Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Pies i koń
Autor Wiadomość
yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-02-14, 10:00   Pies i koń

Macie jakies doswiadczenia spotkania Waszych psiakow z konmi ? Bo moja Agnieszka kupila sobie konia i tak zastanawiam sie co jakby psa wziac na spacer z koniem. Pan weteryniarz ktory nam sie zajmuje jedym i drugim powiedzial ze jesli chcielibysmy ich kiedys spotkac to lepiej jak najszybciej poki BJ jest mlody bo jak bedzie starszy to sie bedzie bal. Ale boje sie ze gdzies za blisko podejdzie i .... macie jakies doswiadcczenia ? Niby pod koniem lazi koza, koty i nic sie nie dzieje. Jak bylem na szkoleniu na jednym ranczo to widzialem jak psy (no akurat posokowce a nie leosie :) ) zaganialy konie do stajni to raz one gonily konie a raz konie psy. Z konmi niemam jakiegostam duzego doswiadczenia ale nie chcialbym zeby BJ dostal kopytkiem. Co radzicie - mozna probowac czy dac sobie spokoj i nie spotykac ich nigdy ?

abrus 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-02-14, 11:13   

mam jedno doświadczenie z koniem i rottweilerem - jak tuśka była młoda (coś koło 4-5 miesięcy) pojechałyśmy z koleżanką na Wolę w celu zsocjalizowania naszych młodych psin z końmi. Pierwszy błąd był taki, że zamiast pokazać psu konie z daleka, od tyłu nagle podjechała inna koleżanka na duuużym koniu. Tuśka się wystraszyła. Gdy potem weszłyśmy do stajni zaczęła szczekać, bo tylu wielkich "psów" jeszcze nie widziała, konie stanęły dęba w boksach, bo też się przeraziły. Na tym zakończyła się przygoda z końmi i potem do końca życia zawsze Tuśka obszczekiwała wszelkie konie u nas we wsi, a sporo ich było-nadal są, tyle że nas teraz tam nie ma. Kiedyś konie zaskoczyły nas na spacerze na polu, wystraszyłam się, że moje psisko je pogoni (a to były konie z jeźdźcami), ale ona odwróciła się w drugą stronę i uciekła, jak już były za blisko.
Ale spokojnie - dacie radę tylko trzeba dobrze zacząć, delikatnie i stopniowo wobec każdej ze stron (z nagrodami).

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2009-02-14, 17:02   

moja enigma w wieku pol roku strasznie chciala sie pobawic z konmi :-? balam sie ze zrobia jej krzywde ...Ale on mlodziutki,ja bym wziela na linke zeby miec kontrole i niech pies malymi krokami zbliza sie do konia,mysle ze bedzie ok,tylko na poczatku na lince i jesli zachowa sie spokojnie obok konia to nagroda .

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2009-02-14, 17:56   

Yack popytaj też Alvaro - ona jest "koniarą"... :smoke:

Nana 
nowy forumowicz

Wysłany: 2010-11-23, 09:23   

moja Nana zawsze mi towarzyszy w konnych wyjazdach w teren (mam swojego konia- Szafira), bawi się z Szafirem na padoku nawzajem się ganiając nawet jak była młodsza to na nim jeździła ze mną (trzymałam ją na rękach, podpartą o siodło). Także Nana i Szafir są wielkimi kumplami, ale myślę że może mieć na to wpływ że była do koni przyzwyczajana od szczeniaka

Odpowiedz do tematu