Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
kastracja leona
Autor Wiadomość
abrus 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2012-08-25, 13:36   

No więc sama widzisz, że to Barto wyczynia z psami cuda :-D Robi z nimi to, czego inni nie potrafią.

sava
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-25, 14:29   

Tu Danka ma szczescie, bo i Bartek i Ania maja jakas umowe z psami. :chmmm:

danuta 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-08-25, 17:07   

gingerheaven napisał/a:
danuta napisał/a:
I dalej bede uparcie twierdziła,ze pies agresywny czy zadziorny to pies niepewny,strachliwy,chory( w tym miejscu przypominam Parysa,gdzie po latach okazało sie jak bardzo jest chory) lub poprostu kopniety bez wzgledu na przyczyne jego zachowania.

Niekoniecznie Danuta,psy sa rozne i wymagaja roznego prowadzenia ,czasem sa to bledy wychowawcze .Przykladem jest moja Zaza w Anglii ktora poszla do adopcji ,okazalo sie ze jest to bardzo zywiolowa i inteligentna suka wymagajaca pracy z czlowiekiem (nie tylko kanapa,zwykla milosc i troche doswiadczenia hodowcy).Suka w 3 tygodnie pod kierunkiem doswiadczonego behawiorysty jest najnormalniejsza suka na swiecie,tyle ze musi trafic w rece takie jak np Sava -gdzie bedzie aktywnie pracowac ,bedzie miala stale zajecie ,ktos bedzie od niej czegos wymagal...Bardzo podobnie jak jej mamusia ,czego sie dlugo uczylam

zgadza sie,ja nie mowiłam o sposobie prowadzenia,bo oczywiscie,ze do danego osobnika(z ktorymkolwiek problemem)musi byc inne podejscie

danuta 
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-25, 17:08   

sava napisał/a:

nie pamietasz, jak do czeska suka w doope ugryzla? Embe myslal, ze to moja i nazwal mnie trusia :rotfl:

aaaa to o to chodzi :lol: myslałam,ze cos nowego wymyslił i to na dodatek Ramzes

danuta 
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-25, 17:09   

abrus napisał/a:
Problem nie w samych samcach, a w ich właścicielach ;-) Spójrz od drugiej strony, że właściciele wymienionych przez ciebie leonów mieli zawsze "bezproblemowe psy". I to nie do końca samo wychowywanie, rzecz tkwi znacznie głębiej - w charakterze danego człowieka, my ludzie tego nie dostrzegamy, ale pies doskonale wyczuwa niezauważalne emocje, napięcia.

OT I CAŁA PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

danuta 
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-25, 17:11   

sava napisał/a:
Tu Danka ma szczescie, bo i Bartek i Ania maja jakas umowe z psami. :chmmm:

TO TEZ SWIETA RACJA I NAJPRAWDZIWSZA PRAWDA :-D

sava
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-25, 17:41   

danuta napisał/a:
abrus napisał/a:
Problem nie w samych samcach, a w ich właścicielach ;-) Spójrz od drugiej strony, że właściciele wymienionych przez ciebie leonów mieli zawsze "bezproblemowe psy". I to nie do końca samo wychowywanie, rzecz tkwi znacznie głębiej - w charakterze danego człowieka, my ludzie tego nie dostrzegamy, ale pies doskonale wyczuwa niezauważalne emocje, napięcia.

ja sie zgadzam - ale jesli tego nie mam w sobie, to przeciez nie moge byc przez cale zycie pijana :mrgreen:

abrus 
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-25, 17:47   

sava napisał/a:
danuta napisał/a:
abrus napisał/a:

ja sie zgadzam - ale jesli tego nie mam w sobie, to przeciez nie moge byc przez cale zycie pijana :mrgreen:

no i po to należy pracować z psami - tak jak to zawsze i słusznie powtarzasz :-D
tylko mało kto odkrył, że ta praca służy przede wszystkim kształtowaniu tego "czegoś" w nas - właścicielach, a nie wyłącznie w psie ;-) My nabieramy pewności siebie, a pies uczy się, czego od niego oczekujemy.

sava
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-25, 18:02   

Cytat:
tylko mało kto odkrył, że ta praca służy przede wszystkim kształtowaniu tego "czegoś" w nas - właścicielach, a nie wyłącznie w psie My nabieramy pewności siebie, a pies uczy się, czego od niego oczekujemy

:aplaus: :aplaus: :aplaus: :aplaus: :aplaus: :aplaus:

moja dusza kapie sie w miodzie przy takich slowach.

sava
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-26, 14:03   

Jeszcze dodam, ze celem stowarzyszenia Aquacanis CZ, jest wlasnie nauka przestrzegania tach zasad, ktore robia wspolzycie z psem mile dla nas, psa i naszego otoczenia.

Nie mielismy jedynego starcia, a bylo nas duza na dosc malym terenie

W sobote zmiescilismy sie prawie do jednego kojca :mrgreen:

i znowu cisza i spokoj. Oczywiscie musielismy uwzglednic, kto z kim moze biegac a kogo trzeba przypilnowac.

Jedynym pierwiastiem wychowawczym byla sytuacja, gdy corka Kaski nie utrzymala Viski reagujacej na jazgotanie wilczurow. Obylo sie bez strat na zyciu - bezbolesnie Kaska sie nauczyla, ze to nie jest bezpieczne rozwiazanie, zeby malemu dziecku powierzyc psa.
Gdyby bowiem na drugiej stronie nie byli kynologowie - ale tez dzieci, moglo to sie skonczyc o wiele gorzej.
Tego wszystkiego musielismy sie wszyscy nauczyc - i wciaz sie uczymy jeden od drugiego i jesli przestrzegamy pewnych zasad, to nikt nie ma pretensji do nikogo o jakies drobne zamieszki.

Po powrocie z plazy bylam w szoku, widzac w kojcu wszystkie nasze psy lacznie z labkiem Dinem, ktorego Grisza jeszcze miesiac temu chciala obedrzec ze skory. :onon:

A teraz mi szczeka opada :jaw-dropping: z tego, jak sie Grisza opiekuje malym.
Wciaz poznajemy swoje psy.

abrus 
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-26, 14:22   

sava napisał/a:

W sobote zmiescilismy sie prawie do jednego kojca :mrgreen:

i znowu cisza i spokoj. Oczywiscie musielismy uwzglednic, kto z kim moze biegac a kogo trzeba przypilnowac.

i była tam nawet jedna cieczkująca sucz, a jak się okazało w tym tygodniu, to nawet dwie atrakcyjne panny, bo to kłapanie zębami Vichłacza na obwąchujących ją od tyłu samców było z tego powodu.

estrella 
super leomaniak

Wysłany: 2012-08-26, 15:26   

Kurcze........sama prawda płynie z tych postów.
Ja dziś oglądałam 2 odcinki zaklinacza i od razu pobiegłam na spacer z psami stosować jego porady :mrgreen:

Zazdroszczę takiego daru jaki ma ten facet .......chciałabym umieć tak postępować z psami.

-----------------------------------------

Odpowiedz do tematu