Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyjęcie Leonka
Autor Wiadomość
Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2009-07-30, 22:00   Przyjęcie Leonka

Witam,
mam pytanie odnośnie przejęcia leonka do domu. Za kilka tygodni zawita do mojego domu suczka Lenka. Będzie mieszkała w klatce z budą po poprzednim psie (do klatki zamykana nie będzie tylko w wyjątkowych przypadkach) Poprzedni pies żtł tam przez 17 oczywiście miał tam czyszczone ale teraz na przyjęcie nowego pieska chcemy to wszystko zdezynfekować rzeby wykluczyć obecność jakichkolwiek robaków w rónych szczelinach. Prosiłabym o podanie przykładów środków którymi można wymyć dokładnie ten domek.
Dodam że buda jest z bedonu

abrus 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-07-30, 22:07   

Jeśli chodzi o robaki - te wewnątrz-piesowe, to polecam na początek środek do użytku zewnętrznego na psa o nazwie advocate (powinni mi płacić za reklamę :hyper: ) , jeśli twój poprzedni psiak był zdrowy, to dezynfekcją rezydencji bym się nie martwiła.

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2009-07-30, 22:30   

ja nie wiem zupelnie,w domu podlogi myje domestosem i ajaxem,mam stajnie w ktorej spi jeden nasz pies i tam sprzatamy jakims srodkiem z anglii ktory smierdzi jak szpitalne srodki odkazajace,moj maz czesto zamawia zakupy z anglii to i to przy okazji,tego tez uzywam do sprzatania szczeniecego pokoju .
Mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe z tego ze leonberger to pies rodzinny i powinien spedzac duzo czasu z czlowiekiem -moze spac na dworzu ,w kojcu,w budzie etc jednak spac -a nie mieszkac i widywac czlowieka okazjonalnie.Ale skoro wybralas ta rase to zapewne wiesz o tym doskonale ;-)
Ostatnio zmieniony przez gingerheaven 2009-07-30, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  

Rejterada
piszący forumowicz

Wysłany: 2009-07-31, 07:33   

Cytat:
Będzie mieszkała w klatce z budą po poprzednim psie (do klatki zamykana nie będzie tylko w wyjątkowych przypadkach)

Czyli na stałe wynika z tej wypowiedzi

Lenka Pies to nie papuga nie powinien żyć w klatce;P
Nie wiem po co komu pies do klatki żaden z niego pożytek - a niebezpieczeństwo duze -jak sie z tej klatki wyrwie to szkod narobi - wiekszosc pogryzień to jednak łańcuchy i kojcówki

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 08:21   

No chyba ze w tej wypowiedzi brak przecinka :lol: ale jesli pies ma byc cale zycie w klatce to czasem takie psy dziczeja i jak sie je pozniej wypusci to są problematyczne. A zwlaszcza ze leony to psy ktore musza byc z ludzmi, pchac sie z ludzmi wszedzie gdzie sie da itp itd. wiec wg mnie to nie jest odpowiedni pies do klatki dlatego lepiej przemyslec dokladnie tą decyzję

SiL 
super leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 09:33   

Mnie się wydaję, że żaden pies nie jest odpowiedni do klatki z budą. I tyle. Do klatki to się chomik, albo świnka morska nadaje :roll:

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 09:38   

SiL, lepiej to wyedytuj bo jak pojawi się tu jakiś milosnik swinek i chomików to tu dżihad zrobi. Chomiki i świnki powinny byc wolne lub ewentualnie miec duze terrarium z wybiegiem i oczywiście rowniez przebywac duzo z ludzmi :mrgreen: :lol:

Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 10:10   

Pisząc mieszkał miałam na myśli spał a klatka będzie otwarta i będzie sobie po ogródku latał (ogródek jest dość duży) nie będzie zamykany w klatce. Tylko w wyjątkowych wypadakach będzie zamknięty. Poprzedni piesek miał raka (nie pamiętam dokladnie czego miał taką wielką gule pod ogonem) no ale po za tym nic nie miał pcheł ani robaków też nie miał bo był regularnie myty i odrobaczany i szczepiony.
Ostatnio zmieniony przez Lenka 2009-07-31, 10:14, w całości zmieniany 1 raz  

Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 10:16   

Z dezynfeckją to najlepiej wymyć budę takim normalnym domestosem czy cifem i dokładnie wyplukać czy dać coś specjalnego?

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 10:40   

Lenka, to trzeba bylo dać przecinek bo już myslelismy ze on tam bedzie cale zycie zamkniety, cieszę się że jednak nie :-D
A o to mycie to moze spytaj jakiegoś weta bo oni powinni wiedzieć najlepiej.

SiL 
super leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 14:15   

yack napisał/a:
SiL, lepiej to wyedytuj bo jak pojawi się tu jakiś milosnik swinek i chomików to tu dżihad zrobi. Chomiki i świnki powinny byc wolne lub ewentualnie miec duze terrarium z wybiegiem i oczywiście rowniez przebywac duzo z ludzmi :mrgreen: :lol:

Prawda, ale chyba w łóżku z nim spać nie będziesz ;-) Jak miałam kiedyś chomika to zawsze przez dłuższy czas zwiedzał mieszkanie w kuli :lol:

SiL 
super leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 14:17   

A wracając do tematu to ja bym osobiście nie stosowała środków typu domestos - są zbyt szkodliwe. Wolałabym użyć jednak dużo zwykłego mydła, dobrze wyszorować i wypłukać. ;-)

Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 14:25   

Chyba użyje mydla raczej szarego bo szare najlepiej wymyje i jest łagodne ani nie ma zapachu na jakieś dziwne słodkie rzeczy :) jeszcze jak będę przy okazji to się weterynarza zapytam :)

Mariblue 
aktywny leomaniak

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2009-08-01, 09:13   

SiL napisał/a:
A wracając do tematu to ja bym osobiście nie stosowała środków typu domestos - są zbyt szkodliwe. Wolałabym użyć jednak dużo zwykłego mydła, dobrze wyszorować i wypłukać. ;-)

Owszem, bardzo szkodliwe, dla bakterii itp ;-) Takie środki są robione na bazie podchlorynu sodu, świetnego środka dezynfekującego, którym, oczywiście w zupełnie innych stężeniach, chloruje się wodę pitną w wodociągu :lol:
Mydło nie zdezynfekuje. Myślę, że wymycie budy i elementów kojca rozcieńczonym (jak do mycia podłóg) środkiem na bazie podchlorynu, na kilka dni przed przybyciem szczeniaka byłoby o.k. Zapach chloru szybko się ulatnia.

A Ty naprawdę chcesz 8-tygodniowe szczenię do kojca zamknąć ?!
Ostatnio zmieniony przez Mariblue 2009-08-01, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  

Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2009-08-01, 09:34   

Nie na początku nie będzie w kojcu dopiero jak podrośnie to się tam przeniesie.

Odpowiedz do tematu