Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołtuny - pomocy!!!
Autor Wiadomość
sava
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-16, 06:31   

Cytat:
(bardzo ładna, wysoka i dobrze mówiąca po angielsku
:rotfl:
to byl pan Gullix :rotfl: ale tak powaznie - mowisz o pani Danieli Pavlovskiej, ktora jest sedzia miedzynarodowym, specjalista od leonow i bylym doradca glownym czeskiego klubu.

A co do kapania : Niemcy i Czesi nigdy nie chodza do fryzjera, natomiast Wlosi przycinali pod samym ringiem :mrgreen:

Mi sie pies raz zrobil "na barana" - w zeszlym roku w Chorwacji. Mial ekstremalny podszerstek, ktory oddzielil sie po calym obwodzie psa i tak zostal. :onon:
A ze pies potrzebuje po pracy spokoj, nie chcialam go przez 3 godziny dziennie meczyc suszeniem - i ta zbroja przez tydzien byla mokra. ( i smierdzaca :oops: )

estrella 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-04-16, 08:18   

sava napisał/a:
Cytat:
(bardzo ładna, wysoka i dobrze mówiąca po angielsku
:rotfl:
to byl pan Gullix :rotfl: ale tak powaznie - mowisz o pani Danieli Pavlovskiej, ktora jest sedzia miedzynarodowym, specjalista od leonow i bylym doradca glownym czeskiego klubu.

A co do kapania : Niemcy i Czesi nigdy nie chodza do fryzjera, natomiast Wlosi przycinali pod samym ringiem :mrgreen:

Mi sie pies raz zrobil "na barana" - w zeszlym roku w Chorwacji. Mial ekstremalny podszerstek, ktory oddzielil sie po calym obwodzie psa i tak zostal. :onon:
A ze pies potrzebuje po pracy spokoj, nie chcialam go przez 3 godziny dziennie meczyc suszeniem - i ta zbroja przez tydzien byla mokra. ( i smierdzaca :oops: )

No i właśnie nam się taki BARAN przytrafił teraz .Saga napuszyła się maxymalnie .W opisie sędzina napisała poza pozytywami ''OGROMNA ILOŚĆ PODSZERSTKA''
i zapytała.......''Pani ją czesała? :oops:
ja na to-czeszę co dziennie i była u fryzjera.
a ona na to''aaaa to wszystko jasne!''

-----------------------------------------

ania3miasto 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2012-04-16, 20:45   

Jeśli fryzjer lub wanna to tak minimum 2 tygodnie przed wystawą, potem już tylko czesanie. Ja jestem zwolennikiem kąpania, 2 - 3 razy w roku standardowo, chyba że się usmarują wcześniej i jest taka konieczność. Niektóre zbiorniki wodne bywają też tak czyste, że po pływaniu koniecznie trzeba się myć.

estrella 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-19, 16:16   

Ja właśnie doszłam do wniosku,że skoro mam pomieszczenie wolne to urządzę sobie łazienkę dla psów.Mąż mi wymuruje taki duży brodzik i sama będę je myła .
Jak byłam u fryzjera ,okazało sie że Sagitta w sumie czysta była-tylko''podwozie miała brudne .Nie została też wyczesana jak należy.Miła pani z dobrym podejściem do psa,miała dobre kosmetyki-ale jak się okazało ,nie wyczesała jej tak jak powinna.Ja próbowałam ,ale tak się puszyła że nie było szans.
Teraz co dziennie wyczesuję ten puch i zostało nam już tylko na zadzie.Najgorzej ,że tam ma taką''wate cukrową''czyli jakiś dziwny włos jakby rozwarstwiony ?Sama nie umiem tego określić,ale chwilę po czesaniu ten włos zbija się w taki kłębek zbity(dokładnie jak wata na patyku)
Ma ktoś jakiś pomysł,co z tym zrobić?Te włosy u innych psów są lejące raczej i falują podczas ruchu-u nas sterczy to w miejscu i nawet nie drgnie przy podmuchu wiatru.
To ewidentnie zrobiło się po kąpaniu.Wcześniej było ale nie w takim stopniu.

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-19, 21:05   

estrella napisał/a:
miała dobre kosmetyki

Jedynym kosmetykiem u mnie jest NIE STOSOWANIE ŻADNYCH KOSMETYKÓW. Ramzesowi bez kosmetyków kłaki się nie filcują; no może niekiedy trochę za uszami...
estrella napisał/a:
byłam u fryzjera ,okazało sie że Sagitta w sumie czysta była
Leon u fryzjera??? Ramzes jest wzorcowo czysty, a przez 6 lat swojego zycia nigdy nie był kąpany, że o fryzjerze nie wspomnę... Do fryzjera to się jeździ z pudlami, bichonami i yorkami, ewtl. temu podobnymi. "Podwozie" też się czyści przez wyczesywanie.
estrella napisał/a:
Teraz codziennie wyczesuję ten puch i zostało nam już tylko na zadzie.Najgorzej ,że tam ma taką''wate cukrową''czyli jakiś dziwny włos jakby rozwarstwiony ?Sama nie umiem tego określić,ale chwilę po czesaniu ten włos zbija się w taki kłębek zbity(dokładnie jak wata na patyku)

Tak "niechlujnie" traktowany Ramzes ma tylko włosy okrywowe a pod nimi gęsty podszerstek, który z łatwością i bez żadnego kłopotu sie spokojnie wyczesuje...
:smoke:
P.S. I pachnie przyjemnie, nic ze śmierdzącego psa!
MB

estrella 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-20, 10:49   

Dzięki embe :oops: troszke się zawstydziłam,ale człowiek uczy się całe życie.To był pierwszy i ostatni raz u fryzjera.

Masz może jakiś patent na to by pies stał w jednym miejscu podczas czesania zadka???
Nie wiem dlaczego ,ale Sagitta stoi ładnie ,lub się położy do czesania.......a jak tylko poczuje szczotkę na dupsku -ucieka!!!!!!!!

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-20, 11:19   

Niestety nie mam, bo Ramzes jest wyjątkowo spokojnym i opanowanym psem.

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-20, 12:55   

estrella, a może na leżąco ale kupić jej jakąś kość albo ucho do gryzienia ?
Na mojego psa to czasem działa i jak coś sobie gryzie to zapomina o czesaniu. A jak nie to przyduś kolanem i niech nie kombinuje

KINGA 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2012-04-20, 15:00   

Ja mam tak z Xenonem przy ogonie.Wszystko zniesie ale ogon to tragedia.Niestety jestem wredna i po prostu biorę go na krótką smycz i nie ma ucieczki. Czeszę tak szybko jak mogę bo za cierpliwy to on w tedy nie jest. A co do tego sztywnego włosa na zadzie, to raz też tak miałam.Jak zaczełam go wyczesywać to tylko bólu mu narobiłam. Zdałam się na sposób-Namoczyłam zad(tylko te kłaki które były naprawdę nie do wyczesania) i użyłam mojej odżywki do włosów no i spłukałam,czesać zaczełam aż wyschły i użyłam grzebienia z długim zębem. Było o wiele lepiej i psu nie zaszkodziło.

Echinacea 
super leomaniak

Pomogła: 1 raz
  Wysłany: 2012-04-20, 18:02   

wyjątkowo z tym nie mamy kłopotów, aż dziw :mrgreen:

estrella 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-20, 22:39   

Trochę ciężko przydusić kobicie psa cięższego od niej.........ale dzięki za radę,spróbuję.
To jeszcze dzieciak,pewnie dlatego ustać nie może w miejscu długo.Może teraz zacznę od zadka czesanie ,to nie zdąży się zniecierpliwić. :lol:

Archisia 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-22, 23:45   

A ja lubię psy wyprane i pachnące :lol:
W sezonie wystawowym, moje bywaja kapane co 2 tygodnie.
Czesania sa uczone od małego i po prostu stoja na stole groomerskim, jak trzeba to i 3 godziny :mrgreen:
Psa sie rozczesuje przed kąpielą, to podstawa żeby później nie zwariować.
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-23, 00:46   

A apropo - jakie tam teraz szampony są na topie zeby dobrze się na rudym dlugowlosym sprawdzily i żeby był piękny i lśnił ? Banankowe czy jest jeszcze coś fajnego ? No chyba że to tajemnica :-D

Archisia 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-23, 00:58   

yack napisał/a:
.... No chyba że to tajemnica :-D

Nie tajemnica :-P
Aktualnie uzywam produktów firmy PSH ;-)
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2012-04-23, 22:23   

sava napisał/a:
to byl pan Gullix ale tak powaznie - mowisz o pani Danieli Pavlovskiej, ktora jest sedzia miedzynarodowym, specjalista od leonow i bylym doradca glownym czeskiego klubu.

Być może, że była to ta pani sędzina, nie pamiętam nazwiska, a ulotki z wystawy gdzieś wywietrzały... Nie wiem kto to "Gullix" (???), ale głównym sędzią od championów był wtedy Włoch, też nie pamietam nazwiska. Pamiętam, że z Danutą zapijaliśmy się "coffolą" - czeską podróbą coca-coli - oraz zajadaliśmy się kiełbasą, nieco jednak mniej smaczną niż polska; może brakowało w niej tej polskiej soli do posypywania dróg :hahah: :rotfl: :chmmm:

Odpowiedz do tematu