Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
6,5 tyg i 4,3 kg-norma?
Autor Wiadomość
DarekN 
leomaniak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-04-07, 19:45   

Do wczoraj jeszcze wymiotował ale mniej i już o zapachu wymiocin. Wczoraj też była kroplówka oraz dzisiaj. Jutro też mu podam kroplówkę i antybiotyk. Dzisiaj jak narazie nie wymiotował ale nadal nie ma apetytu,zjada ok1/3 normy.Na wadze nie przybiera nadal 4,1 kg przy 7,5 tyg życia. Wczoraj pooglądałem na youtubie szczeniaki 7 tyg i się załamałem-tamte to giganty przy moim,Jak ten hodowca mógł nie zauważyć ,że jego szczeniaki źle się rozwijają?!Przecież mógł reagować wcześniej!
Dzisiaj zauważyłem,że podczas jedzenia coś małemu zgrzyta w pyszczku-myślałem ,że to jakiś kamyk między zębami.Obejrzałem mu ząbki i po prostu przy zgryzaniu górne przedtrzonowe trą o dolne i powodują zgrzytanie. Czy tak może być(moje poprzednie szczeniaki Don tak nie miały),czy to problem rozwoju szczęki/zębów z powodu niedożywienia?

DarekN

Echinacea 
super leomaniak

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-04-07, 19:54   

Darek, trzymajcie się. hodowca raczej nie głupi i na pewno odstępstwa widział... z drugiej strony, to co parę razy już tu padło, są różne leośki. moja np jest drobna- waży 43 kg (19 m-cy) a jej brat to GIGANT, waży chyba ok 90 kg.
gorzej, że problem jest nadal:-(((
co do zębów, nie wiem, Darek, ja myślę, napisz na priva albo pogadaj z hodowcami albo naprawę doświadczonymi leoniamakami forumowymi. Ginger, Danuta, Embe, Ania3 miasto- pisz, wybierz kogoś i pogadaj poza forum.
może warto ( ja tak zrobiłam), pojechać do PZK i pogadać z wetem na dyzurze. kurcze blade.
kurcze blade.

Echinacea 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-07, 20:18   

Z wagą: sprawdziłam wagę mojej: w wieku półtora m-ca Eska ważyła 6700g.
Darek, pogadaj pilnie z którąś z osób, jakie wymieniłam.

estrella 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
  Wysłany: 2012-04-07, 21:59   

Biedny maluszek :-(
też jestem zdania,abyś zasięgnął opinii jeszcze jednego weta-co dwie głowy to nie jedna.
Życzę wam, aby zajączek przyniósł dla Bruna ''cały koszyczek zdrowia'' _11_
Nadal trzymamy kciuki i łapki za maluszka,a ty nie poddawaj się !!!

-----------------------------------------

DarekN 
leomaniak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-04-07, 23:46   

Za 20min minie pierwszy dzień bez wymiotów :-) Niedawno zjadł największą porcję od kilku dni aczkolwiek jeszcze zamałą.Mam nadzieję,że już będzie z górki....

DarekN

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2012-04-08, 00:20   

To trzymamy kciuki zeby juz bylo ok :-)

leoświr
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-04-08, 14:11   

Jak maleństwo?

DarekN 
leomaniak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-04-09, 13:28   

Przedwczoraj wymiotował raz i niedużo.Wczoraj ok 18.00 dość sporo ale są to już wymiociny a nie gęsta papka.Humor ma lepszy i energii więcej. Wczoraj podałem mu jeszcze kroplówkę ...Pojutrze będziemiał 8 tyg a schudł jeszcze i waży 4 kg czyli połowę należnej lub mniej... Kupę robi twardą,czarną(pewnie krew) ale zapewne wchłanianie z przewodu jest kiepskie przy takim stanie zapalnym jelit. Zastanawiam sięczy to wszystko nie wpłynie na rozwój narządów wew. u psa a tym samym na problemy zdrowotne w dorosłym wieku?
Czy ktoś zna przypadek podobny do mojego psa? Jak taki kiepski start życiowy wpłynął na psa dorosłego?
Sczerze mówiąc po wczorajszych wymiotach i uświadomieniu sobie ,że mam połowę psa i być może w przyszłości ciągły szpital psi w domu załamałem się i zacząłem się zastanawiać czy nie zwrócić psa hodowcy(tylko nie krzyczcie za mocno :roll: )

DarekN

sava
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-09, 15:09   

Szczerze mowiac, ja bym grzecznie podziekowala za wspolprace i oddala. Nie jestem hodowca, ale na psach sie troche znam.

Echinacea 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-09, 17:21   

DarekN napisał/a:
Przedwczoraj wymiotował raz i niedużo.Wczoraj ok 18.00 dość sporo ale są to już wymiociny a nie gęsta papka.Humor ma lepszy i energii więcej. Wczoraj podałem mu jeszcze kroplówkę ...Pojutrze będziemiał 8 tyg a schudł jeszcze i waży 4 kg czyli połowę należnej lub mniej... Kupę robi twardą,czarną(pewnie krew) ale zapewne wchłanianie z przewodu jest kiepskie przy takim stanie zapalnym jelit. Zastanawiam sięczy to wszystko nie wpłynie na rozwój narządów wew. u psa a tym samym na problemy zdrowotne w dorosłym wieku?
Czy ktoś zna przypadek podobny do mojego psa? Jak taki kiepski start życiowy wpłynął na psa dorosłego?
Sczerze mówiąc po wczorajszych wymiotach i uświadomieniu sobie ,że mam połowę psa i być może w przyszłości ciągły szpital psi w domu załamałem się i zacząłem się zastanawiać czy nie zwrócić psa hodowcy(tylko nie krzyczcie za mocno :roll: )

Poza swoim przypadkiem-Eśkę wzięłam w wieku 5m-cy- miała od początku straszne chroniczne biegunki+ wymioty, to nie słyszałam...

U nas dopiero niedawno udało się zapanować, ale ogromnym kosztem, cokolwiek przez to rozumieć.

Do tego stety lub niestety, bardzo szybko przywiązałam do płochliwej, nerwowej Eśki.
z drugiej strony: bardzo dużo mnie to nauczyło :-? Tak się pocieszam :-P
z trzeciej strony: cholernie współczuję, Darek i ani myślę mądrzyć się, co należy albo nie należy robić....

leoświr
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-04-09, 20:04   

Hmmm...bardzo trudna decyzja, ale ja nie mogłabym go oddać, dla mnie to tak jakby oddać kogoś bardzo bliskiego bo niespełnia moich oczekiwań. :-?
Ja rozumiem........ale czy nie najważniejszy jest tutaj Bruno ;-) ???

Ja bym spisała z hodowcą aneks do umowy (jeśli takowa była wogóle spisana) w której zobowiązał by się do pomocy i partycypacji w kosztach ewentualnego lecznia pieska przez całe jego życie albo cos w tym rodzaju.....

Bo przecież to małe serduszko zasługuje na walkę o jego zdrowie i życie :serducho:

hajdi 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-09, 20:24   

nie zwracaj go absolutnie,przeciez to hodowca oddal ci go w takim stanie ,to ty walczyles o niego, to ty nie dales za wygrana i dzieki tobie pies jest zdiagnozowany i leczony, wiadomo narazie jest ciezko ale napewno maly bedzie nabieral sil i z czasem bedzie lepiej, zastanow sie co go moze czekac jezeli go oddasz? gdzie trafi? czy ktos zaopiekuje sie nim lepiej?

Archisia 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-10, 01:46   

Cytat:
Sczerze mówiąc po wczorajszych wymiotach i uświadomieniu sobie ,że mam połowę psa i być może w przyszłości ciągły szpital psi w domu załamałem się i zacząłem się zastanawiać czy nie zwrócić psa hodowcy(tylko nie krzyczcie za mocno )

Jeśli myśl o przyszłych kłopotach, które albo będą albo nie, bo przecież wiemy, że "w medycynie nie ma :nigdy, zawsze i na pewno" ma cię wykończyć to lepiej oddaj pieska hodowcy.
Choć gdyby mnie się trafił taki piesek to nie oddałabym go.
Natomiast jako hodowca zabrałabym psiaka do siebie.
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy

Mosiek 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-04-10, 07:51   

wiesz pytanie czy ma być do hodowli - czy do kochania , czy już się z nim związałeś czy jeszcze nie ... odpowiedz na pytania i wiesz co robić. Ja bym pewnie ' bidy' nie oddała - ale nie potępiam, że tak powiem jak się w takiej sytuacji odda .. twoja decyzja

estrella 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-10, 09:03   

Nie oddałabym za żadne skarby,nawet gdybym miała super plany wystawowe i hodowlane

to już twoje dziecko jest przecież,kocha cię,czuje się z tobą bezpieczny.Nie rób tego ,nie oddawaj go. :cry:

-----------------------------------------

Odpowiedz do tematu