Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
sposoby zapobiegania pseudohodowli -dyskusja o umowie
Autor Wiadomość
MrokMara 
aktywny leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 11:45   

Moi drodzy,
a czy jest możliwe żeby każdy hodowca leonów w Polsce, przy sprzedaży szczeniąt sporządzał umowę w której zastrzegałby - pies/suka, który nie uczestniczy w wystawach, czyli nie ma odpowiednich papierów do rozpłodu były obowiązkowe kastrowane/sterylizowane. To tak chaotycznie, ale pewnie wiecie co mam na myśli. Ja ogólnie zmieniłabym prawo i nakazała obowiązkowej sterylizacji wszystkich zwierząt domowych nieprzeznaczonych do hodowli. Byłby całkowity spokój. Chcesz mieć psa, to niepłodnego i już, a handel psiakami bez papierów byłby przestępstwem. Pewni pomyślicie, że jestem okropna, ale mój sąsiad nadal szczeniaki i kociaki topi w szambie!!!!!!
Identyczne szczeniaki - podobne do leonów wychodzą z krzyżówek bernardynów np. z owczarkami niemieckimi. :ubz: . :karp:

fredzia 
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 11:54   

MrokMara napisał/a:
a czy jest możliwe żeby każdy hodowca leonów w Polsce, przy sprzedaży szczeniąt sporządzał umowę w której zastrzegałby - pies/suka, który nie uczestniczy w wystawach, czyli nie ma odpowiednich papierów do rozpłodu były obowiązkowe kastrowane/sterylizowane.

Jest mozliwe...wielu hodowców sporządza takie umowy..Jednak nie wszyscy..i nikt raczej nie moze ich do tego zmusić

MrokMara napisał/a:
Identyczne szczeniaki - podobne do leonów wychodzą z krzyżówek bernardynów np. z owczarkami niemieckimi

:upss: nie podpowiadaj.. :--:

kokony
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:00   

Hodowca może taką umowę sporządzić, ale....
Jak z egzekwowaniem? Do sądu? na policję? Ciężko jest prześledzić wszystkich nabywców i sprawdzić, czy wykastrowali, czy przeznaczają do legalnego rozrodu. A już jak takie krycie nastąpi i przypadkiem hodowca rodzica się dowie, to co? :cry:
W Polsce raczej nikt nie traktuje poważnie takich spraw (mówię o sądach, urzędach, policji itp) :cry:

fredzia 
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:04   

ale taki nabywca zastanowi się dwa razy zanim pokryje swoją sukę....umowa do czegoś zobowiązuje i jak się odpowiednio ją sporządzi i jeszcze dodatkowo powie nabywcy,ze jest taki punkt,który jest obowiązkowy!! to myślę ze to juz zadziała jak straszak...
Ja tam bym nie ryzykowała i nie czekała na reakcje rozwścieczonego hodowcy..
a bez umowy..hulaj dusza... :-?

kokony
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:14   

Nie miałam w umowie takiej klauzuli :-( Ustnie informowałam, co myślę na ten temat. Następnym razem poprawię umowę - macie rację. Ale i tak nie wierzę, że jak nabywca pokryje bezpapierowo sukę, to ktokolwiek zastosuje jakiekolwiek konsekwencje :-(

danuta 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-01-16, 12:22   

Niestety maja nas w nosie-jak dzwoniłam do ludzi,którzy rozmnozyli moja suke (ogloszenie bylo na gratce)i starałam sie im powiedziec (na poczatku grzecznie),zeby zobaczyli w azylach ile ich jest,to zostałam zbluzgana :evil: ,ze to ja mam popatrzec ile nieszczesliwych dzieci jest w Centrum Zdrowia,a nie zawracac im glowy nieszczesliwymi psami i ze to ich pies i oni beda z nim robic co zechca :evil: .
Zreszta wczoraj tez to ułyszałam :cry:

kokony
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:26   

No właśnie :-(
O tym mówię :cry:

fredzia 
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:31   

no właśnie...ale jakby w umowie był taki punkt,to nabywca moze się bac konsekwencji...bo wtedy prawo stoi po stronie hodowcy...nie wazne czy hodowca egzekwowałby to prawo...wazne ze umowa moze powstrzymac od bezmyslnego właściciela suki czy psa,przed rozmnazaniem...
a bez umowy to faktycznie mozna sobie gadac i pouczac...wtedy kazdy moze odpowiedziec:
danuta napisał/a:
zostałam zbluzgana ,ze to ja mam popatrzec ile nieszczesliwych dzieci jest w Centrum Zdrowia,a nie zawracac im glowy nieszczesliwymi psami i ze to ich pies i oni beda z nim robic co zechca .

danuta 
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:32   

Ale....jesli by była w umowie konkretna kwota kary za niepapierowe krycie,to mysle,ze sad musiałby to wyegzekwowac,bo jednak jest to umowa.... nie wiem

danuta 
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:34   

tylko od wyroku do wyegzekwowania pieniedzy jest bardzo daleka droga,no chyba ze zatrudnimy odpowiedniego windykatora :mrgreen:

kokony
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:43   

Innymi słowy: trzeba być bogaty, najlepiej mieć własnego adwokata i wszystko się uda... :-/
Strzeżcie się pseudohodowcy! :-|

Taki sarkazm lekki mi się ciśnie na usta :-(

fredzia 
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:50   

weźcie proszę pod uwagę fakt,ze juz sama umowa moze powstrzymac potencjalnego nabywcę od bezmyslnego rozmnazania swojej suki,czy psa.....
Myślę ze to jest wystarczający straszak...kto chciałby sprawdzac,czy hodowca wyegzekwuje kare czy nie?? a nuż sie opłaci rozmnozyc....za duze ryzyko!

fredzia 
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 12:53   

kokony napisał/a:
Innymi słowy: trzeba być bogaty, najlepiej mieć własnego adwokata i wszystko się uda...
Strzeżcie się pseudohodowcy!

Taki sarkazm lekki mi się ciśnie na usta

no teraz jak rozmnażacz przeczyta ten post to faktycznie pomysli,ze umowa umową...a i tak mozna robic co sie chce,bo hodowca i tak nie będzie jej egzekwował :-?

Parys 
super leomaniak

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-01-16, 12:58   

;-)

Daga
Ostatnio zmieniony przez Parys 2009-01-16, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  

danuta 
super leomaniak

Wysłany: 2009-01-16, 13:01   

Nie do konca,poniewaz umowa nawet ustna jest przez sad traktowana jako umowa prawno-cywilna-chyba tak to sie fachowo nazywa.A ten co podpisze takowa umowe musi sie stosowac do punktów zawartych w tejze umowie

Odpowiedz do tematu