Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Alergia i bakterie
Autor Wiadomość
Echinacea 
super leomaniak

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-07-21, 13:14   Alergia i bakterie

Cześć, od stycznia:czyli od kiedy mam Esię, miała biegunki ( bardzo silne), czasem dochodziły wymioty. Najpierw wet stwierdził,ze to problemy adaptacyjne.Ale problem nie mijał, a regularnie raz w miesiącu były sensacje.

zrobiłam szereg badań, krwi, USG, kału. Pies tymczasem słabł i chudł, mimo leczenia, zmian karmy:-( W końcu trafiłam do alergologa( Warszawa),gdzie okazało się, ze jest uczulona na prawie wszystko( laktoza, konserwanty, nawet większość mięs). Teraz Esia je karmę Purina Pro Plan Jagnięcina,ryż,banany, mięso końskie i jagnięcinę :-/
Do kompletu- poza alergią, po kolejnym zbadaniu qupy, okazało się, ze ma nadmiar bakterii clostridium difficile. Od ponad dwóch tygodni bierze Metronidazol i daję jej probiotyk dla alergików.Sierść jest ładna, nie wypada ( a było strasznie), Esia zdrowa, szczęśliwa.

Pytania mam dwa: czy ktoś miał również takie kłopoty? boję się, ze po odstawieniu leku biegunki powrócą :cry:

Drugie: Eśka ma 11-mcy, waży ok 41-42 kg, w kłębie ma 72 cm. przeglądałam fora, tabelki i zdecydowanie jak na ten wiek, waży mało...
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Echinacea 2011-07-21, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  

abrus 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2011-07-21, 15:39   

A czy badaliście kał pod kątem zarobaczenia?

Echinacea 
super leomaniak

Wysłany: 2011-07-21, 15:49   

abrus napisał/a:
A czy badaliście kał pod kątem zarobaczenia?

Tak,dwa razy, pod kątem lambii i innych takich..

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2011-07-21, 19:42   

Nigdy nie mielismy takiego problemu.Z tego co na szybko poczytalam,to ta bakterie ma kazdy ale po podawaniu antybiotykow moze sie "uaktywnic" powodujac zapalenie jelit .Moze warto by podawac ten probiotyk przez dluzszy czas ??
41-42 kilo to nie jest zle,mogloby byc wiecej ale skoro ma problemy zoladkowe to jak ma przybierac na wadze.Moze teraz zacznie nabierac masy :-)

Echinacea 
super leomaniak

Wysłany: 2011-07-22, 12:14   alergia i bakterie

Mam nadzieję, bo jak będzie powtórka z rozrywki to oszalejemy _ow_

[ Dodano: 2011-08-09, 16:43 ]
No i niestety, po trzytygodniowym leczeniu metronidazolem, od trzech dni ( z przerwami, bo dałam węgiel), kupa luzna _ow_ ( nawet w domu- Eska wie, że nie wolno).
wet zalecił powtórkę to znaczy jeszcze 3, 4 dni na metronidazolu. powiedział także, że jest to zapalenie jelita i wszelkie inwazyjne metody ( kolonoskopia, pobranie wycinka śluzówki)tylko ptwierdzą tę diagnozę. A nie ma sensu.

Czy ktoś miał takie doświadczenie? czy ktoś leczył metronidazolem? z tego co wiem, to lek którego nie można nadużywać. Całe życie ma jechać Eśka na nim..? :cry:

abrus 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-09, 20:36   

Może warto by suczy podać Fatrogerminę - najlepiej tą w paście lub odpowiednik innego producenta, działa dość szybko i psy to chętnie jedzą.

Echinacea 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-09, 21:30   

abrus napisał/a:
Może warto by suczy podać Fatrogerminę - najlepiej tą w paście lub odpowiednik innego producenta, działa dość szybko i psy to chętnie jedzą.

dziękuję! właśnie poczytałam w necie o tym produkcie, dzięki- brzmi jak dla mojej Eśki :-) :-) dam znak.

abrus 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-09, 22:48   

i jeszcze bym wykluczyła na 100% zarobaczenie, bo niektóre psy mają nadwrażliwe jelita na robaki i nie u każdego psa działają tabletki odrobaczające, poza tym tabletki działają tylko ok. 7-8 dni i potem robale mogą hulać od nowa, bardzo skuteczny jest stosowany zewnętrznie Advocate (wprawdzie nie działa na tasiemce) ale działa miesiąc, więc daje szanse psu na odetchnięcie od pasożytów.

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-10, 21:12   

Echinacea napisał/a:
jest uczulona na prawie wszystko

Ramzes np. ma alergię na wieprzowinę; po licznych - często mało pozytywnych - eksperymentach - odżywia się prawie wyłącznie ARION-em dla dużych włochatych ras (poza tym spożywa tylko drobne łakocie i owoce). Karma mu się przez ponad 4 lata nie znudziła, a Wacik i westie córki mu ją stale podżerają, więc chyba jest smaczna. Nawet ARION hypoalergiczny mu szkodził. Żyje na tej karmie doskonale, ma się dobrze i jedząc praktycznie tylko ją, uzyskał championat PL.
:smoke:

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-10, 21:19   

Echinacea napisał/a:
kału

Echinacea napisał/a:
ma nadmiar bakterii clostridium difficile

Echinacea napisał/a:
Od ponad dwóch tygodni bierze Metronidazol

A czy był wykonany posiew kału z antybiogramem??? Metronidazol nie działa zabójczo na wszystkie szkodliwe bakterie... Te potrzebne do trawienia też czasem morduje. :chmmm:
Ostatnio zmieniony przez embe 2011-08-10, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-10, 21:26   

Echinacea napisał/a:
ze po odstawieniu leku biegunki powrócą

Proponuję jako probiotyk do przewlekłego stosowania DICOFLOR lub ENTEROL, nawet dłuższy czas po odstawieniu Metronidazolu. Te preparaty kupuje się bez recepty.

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-10, 21:29   

Echinacea napisał/a:
ze po odstawieniu leku biegunki powrócą

Niekoniecznie - spróbuj odstawić; Metronidazolu tak za bardzo długo nie można brać bezkarnie! :chmmm:

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-10, 21:32   

abrus napisał/a:
poza tym tabletki działają tylko ok. 7-8 dni

Dlatego kurację powtarza się co kilka dni, aby wytłuc i potomstwo aktualnie przebywających w jelitach robaków.

abrus 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-10, 21:48   

embe napisał/a:
abrus napisał/a:
poza tym tabletki działają tylko ok. 7-8 dni

Dlatego kurację powtarza się co kilka dni, aby wytłuc i potomstwo aktualnie przebywających w jelitach robaków.

Dlatego ja wolę zastosować advocate i nie powtarzać kuracji, co kilka dni ;-)
Poza tym kuracja wielokrotna różnymi rodzajami tabletek nie zaradziła na problem z włosogłówką, jaki dręczył potomstwo mojej Abysi w wieku od 5-9tego tygodnia życia. Wspomnianą Abysię rozwolnienia dręczyły przez ok. 6 pierwszych miesięcy, odkąd ze mną zamieszkała... a szerokie spektrum robali przekazywała sowicie swojemu potomstwu (w kale pod mikroskopem było widać wszystko, co bywa na tablicach instruktażowych u wetów :dramatic: ) mimo stosowania różnych środków przed kryciem oraz wielokrotnie wraz z maluchami po porodzie - widać taka jej uroda. Sądziłam, że jej córka również przekaże obfitość robactwa własnym dzieciom, ale na szczęście tak nie było.

Echinacea 
super leomaniak

Wysłany: 2011-08-23, 11:23   

Wielkie dzięki za wszystkie informacje, dzięki!!! zebrałam, przemyślałam,przegadalam z wetem i tak: poza alergią, Eśka ma idiopatyczne zapalenie jelit. Metronidazol odstawiłam, zresztą skutkował dokładnie tylko podczas kuracji :-| .Na razie daję Esi diarsanyl ( pasta), dosłownie przez kilka dni, a w przyszłym tygodniu jedziemy po fatrogerminę do weta. kupię także dicoflor lub enterol.

co do suchej karmy: Eśka dostaje Purinę pro plan ( jagnięcina) i bardzo niechętnie ją je.w ogóle nie lubi suchego, ryżem z koniną lub jagnięciną zajada się. zastanawiam się nad Arionem:bo widzę też, że jest z jagnięciną.kupię mniejszą ilość i sprobuję. znaczy, Eśce dam :mrgreen:

Co do robaków: nie ma, właśnie wykazało to badanie qupy.

Odpowiedz do tematu