Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: gingerheaven
2009-09-23, 16:22
12.07.2008 -Miedzynarodowa wystawa w Warszawie
Autor Wiadomość
gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2008-07-14, 23:01   

suki kl.otwarta
Pomona Szept Weny -nie wiem jaka ocena ale nie wychodzila do porownania o NDSWR

Farida Murowane Szczescie-nb
Oligarchia Ligocka Wataha -nb
Lejonklippans Costa Nada AV Quincy -nb

Suki kl.Championow
Martenlake's Mojo Veni Vidi Vici-dosk I,CWC,CACIB,NDSWR,BOB

Enigma du Plateau Bavarois dosk II,res CACIB(na focie ze zw rasy)

Westa Klara z Chotomowa-?III
Ostatnio zmieniony przez gingerheaven 2008-07-14, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  

fredzia 
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 19:48   

Chciałam wszystkim uczestnikom wystawy pogratulowac..Macie piekne psiaki :aplaus: A Herkules juz w ogóle zawrócił mi w głowie _04_ psy musiały sie wykazac wytrwałoscia..upał był niemiłosierny i Madek nie zamierzał sie ładnie prezentowac..uznał ,ze w trakcie oceny znacznie korzystniej wypadnie z tylna łąpą z przodu a przednią z tyłu :wh:
Podobało mi się sędziowanie,uwazam ze do takich sędziów warto jechac...oceny doskonałe dostały psy które naprawde wyrózniały się sposród innych i uwazam to za jak najbardziej spawiedliwe... :aplaus:

Bardzo miło było poznac uzytkowników forum na zywo..pozdrawiam wszystkich serdecznie _03_

Khaira 
super leomaniak

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2008-07-15, 19:52   

Ja, jako zupełny laik, też byłam zachwycona sędziowaniem i podejściem sędziego do psów. Oceny były może surowe ale moim zdaniem bardzo sprawiedliwe. Tylko sobie życzyć więcej takich sędziów. Fredzia, Madox na wystawie zachowywał się rewelacyjnie, po prostu siła spokoju :-) I pięknie się razem prezentujecie :-) Cieszę się, że mogłam was zobaczyć na żywo.

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 19:55   

mi tez sie podobalo sedziowanie ,wiecej takich sedziow :-D .Zaluje ze na krajowke nie mam co wystawic w Warszawie bo tez Szwed sedziuje -hodowal molosy naszego typu :-P

fredzia 
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 19:58   

to my z wielka przyjemnościa zgłosimy sie na krajówkę...przynajmniej wiem ze ocena będzie sprawiedliwa :-D myslicie ze kazdy Szwed jest sprawiedliwy :?:
Khaira...dziękuję za komplement _11_ .
Madox od poczatku jest niesamowicie opanowanym psem...chociaz w kasze nie da sobie dmuchac :wh: ale pierwszy nigdy jeszcze nie zaczepił :uaua:

Ostatnio zmieniony przez fredzia 2008-07-15, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 20:04   

w Szwecji aby byc sedzia trzeba hodowac pare lat ,wyhodowac pare championow i zdac dosc trudny egzamin z kazdej rasy ktora sie chce sedziowac -stad wiekszy profesjonalizm..tu bylam zdziwiona bo to pan od sheltie a jednak-na leonach tez sie znal

alvaro
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 20:07   

Sędziowanie jak najbardziej sprawiedliwe oprócz dwóch rzeczy sędzia tak oglądał zęby że nie był by w stanie zauważyć nawet tyłozgryzu nie mówiąc już o tym że P1 wogóle go nie interesowały i jajeczka chyba też wydały mu się atrakcyjne na tyle by sprawdzić czy są jesli chodzi przynajmniej o mojego samca a co do reszty nie mam zastrzeżeń .
no chyba że ma już rzeczywiście taką wprawę że może ocenić zgryz na otwartym pysku :upss:
Ostatnio zmieniony przez Wroc_Luna 2008-07-15, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  

fredzia 
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 20:11   

u nas obejrzał zebiska madoxowe i przód i tył,jajka tez wymacał porzadnie jak i całą resztę :roll: oczywiscie madoxową resztę :lol:

alvaro
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 20:13   

no niestety u nas obejrzał zęby z przodu na otwartym pysku tak tylko i niestety w karcie oceny ani psa ani suki nie ma ani słowa o tym czy zgryz jest kąpletny nie mówiąc już o tym czy nożycowy wy macie w kartach takie wpisy??
Ostatnio zmieniony przez alvaro 2008-07-15, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 20:21   

ja nie mam ale skoro pies dostaje ocene i nie jest zdyskwalifikowany to po co pisac o rzeczach oczywistych???Gdyby z zebami bylo cos nie tak to sie pisze-np zgryz cegowy -ktory jest dopuszczalny ale czasem obnizaja ocene za to..A obecnosc 2 jader w mosznie tez maja wpisac w karte ocen??????Wiem ze czasem sedzia daje w karte oceny -zgryz poprawny,nozycowy ale nie zawsze ....

danuta 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2008-07-15, 20:22   

nie ,nie mam takiego wpisu,ale nie mam tez ze wszystkich innych wystaw-na temat zebów sedzia robi wpis kiedy cos nie jest w porzadku-tak jak zrobił w krakowie Adzie-piszac,ze ma naprzemienny,co zreszta nie jest prawda :lol:

alvaro
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 20:26   

może macie rację ale ja takie wpisy zawsze miałam no a jak oglądał zgryz to sama widziałam bo chciałam psy jeszcze zamknąć pysk ale to już było po kątroli :-P jedno robił naprawdę rewelacyjnie szybko sędziował i psy nie musiały zdychać na tym ringu no i suczką w pośredniej wogóle pozwolił czekać za ringiem na ocenę dobrze to świadczy o jego podejściu do psiaków

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 20:30   

tak,to prawda-bardzo ludzki sedzia z dobrym podejsciem do psow .I nie kazal ganiac w kolko nie wiadomo ile razy,nie cudowal.Dawal fajne opisy ,czytalam kilka tych z ocena bdb i bardzo przyjemne byly :lol:

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 20:33   

chociaz ja lubie jak sedzia wytknie tez wady w opisie -nawet tym psom z ocena doskonala..Wiadomo ze nie ma idealow,kazdy pies ma jakis slabszy punkt i powino to byc ujete w ocenie -Eni nie ma zadnej wady wpisanej -to takie jedyne male zastrzezenie ,w koncu wystawa to nie konkurs a przede wszystkim selekcja hodowlana ,niektorzy malo jezdza na wystawy,malo sie znaja i warto by bylo aby znali wady swoich psow -nie tylko zalety :-)

alvaro
super leomaniak

Wysłany: 2008-07-15, 20:34   

no o dziwo moje też są przyjemne w sumie za jedną wymienioną wadę obniżał ocenę tak wynika z opisów

Odpowiedz do tematu