miesne kosci ,mieso z chrzastka ,warzywa tarte ,zadnych zboz czy wypelniaczy.

estrella 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-03-29, 13:15   

leoświr -wejdż w link który podałam -jest tam opisane wszystko dokładnie :->

-----------------------------------------

leoświr
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-03-29, 19:08   

No byłam na linku, ale nie byłam pewna czy dobrze rozumiem. A to jest zamrożone, świeże czy jak to wygląda? Bo jak świeże to chyba przydatność jest krótka :shock:

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2012-03-29, 20:15   

Zamrozone ;-) .

leoświr
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-03-29, 20:47   

A no widzisz jaki wołek ze mnie :mrgreen:

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2012-03-29, 20:54   

Kiedys karmilam tym gotowym Barfem ,ale ceny podskoczyly tak ze niestety musialam zrezygnowac ,a szkoda bo jedzonko rewelacja ,ilosc kosci zmielona opowiednia ,nie trzeba bylo sie martwic o zaden bilans....No i duza roznorodnosc mies ...Teraz mysle ze miot Magiowy odchowam czesciowo na Barfie jesli zaprzyjazniona barfujaca od lat hodowczyni z Kanady pomoze nam ulozyc jadlospis dla szczylkow :-P

leoświr
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-04-16, 20:44   

Wczoraj Drimus dostał żołądki BARFowsie :-P ale wcinał....chyba im bardziej śmierdzi tym smaczniejsze :mrgreen:

Odpowiedz do tematu