Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Leonberger a dzieci
Autor Wiadomość
KINGA 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2011-02-15, 12:50   

Nasz Xenon ma 3 lata a nasza pociech 8 mies. więc zaczął nam się czas raczkowania. Jak na razie wszystko odbywa się w naszej obecności i zawsze możemy zareagować. Jak mała raczkuje to pies trąca ją nosem w plecy albo w ...pieluchę ( może sugeruje ,że za wolno się porusza :mrgreen: )Myślę, że etap raczkowania to pryszcz, zacznie się dopiero w momencie jak mała już zacznie biegać... to dopiero będą gonitwy. No niestety trzeba uważać, głównie ze względu na rozmiary naszych stworów.

slawik 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2011-02-15, 22:04   

Moja córa już chodzi, a w zasadzie biega, co widać w galerii Leo: http://www.leonberger-info.pl/forum/viewtopic.php?p=38317#38317
Nie jestem zbytnio doświadczony. Mam pierwszego leona. Jasiek (7 lat) ma do niego pewien dystans, który wynika z tego, że Leo, zanim go okiełznaliśmy, ciągle go przewracał. Jasiek lubi Leo, ale tak sobie myślę, że nigdy nie będzie między nimi więzi jaka jest pomiędzy Julką, a Leo.
Julka dopiero co skończyła rok. Ma z Leo, już nieco utemperowanym, dużo lepszy kontakt niż mój siedmioletni syn, który poznał go, gdy miał już sporo ponad rok (znaczy się Leo) i pod względem fizycznym był dużym psem.
A teraz rady, które oczywiście należy traktować z pewnym dystansem, gdyż nie udziela ich doświadczony hodowca:
- nie izolować psa - jeśli pies był już w domu to nie wolno nagle po urodzinach dziecka zabronić dostępu do miejsc, które miał wcześniej,
- przygotować psa na nowego domownika - to oczywiście z "mądrych książek" (ja przywoziłem ze szpitala zużyte ubranka Julki i rozwieszałem na krzesłach); nie wiem do końca na ile to pomogło, ale Leo nurkował nosem w ubranka na całe minuty;
- mieć ograniczone zaufanie do psa - imho nie wolno zostawiać psa z dzieckiem sam na sam - on nie będzie mu chciał zrobić krzywdy, ale wystarczy, że machnie łapą;
- umożliwiać jak najwięcej kontaktu dziecka z psem, ale TYLKO pod nadzorem (leonbergery słyną z opiekuńczego stosunku wobec słabszych, ale to mimo wszystko jest od 55 do 85 kg żywej wagi);
- narażę się embe, ale komenda "daj łapę" nie zaszkodzi małemu dziecku, z prostego powodu - nie będzie w stanie jej wydać.

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2011-02-15, 22:37   

Zanim odpowiem, doradźcie mi proszę, jak zacytować 3 co najmniej różne posty, aby na nie "zbiorczo" odpowiedzieć... Podpowiedzcie mi staremu i nie kumatemu! :chmmm:
:smoke:

slawik 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2011-02-15, 22:43   

embe napisał/a:
Zanim odpowiem, doradźcie mi proszę, jak zacytować 3 co najmniej różne posty, aby na nie "zbiorczo" odpowiedzieć... Podpowiedzcie mi staremu i nie kumatemu! :chmmm:

Ja nie potrafię ;-) Chyba, że metodą dziennikarską czyli copy and paste :mrgreen:

UlaLeo 
piszący forumowicz

Wysłany: 2011-02-16, 09:43   

Nasza Julcia obecnie 2 latka, też ma super kontakt z Argosem, oczywiście trzeba uważać na oboje ;-) Nie raz wylądowała na trawie, bo Argos właśnie się odwracał a ona znalazła się w pobliżu. Na spacerach, najchętniej pobawiłby się z nią jak z małym psiakiem :mrgreen: próbuje łapać za kaptur, zaczepia.1 stycznia pojawił się w naszej rodzinie drugi maluch - Bartuś i.... o dziwo dla psów nie jest już taką "atrakcją" jaką była Julcia. Niuchną, zajrzą do wózka i tyle. Mała Julcia była pierwszym noworodkiem w życiu Argosa i Sarki, więc stanowiła swego rodzaju atrakcję, Bartek już niekoniecznie.....zobaczymy co będzie dalej ;-)

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2011-02-16, 21:16   

slawik napisał/a:
copy and paste

Ja stary i nie kumaty, nawet nie wiem co to znaczy... :chmmm:

Solencja 
super leomaniak

Wysłany: 2011-02-16, 21:45   

kopiuj, wklej. Chyba chodzi o skopiowanie wypowiedzi
i umieszczenie jej w ramkach quota -
Cytat:
- w ten sposób.

Cytat:

Ja nie potrafię ;-) Chyba, że metodą dziennikarską czyli copy and paste :mrgreen:

Chyba działa, a żeby już nie totalny offtop to -
Córka mojego brata ma obecnie 1,5 roku [nie mieszka z nami], gdy czasami przyjeżdża w odwiedziny Bonnie traktuje ją jako jeszcze jedną osobę do wymiziania futrem :-) Nasze szczenię natomiast na spacerach zawsze lgnie do dzieci, które Bona ignoruje :) Głównie raczej z ciekawości :->

http://leonbergery.org

Archisia 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2011-02-19, 10:55   

embe napisał/a:
slawik napisał/a:
copy and paste

Drogi embe ten tekst, ktory chcesz zacytowac wstawia pomiedzy sie takie znaczki , tylko ja je teraz napisze w odwrotnej kolejnosci bo jak napisze w dobrej to znow nic nie bedzie widac, najpierw wpisujesz ten co zrobilam niebieska czcionka a potem ten co czerwona. [/quote] tutaj dajesz ten tekst co chcesz zacytowac, tylko pamietaj te ograniczniki odwrotnie, najpierw niebieski potem czerwony [quote]
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy

Mosiek 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2011-02-23, 08:48   

ha ! dziękuję jeszcze raz - przygotowujemy się pilnie - ja w 5 m-cu :-) więc jest czas . Pies od początku nie miał prawa wchodzić do żadnej sypialni i nie ma z tym problemu -mamy olbrzymi salono - kuchnie- jadalnie i coś tam jeszcze więc miejsce ma :-) . Na razie pies pilnuje syna :-) co czasami jest dość zabawne - ale pilnujemy , że dziecko wchodzi pierwsze, daje i zabiera miskę z jedzeniem, daje smakołyki , rzuca kije i inne :-) .
Opowiem wam śmieszną sytuacje - byliśmy na podwórku - młody latał jak szalony - pies zanim i raptem wbiegł na górkę i wpadł w olbrzymia zaspę po pas - śmiech i krzyk pomocy - a pies .. podbiegł do dziecka - złapał delikatnie za kaptur , zaparł sie nogami i zaczął wyciągać dziecko - byliśmy w totalnym szoku :shock: i to tylko utwierdziło nas - ze mądrzejszego psa nie mieliśmy :-) ale zaufanie mamy - ciągle kontrolowane - bo krzywdę dziecko może zrobić - przez ogromna miłość do niego

Archisia 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2011-02-23, 23:47   

Cytat:
Opowiem wam śmieszną sytuacje - byliśmy na podwórku - młody latał jak szalony - pies zanim i raptem wbiegł na górkę i wpadł w olbrzymia zaspę po pas - śmiech i krzyk pomocy - a pies .. podbiegł do dziecka - złapał delikatnie za kaptur , zaparł sie nogami i zaczął wyciągać dziecko

Są takie miejsca gdzie leonki szkoli się na psy lawinowe :lol:
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy

arselina 
super leomaniak

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-02-24, 11:30   

Może nie na temat , ale gdzie mieszka ten piękny ratownik ;-)

MrokMara 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2011-02-24, 17:53   

Nasz Amar kocha naszą rodzinę, a najmłodsze dziecko miało 5 lat jak zawitał do naszego domu.
Za to jak Adaś przyszedł na świat były nasze "stare" zwierzaki. Owczarek niemiecki, kundelek i bardzo leciwa kocica. Jak z Adasiem wróciłam do domu, to zwierzęta szalały z radości!!!!!! Od pierwszego dnia towarzyszyły przy kąpieli małego, spały przy jego łóżku, a kocica wygrzewał brzuch jak miał kolki (oczywiście trzymałam syna na rękach, a kot leżał na jego brzuchu). Wiecie takich zwierząt jak ta moja "stara" trójka to ja już nie będę miała :roll: i nie dlatego, że Amar nie spełnił moich oczekiwań, bo jest wspaniały i nie było chwili żebym żałowała mojej decyzji. Jest piesiakiem przytulakiem i zdecydowanie psem stróżującym. Jeżeli my wprowadzimy ludzi do domu, to proszę kochaj i głaskaj, ale nie ma opcji, żeby ktoś wszedł sam. Daje nam poczucie bezpieczeństwa. No i muszę się pochwalić w czerwcu skończy trzy lata i nigdy niczego nie zniszczył w domu, ani na ogrodzie!!!! Nie rusza nawet worków ze śmieciami pozostawionych na ganku (przez przypadek). Jak byliśmy nad morzem, to zostawał z Nefrytem w obcym domu i tez nic. Ma wspaniały charakter!!!!!!! Przepraszam, że tak się rozpisałam, bo to pewnie nie miejsce na to, ale ja tak rzadko mam czas na komputer.....

arselina 
super leomaniak

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-02-26, 20:51   

A ja tym razem na temat :-D moja córcia i Lobo. Troszkę była chora i zasnęło się jej...... na Lobusiu.

[img][/img]

Parys 
super leomaniak

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-02-27, 07:30   

_04_ _04_ _04_ _04_ _04_ _04_ _04_ _04_

Daga

Mosiek 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2011-05-26, 19:57   

boskie zdjęcia :-)
no nam zastały 2 m-ce :mrgreen:
sprawdziliśmy na razie na dzieciach znajomych - 2 m-cznej Lenie i 4 m-cznym Bartku - pies - podszedł obwąchał i poszedł .. kotka - podeszła - obwąchała i siedział a boku przekrzywiając głowe co chwilę - na zasadzie - co to ??? człowiek?? no pachnie jak on??? ale takie małe?? i lezy ?? hyhyhy żadnych reakcji agresywnych - więc wózek juz stoi w domu - zeby sie zapoznały ze sprzetem - łózeczku za m-c - kotke trzeba nauczyc, że to nie jest kolejne jej posłanie ... i bedę wstawiać zdjęcia :-D
zaraz pokaże naszego Leosia ze starszym z nad morza :-) - byliśmy w weekend majowy - zimno było ale słonecznie

Odpowiedz do tematu