Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
6,5 tyg i 4,3 kg-norma?
Autor Wiadomość
Echinacea 
super leomaniak

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-04-13, 10:00   

Darek?jak tam?
u nas od długiego już czasu OK, dieta, priobiotyki robią swoje.
na pewno mały z tego wyjdzie!
napisz, bo ja też zaczynam się niepokoić.

DarekN 
leomaniak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-04-13, 21:18   

Tak jak pisałem wcześniej mały "odbił" się od dna ,zaczął biegać i nie kiwał się już na łapkach.Hodowca zaproponował mi zabranie szczeniaka i na taką propozycję przystałem :roll: :oops: ,tymbardziej ,że dowiedziałem się,że moja suczka Don,która była operowana 3 tyg.temu ma nowotwór złośliwy(rak sutka).Jak pisałem zpieskiem mogą być potem jakieś problemy a mi narazie jeden z Donem wystarczy(rok temu też mi zdechła suka Don z powodu nowotworu pęcherza :-( )
Hodowca stanął na wys. zadania-ptzyjechał po szczeniaka ,zaproponował zwrot kosztów leczenia i za jakiś czas ZDROWEGO szczeniaka.Pieniędzy nie wziąłem za leczenie ale w zamian za to poprosiłem aby dobrze zajął się Brunem i znalazł mu dobry dom.
PS. Powiem szczerze,że wolał bym szczeniaka teraz aby przed wakacjami urósł(mój będzie za ok 2 mies)Może wiecie czy aktualnie nie ma gdzieś miotu do odbioru-zależy mi na ciemnym psie tzn rudo-czarny....
A co do Bruna to będę śledził jego losy i poinformuję co u niego słychać za jakiś czas

DarekN

sava
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-14, 06:14   

I to jest najlepsze rozwiazanie. Dla ciebie i dla hodowcy. Maluchowi zycze zdrowia ;-)

leoświr
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-04-14, 09:43   

A mnie się wydaje, że to jest po prostu "wymiana na lepszy model"......skoro Twoja sunia jest tak ciężko chora to po co teraz już pytasz o następnego szczeniaka?
Przecież z powodu choroby suni nie chcesz lub nie możesz zajmować się Brunem....a następnym juz będziesz mógł....czegos tu nie rozumiem???

Może po prostu lepiej sobie taraz odpuścić szczeniaka....przed wakacjami, jak to określasz..... :-?

estrella 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
  Wysłany: 2012-04-14, 10:06   

Trudno postawić się w kogoś sytuacji,wejść w czyjeś buty .Trudno oceniać i wydawać wyroki.
Widocznie tak miało być.
Ja tylko od siebie powiem,że nie oddałabym tego malca nawet gdybym wiedziała ,że będzie chorował albo że nie pożyje długo.
Ale skoro masz problemy z jednym chorym pieskiem ,faktycznie może to za wiele jak na jednego człowieka.
Życzę aby twoja suczka wyzdrowiała a Bruno znalazał dom i wyzdrowiał.
Sądzę ,że powinieneś zaczekać z kupnem szczeniaka ,aż wyklaruje się stan zdrowia tej chorej suczki. :-/

-----------------------------------------

danuta 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-14, 17:48   

leoświr napisał/a:
wymiana na lepszy model"......

hehehe

sava
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-15, 14:14   

Jak dla mnie, to to jest bardzo uczciwe rozwiazanie.
A swoja droga, dlaczego ludzi oburza fakt wymiany szczeniaka na "inny model" a nie oburza ich np. zakladanie "czlonkowi rodziny" kolczatki?
A widzialam juz pare leonow z kolczatka.

Echinacea 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-16, 09:18   

DarekN napisał/a:
Tak jak pisałem wcześniej mały "odbił" się od dna ,zaczął biegać i nie kiwał się już na łapkach.Hodowca zaproponował mi zabranie szczeniaka i na taką propozycję przystałem :roll: :oops: ,tymbardziej ,że dowiedziałem się,że moja suczka Don,która była operowana 3 tyg.temu ma nowotwór złośliwy(rak sutka).Jak pisałem zpieskiem mogą być potem jakieś problemy a mi narazie jeden z Donem wystarczy(rok temu też mi zdechła suka Don z powodu nowotworu pęcherza :-( )
Hodowca stanął na wys. zadania-ptzyjechał po szczeniaka ,zaproponował zwrot kosztów leczenia i za jakiś czas ZDROWEGO szczeniaka.Pieniędzy nie wziąłem za leczenie ale w zamian za to poprosiłem aby dobrze zajął się Brunem i znalazł mu dobry dom.
PS. Powiem szczerze,że wolał bym szczeniaka teraz aby przed wakacjami urósł(mój będzie za ok 2 mies)Może wiecie czy aktualnie nie ma gdzieś miotu do odbioru-zależy mi na ciemnym psie tzn rudo-czarny....
A co do Bruna to będę śledził jego losy i poinformuję co u niego słychać za jakiś czas

Szkoda, Darek.
tak po cichu liczyłam, że jednak przywiążesz się ( końcu był u Ciebie minimum 2 tyg) i wyprowadzisz psiaka. a jest to możliwe.

Echinacea 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-16, 09:21   

Cytat:
Powiem szczerze,że wolał bym szczeniaka teraz aby przed wakacjami urósł(mój będzie za ok 2 mies)Może wiecie czy aktualnie nie ma gdzieś miotu do odbioru-zależy mi na ciemnym psie tzn rudo-czarny....

A jak z następnym psiakiem tez będą kłopoty..? może nie tak duże jak z Brunem, ale jak widać, przypadłości żołądkowe a i nie tylko, zdarzają się.
to co wówczas..?
Ostatnio zmieniony przez Archisia 2012-04-16, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  

estrella 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-16, 09:33   

sava napisał/a:
Jak dla mnie, to to jest bardzo uczciwe rozwiazanie.
A swoja droga, dlaczego ludzi oburza fakt wymiany szczeniaka na "inny model" a nie oburza ich np. zakladanie "czlonkowi rodziny" kolczatki?
A widzialam juz pare leonow z kolczatka.

Na pewno sava masz sporo racji,zwłaszcza w kwestii kolczatki .Czy uczciwe rozwiązanie ?Jak wcześniej napisałam -nie osądzam.Bywa tak ,że człowiek pracuje zawodowo ,jest aktywny w życiu i ma jakieś tam do tego problemy a tu jeszcze chory szczeniaczek,którym trzeba się non stop zajmować.Nie ukrywajmy z zdrowym jest co robić ,więc przy chorym tym więcej pracy.
Ja wypowiadam się tak jak czuję-jestem wrażliwa i ckliwa na stare lata i takie historie doprowadzają mnie do łez.Mężczyzni ,w tym przypadku Darek podchodzą bardziej racjonalnie jednak.
Wydaje mnie się,że nie zdążył się z małym związać emocjonalnie albo bał się dalszych konsekwencji zdrowotnych .
Miejmy więc swoje zdanie ,ale szanujmy wybory innych bo być może nie znamy do końca ich sytuacji. ;-)

DarekN 
leomaniak

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-04-16, 10:46   

Echinacea napisał/a:
Szkoda, Darek.
tak po cichu liczyłam, że jednak przywiążesz się ( końcu był u Ciebie minimum 2 tyg) i wyprowadzisz psiaka. a jest to możliwe.

Piesek był wyprowadzony na tyle,że nie obawiałem się o jego zdrowie. Był u mnie 1,5 tyg i oddałem go w wieku , wktórym powinien dopiero przybyć do mnie(wg niektórych z Was). To nie były problemy żołądkowe to był ogólny niedorozwój pieska(przypomnę zamiast 9 kg ważył 4 kg).Przy uszkodzeniu śluzówki jelit przez włosogłówkę przez min. kolejne 3 tyg miałby problem z rozwojem(kiepskie wchłanianie). Dostałem psa chorego -jakby choroby nabawił się u mnie to podjąłbym się go wychować.Różne problemy miałem z psami i nigdy ich nie zaniedbałem...Oczywiście czuję jakiś niesmak ale...Wkońcu spotykamy się tutaj przede wszystkim jako miłośnicy leonbergerów a nie psów jako takich .Ja chciałem mieć reprezentanta rasy (dużego ,zrównoważonego psa) .Tyle w tym temacie.Temat dla mnie jest zamknięty-oczywiście w kwestii informacyjnej podam wiadomość jak piesek znajdzie nowy dom...

Pozdrowienia :-> :->

DarekN

Echinacea 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-16, 13:43   

"Ja wypowiadam się tak jak czuję-jestem wrażliwa i ckliwa na stare lata i takie historie doprowadzają mnie do łez"
jakie stare, jakie stare, pytam :mrgreen: ?
a tak serio, to poza tymi starymi latami :mrgreen: , to ja też taka jestem.
jak już pisałam, stety lub niestety :-/

estrella 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-16, 16:54   

Echinacea napisał/a:
"Ja wypowiadam się tak jak czuję-jestem wrażliwa i ckliwa na stare lata i takie historie doprowadzają mnie do łez"
jakie stare, jakie stare, pytam :mrgreen: ?
a tak serio, to poza tymi starymi latami :mrgreen: , to ja też taka jestem.
jak już pisałam, stety lub niestety :-/

:wall:
no ja już po 30 stce 6 rok (niebawem)więc????
ale to chyba temat na osobny wątek :lol:

Mosiek 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-04-16, 19:20   

estrella, - no weź .. jakie stare lata??? .... no młode jeszcze :lol: - ja tak sobie tłumaczę :lol:

ania3miasto 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2012-04-16, 19:39   

DarekN napisał/a:
Wkońcu spotykamy się tutaj przede wszystkim jako miłośnicy leonbergerów a nie psów jako takich

Ja jestem miłośnikiem psów jako takich, zawsze sądziłam że tutaj takie osoby spotykam.

DarekN napisał/a:
Dostałem psa chorego -jakby choroby nabawił się u mnie to podjąłbym się go wychować.

DarekN napisał/a:
Ja chciałem mieć reprezentanta rasy (dużego ,zrównoważonego psa)

Pytanie co zrobisz jak ten zdrowy jako szczenię, który dorośnie u ciebie okaże się niezbyt zrównoważony, może być też niezbyt duży i okazały. Może być też chory ale to wylezie później. Pies to nie zabawka - nie ma gwarancji nigdy.

Odpowiedz do tematu