Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
LEONBERGER
Autor Wiadomość
Echinacea 
super leomaniak

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-06-27, 15:08   

DarekN napisał/a:
Po "pewnych"perypetiach znowu jest właścicielem leonka i zastanawiam się jaka będzie moja ocena tej rasy za rok-dwa. Na razie mogę powiedzieć ,że jest czysty tzn 95% potrzeb fizjologicznych załatwia na dworze a nie w domowym kojcu jak to miało miejsce z moimi donami. Pewnie to wynika z tego ,że donki były z kojcowej hodowli a leoś być może chowany w domu i zdążył się już nauczyć. :-> Na pewno ma mniej temperamentu od moich poprzednich trzech donków ale to mi pasuje- w nocy śpi spokojnie i nie piszczy. :-P
Co do charakteru to słyszę ciągle o jakiś lękach u lenów ,że to taki ciepły o dobrym sercu misiu.Zastanawiam się czy to nie wynika ,że wszędzie powielane są te opisy rasy,że to pies nie do kojca,nie wytrzyma bez właściciela dłużej niż godzinę :-> ,ciepły olbrzym etc. Czytając wszędzie takie opisy zawęża się grupa "odbiorców tej rasy" właśnie do ludzi przyjaznych o dobrym sercu etc. Właściciele ci pozwalają leonkowi na wszystko,są niekonsekwentni- poprostu są za dobrzy i opinia rasy pozostaje bez zmian.Zresztą widać to na tym forum ;-) , co chwilę teksty:" jaki słodziak ,jaki misiu, zjadłabym go ,śliczności moje "i coś w tym stylu :lol: :lol: :lol: Z drugiej strony w opisie podaje się ,że jest to pies wiejski, stróżujący -więc jak to jest z tą rasą? :roll: Jestem ciekam mojej opini za dwa lata w szczególności ,że będę porównywał do moich donków :->

DarekN a masz wieści jak Bruno? dobrze kojarzę?

co do charakteru: a leony są różne,jak i my :-) to, że to wszystkie miśki, to chyba jakieś obiegowe stereotypy.pewnie że dla nas miśki bo je kochamy -ale moja potrafi ryknąć, wrzasnąć i wcale nie garnie się do dzieci.

hajdi 
super leomaniak

Wysłany: 2012-06-28, 11:37   

nasz leonek Benek jest własnie takim misiem ,przyjaznym, ciekawym ,lubiacym ludzi, obcych uwielbia ,zwłaszcza jak oni jego zauwazaja ,potrafi odepchnac hajdi byle to on był pierwszy do głaskania i zeby tylko jego miziac , zaczepia ,podszczypuje ,upomina sie o czułosci ,jest zazdrosny ale w granicach normy , dzieci lubi, ale ze jeszcze potrafi skoczyc i ma takie szczeniackie zachowania [ a mase prawie dorosłego leona] staram sie kontrolowac te spotkania z dziecmi ,bo i za reke potrafi złapac ,scisnac ,popchnac ciałem, ja go znam, ale juz inni ludzie niekoniecznie moga wiedziec ze on w ten sposob sie poprostu cieszy, i bardzo lubi calowac :yoow: a ja nie wiem dlaczego wiele osob tego nie lubi.

DarekN 
leomaniak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-28, 11:41   

Tak wieści mam.Jak hodowca odebrał go ode mnie zrezygnowałem ze zwrotu kosztów leczenia(zaproponował mi to hodowca :aplaus: ) ale w zamian poprosiłem aby znalazł mu dobry dom. Poprzedni Bruno przebywał w hodowli i jakieś 2-3 tyg. temu został oddany w dobre ręce. Jak zrozumiałem to był oddany za darmo lub przysłowiową złotówkę (na szczęście) gdyż tak jak przypuszczałem z moi vetem piesek się słabo rozwijał fizycznie i kryteriów rasy nie spełniał.Jak rozwijał się psychicznie to nie wiem ale to pewnie okaże się po jakimś roku.

Co do aktualnego Bruna to w ciągu ostanich dni charakterek zrobił się bardziej aktywny-szczeka ,tarmosi zabawki i krzaczki a apetyt na suche ma taki ,że zjadłby nawet i miskę(karmiony 4x85g Orijen) :-)

DarekN

Mosiek 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-06-28, 20:59   

DarekN, - to super , że "stary" Bruno wsio ok? a jak nowy? pokaż pokaż jaki :-)

Odpowiedz do tematu