Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowcy mowmy sobie na uszko tak by nie slyszal wlasciciel !
Autor Wiadomość
iwona i Car
super leomaniak

Wysłany: 2008-08-31, 12:28   Hodowcy mowmy sobie na uszko tak by nie slyszal wlasciciel !

Khaira napisał/a:

Iwona, mozna i nalezy walczyć o poprawę rasy i większą swiadomosć hodowców. Ale uważam, że publiczne przepychanki na forum akurat nic dobrego nie wnoszą. Pojawia się coraz więcej głosów ludzi, którzy zniechęcają się przez to do rasy i hodowców. Spotykamy się na wystawach i uważam, że takie "niewygodne" rzeczy lepiej sobie mówić właśnie tam, w cztery oczy. Watpię, żeby ktos się zmienił pod wpływem publicznej nagonki. Celem hodowców powinna być jak najlepsza współpraca, bo tylko w ten sposób moga cos zmienić na lepsze. Niestety, świat nie jest taki różowy i prawa rynku też dochodzą tu do głosu. Ludzie mają różne charaktery, różne podejścia do spraw hodowlanych i uwazam, że powinniśmy to uszanować (o ile zwierzętom nie dzieje się krzywda). A jeżeli ktos ma jakies uwagi to wypadałoby je przekazać w rozmowie w cztery oczy, a nie wciagać w to grono laików. W końcu jesteśmy dorosłymi ludźmi, więc zachowujmy sie jak tacy.

Khaira napisał/a:

Iwona, mozna i nalezy walczyć o poprawę rasy i większą swiadomosć hodowców.

Czytamy dalej w jaki sposob ???? :shock:
Cytat:
Spotykamy się na wystawach i uważam, że takie "niewygodne" rzeczy
lepiej sobie mówić właśnie tam, w cztery oczy.

Taaaaa ..... :wh: swietna metoda , czyli trzymac wlascicieli w ich glupocie ,mydlic im oczy jak najdluzej,
bo przeciez obojetnie jak ,ale biznes musi sie krecic kosztem wlascicieli i zwierzat !!!!!!
Tak znam to dobrze !!!!!!!!! OT ZDROWE PODEJSCIE DO SPRAWY !!!!!!!
Cytat:
Watpię, żeby ktos się zmienił pod wpływem publicznej nagonki.

ZMIENI SIE BO SIE MUSI ZMIENIC ,JAK WLASCICIELE DOWIEDZA SIE PRAWDY O HODOWCY !!!!!

Cytat:
prawa rynku też dochodzą tu do głosu.

Tak swieta prawda ; dla pieniedzy ksiadz sie modli ,dla pieniedzy hodowca sie podli :wh: :wh:
Cytat:
Ludzie mają różne charaktery, różne podejścia do spraw hodowlanych i uwazam,
że powinniśmy to uszanować (o ile zwierzętom nie dzieje się krzywda).

RACJA ha ha ha ...... maja oj maja rozne podejscia nawet do tego KIEDY DZIEJE SIE ZWIERZETOM krzywda
tez powinnismy to uszanowac :wh: Wszystko mozna wytlumaczyc jak widze ale kosztem zwierzat i wlascicieli zawsze !!!!!!
BRAWO !!!!!szepcie sobie dalej hodowcy do uszka co Wam sie nie podoba :roll: :-x

abrus 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2008-08-31, 14:25   Re: Hodowcy mowmy sobie na uszko tak by nie slyszal wlascici

iwona i Car napisał/a:
Taaaaa ..... :wh: swietna metoda , czyli trzymac wlascicieli w ich glupocie ,mydlic im oczy jak najdluzej,
bo przeciez obojetnie jak ,ale biznes musi sie krecic kosztem wlascicieli i zwierzat !!!!!!
Tak znam to dobrze !!!!!!!!! OT ZDROWE PODEJSCIE DO SPRAWY !!!!!!!

ZMIENI SIE BO SIE MUSI ZMIENIC ,JAK WLASCICIELE DOWIEDZA SIE PRAWDY O HODOWCY !!!!!

szepcie sobie dalej hodowcy do uszka co Wam sie nie podoba :roll: :-x

Iwona - z całym szacunkiem do Ciebie, bo masz swoje racje, ale błagam nie w ten sposób - krzywdzisz wszystkich hodowców, a na pewno większość z nich nie zasługuje na takie szczucie.
Jakbyś się czuła, gdybyś hodowała psy, wkładając w to jak najwięcej serca, czasu ... i nagle ktoś by Cię wrzucił do takiego wora :-( ??? Bo zapewniam Cię, że jak ktoś to czyta, to się nie będzie zastanawiał nad segregacją hodowców - hasło jest hasłem.
Miałam przyjemność kupić w swoim życiu dwie rodowodowe suki i nigdy złego słowa o ich hodowcach nie powiedziałam, nawet nie pomyślałam i nigdy nie czułam się oszukana, opuszczona ani naciągana - to tak w kwestii rzekomych czarnych statystyk hodowlanych.

iwona i Car
super leomaniak

Wysłany: 2008-08-31, 14:37   Re: Hodowcy mowmy sobie na uszko tak by nie slyszal wlascici

abrus napisał/a:

Iwona - z całym szacunkiem do Ciebie, bo masz swoje racje, ale błagam nie w ten sposób - krzywdzisz wszystkich hodowców, a na pewno większość z nich nie zasługuje na takie szczucie.

NIE SZCZUJE :shock:
tylko tak odebralam napisany post ktory za nic nie rozumie ,
dla mnie to szok mowienie sobie a omijanie i robienie z wlascicieli kozlow ofiarnych !!! :evil:

Cytat:
Jakbyś się czuła, gdybyś hodowała psy, wkładając w to jak najwięcej serca, czasu ... i nagle ktoś by Cię wrzucił do takiego wora :-( ??? Bo zapewniam Cię, że jak ktoś to czyta, to się nie będzie zastanawiał nad segregacją hodowców - hasło jest hasłem.

Nie jestem tego pewna, powoluje sie caly czas na post !!!!

Jezeli jednak tak uwazasz to zdecydowanie tak nie jest ,
SA HODOWCY KTORYCH SOBIE BARDZO CENIE .
ZNAM ICH TROCHE I WIERZ MI ROWNIEZ POTRAFIE ZROZUMIEC PROBLEMY HODOWLANE ,
nie zawsze jest tak jak by sie chcialo.
Hodowca byc ale odpowiedzialnym , z powolania , pasjonata wcale nie jest latwo.

Ani hodowcow ani wlascicieli nie wrzucam do jednego wora.
Uwierz mi .

abrus 
super leomaniak

Wysłany: 2008-08-31, 14:51   

ależ ja Ci wierzę :si: mam tylko obawy, że przypadkowa osoba, może niewłaściwie odczytać te intencje. Nie chciałabym, aby prym wiodło powszechne przekonanie, że rasowe psy z metrykami kupują ludzie z powodów snobistycznych, a kundel będzie zawsze lepszy i zdrowszy od rasowego.

iwona i Car
super leomaniak

Wysłany: 2008-08-31, 15:03   

abrus napisał/a:
ależ ja Ci wierzę :si: mam tylko obawy, że przypadkowa osoba, może niewłaściwie odczytać te intencje. Nie chciałabym, aby prym wiodło powszechne przekonanie, że rasowe psy z metrykami kupują ludzie z powodów snobistycznych, a kundel będzie zawsze lepszy i zdrowszy od rasowego.

O NIE !!!!!!!

Chociaz nawet latwo moglabym tak powiedziec na swoim przykladzie ,
eksterier pozal sie Boze :oops:
a o zdrowiu psychicznym i fizycznym nie wspomne , :cry:
TO DALEJ NIE POPIERAM KUPOWANIE PSA BEZ RODOWODU !!!
Nauczylam sie na swoich bledach i wiem teraz jak kupic psa z rodowodem .

ania3miasto 
super leomaniak

Wysłany: 2008-08-31, 15:08   

iwona i Car napisał/a:
Nauczylam sie na swoich bledach i wiem teraz jak kupic psa z rodowodem

Iwona, w takim razie załóż watek - jak wybrać dobrą hodowlę i tam zamieść swoje doświadczenia :lol: Ja równiez nie chcę, żeby hodowców moich psiaków wrzucono do takiego wora, bo to świetni ludzie, psiarze z zamiłowania _całus_

iwona i Car
super leomaniak

Wysłany: 2008-08-31, 15:14   

ania3miasto napisał/a:
iwona i Car napisał/a:
Nauczylam sie na swoich bledach i wiem teraz jak kupic psa z rodowodem

Iwona, w takim razie załóż watek - jak wybrać dobrą hodowlę i tam zamieść swoje doświadczenia :lol: Ja równiez nie chcę, żeby hodowców moich psiaków wrzucono do takiego wora, bo to świetni ludzie, psiarze z zamiłowania _całus_

Zaloze :-D
Powiem tylko ze ja bylam tak naiwna i tak wierzylam w etyke kazdego hodowcy ze nawet pokwitowania za psa nie mam :oops:
a co dopiero mowic o jakies umowie spisanej .

ania3miasto 
super leomaniak

Wysłany: 2008-08-31, 15:20   

A ja mam i to tak obwarowane, że mamo święta. Moja psiaki są bardzo cenne dla hodowców _04_ I cóż jeszcze. Mamy ze sobą kontakt cały czas, a do każdego szczeniaczka - wyprawka, przewodnik i goraca linia _hopa_ Na takich ludzi nie pozwolę powiedzieć złego słowa, czasem zastanawiam się tylko w jaki sposób jeszcze to wszystko ogarniają :haha: Psiaki zdrowe, wzorcowe jestem z tego powodu strasznie szczęsliwa :serducho:
Ostatnio zmieniony przez ania3miasto 2008-08-31, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  

iwona i Car
super leomaniak

Wysłany: 2008-08-31, 15:26   

ania3miasto napisał/a:
A ja mam i to tak obwarowane, że mamo święta. Moja psiaki są bardzo cenne dla hodowców _04_ I cóż jeszcze. Mamy ze sobą kontakt cały czas, a do każdego szczeniaczka - wyprawka, przewodnik i goraca linia _hopa_ Na takich ludzi nie pozwolę powiedzieć złego słowa, czasem zastanawiam się tylko w jaki sposób jeszcze to wszystko ogarniają :haha: Psiaki zdrowe, wzorcowe jestem z tego powodu strasznie szczęsliwa :serducho:

ANIU ,oby takich hodowcow jak najwiecej :-D :serducho:

hantera7 
leomaniak

Wysłany: 2008-09-17, 18:49   

Witam.Przepraszam,może napiszę trochę nie na temat,ale czy na leonkowym forum jest ktoś z Ligockiej Watahy?

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2008-09-17, 19:01   

Sa ludzie ktorzy maja psy z Ligockiej Watahy :-D .Hodowca-pani Kaja sie nie udziela ,ale sporo z nas ma suczki od pani Kaji ;-)

hantera7 
leomaniak

Wysłany: 2008-09-17, 20:24   

No to szkoda,bo chciałam się dowiedzieć kim jest dziadek i babcia Hantera... :-(

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2008-09-17, 20:26   

no a czemu?Ojciec Huntera jest z Ligockiej Watahy???????To latwo sprawdzic w bazie leonbergera dziadkow jesli tak ;-)

hantera7 
leomaniak

Wysłany: 2008-09-17, 20:49   

gingerheaven napisał/a:
no a czemu?Ojciec Huntera jest z Ligockiej Watahy???????To latwo sprawdzic w bazie leonbergera dziadkow jesli tak ;-)
No tak,tylko jego ojciec nazywany jest Misza,a właścicielka nie ma czasu zajrzeć do rodowodu.Przecież tam są wszystkie info na temat pochodzenia,dobrze mówię?

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2008-09-17, 20:58   

tak-w metryce badz rodowodzie masz dane-sa podani rodzice (w przypadku metryki) i przodkowie w kilka pokolen wstecz w przypadku rodowodu -wystarczy ejdnak tylko jego imie rodowodowe i przydomek a reszte mozna sprawdzic w bazie..Swoja droga dziwne ze pani nie wie jak sie jej pies nazywa :dizzy: .Ja mam wykute na pamiec tatuaze swoich psow ,ich nazwy rodowodowe,ich rodzicow i dziadkow ,ich daty urodzenia :hahah:

Odpowiedz do tematu