Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyżywienie Leonka
Autor Wiadomość
Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 10:28   Wyżywienie Leonka

Witam,
mam pytanie odnośnie wyżywienia leonka. Poprzedniemu pieskowi jakiego miałam gotowaliśmy mięso wołowe lub wiepszowe i dotego makaron i ryż lub kasza. Poprzedni piesek wyżył na tym jedzonku 17 lat ale był to kundelek więc nie wiem czy takie jedzenie nadaje się dla leonki. Poza tym jedzeniem dostawał jeszcze trochę suchych (zazwyczaj Chapi ale czasami Darling i Pedigree) i no od czasu do czasu trochę mokrego (darling lub chapi albo pedigree)Czy można stosować takie jedzenie dla leonka??

Jola+leony 
super leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 10:35   

W tej chwili maluchy juz dostaja mielone miesko surowe wolowe .Do mieska daje ryz, nie stosuje wogole kaszy.Jeden posilek maja z serkiem bialym plus jajko. Oczywiscie jescze ciagna mamusie. Jeszcze nie mialy suchej karmy ale sa malutkie i na wszystko przyjdzie czas.

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-07-31, 10:47   

Lenka, temat rzeka. Generalnie najprostsze jest karmienie suchą karmą (ale napewno nie chapi ani pedigree) ale jak masz wiecej czasu to mozesz mu oczywiscie tez gotować, napewno będzie to lepsze ale dowiedz się dobrze co i w jakich ilościach mozna dawać, ja tego nie wiem bo z powodu przewlekłego lenistwa karmię mojego suchą

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2009-07-31, 14:46   

jesli sie zdecydujecie gotowac to ryz+mieso+starte warzywa w proporcjach 1:1:1.
Jesli suche to na pewno zadne pedigree czy chappi,a karmy z wyzszej polki przeznaczone dla ras duzych-np.royal canin,purina pro plan,nutra gold ,husse etc-karm jest zatrzesienie .
Jest jeszcze jedna metoda-BARF ,czyli naturalna dieta oparta na miesnych kosciach i surowych warzywach,tu jednak trzeba sie sporo napracowac lub..skorzystac z gotowej oferty BARF firmy Primex ktora tania nie jest ale wygodna i zdrowa- zamrozone przemielone rozne rodzaje mies i kosci z warzywami,owocami ....tam jest dokladnie wyliczony stosunek kosci,miesa,warzyw i owocow i nie trzeba sie martwic o odpowiednie bilansowanie proporcji i urozmaicenie a oferta jest bogata ;-) .Problem w tym ze szczenie rosnace powinno zjadac dziennie do 10% swojej wagi i np moja 9 miesieczna suczka powinna zjadac prawie 5 kilo ale zjada maksymalnie polowe a kg barfu w mojej okolicy to 7,50 zl.....

danuta 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-08-01, 10:27   

No ja tez od paru miesiecy karmie tylko barfem,który wcale tak drogo nie wychodzi,bo chocby szczeniak zjadl te 3kg to w porównaniu do karmy z "górnej półki,plus serek,plus jajeczko,plus jogurcik i inne,to wyjdzie tak samo drogo.o dorosłych osobnikach nie wspomne,bo wychopdzi wrecz taniej takie karmienie.Nie bede juz wspominała ,ze nareszcie po barfie zaczynaja miec fajna siersc,czyli zaczynaja odrastac po perypetiach po suchej karmie,po której nie tylko ze mialy lejace sie rany,to wyłysialy :-( A miesko jedza z apetytem no i proste to w "obsłudze" :lol:

Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2009-08-02, 20:48   

Jednak bardziej podoba mi się naturalne jedzenie, :) ale dzięki :)

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-03, 00:09   

gingerheaven napisał/a:
.skorzystac z gotowej oferty BARF firmy Primex

Gdzie Ty to kupujesz ? W sklepie zoologicznym ? Bo z netu chyba mrozonek nie przysla, co ?

ania_tomek
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-03, 06:50   

My w okolicy mamy dystrybutora Barfa, byś musiał się popytać czy u Ciebie ktoś nie rozprowadza.

danuta 
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-03, 07:08   

Lenka napisał/a:
Jednak bardziej podoba mi się naturalne jedzenie, :) ale dzięki :)

barf to wlasnie naturalne jedzonko :hahah:

Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2009-08-03, 08:07   

Wiem ale chodzi mi o takie nie kupowane tylko gotowane samemu mięsko i ryż i warzywa :)

Archisia 
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-03, 09:03   

Ideą tego jedzenia o ktorym piszemy czyli Barfa jest to , ze jedzonko jest surowe, nie gotowane.
Nie trzeba kupowac gotowca, mozna samemu mieszac we wlasciwych proporcjach.
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-03, 09:18   

No wlasnie ja nigdy nie wnikalem w BARFa dlatego ze kojarzylo mi sie z tym ze trzeba sprawdzac ile dostaje weglowodanow,tluszczu, bialek, witamin i innych elementow itp itd ale jak tu wyczytalem ze mozna kupic mrozone gotowe "zestawy obiadowe" to chyba bede musial o tym pocztytać i przekalkulowac czy mnie to nie zrujnuje :mrgreen: bo to moze byc calkiem fajna sprawa :-)

Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2009-08-03, 09:34   

Wiem że uparta jestem ale i co gotują to jaki rodzaj mięs stosujecie ??

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-03, 22:09   

yack napisał/a:
No wlasnie ja nigdy nie wnikalem w BARFa dlatego ze kojarzylo mi sie z tym ze trzeba sprawdzac ile dostaje weglowodanow,tluszczu, bialek, witamin i innych elementow itp itd ale jak tu wyczytalem ze mozna kupic mrozone gotowe "zestawy obiadowe" to chyba bede musial o tym pocztytać i przekalkulowac czy mnie to nie zrujnuje :mrgreen: bo to moze byc calkiem fajna sprawa :-)

w idei diety Barf weglowodany nie sa potrzebne psu do zycia-jest to dieta wzorowana na diecie dzikich psowatych ktore przeciez zywia sie upolowanym zwierzeciem i trescia zoladka tegoz zwierzaka ,nie jedza zboz jako takich :-D .ja na tej diecie odchowalam bajke,i teraz mala magia rosnie -lapki proste bez suplementow i dziwactw ...siersc sie nie blyszczy to ale od ciaglego namokniecia :roll: .weta widujemy na szczepieniach i wazeniu :-D

gingerheaven 
super leomaniak

Wysłany: 2009-08-03, 22:13   

Lenka napisał/a:
Wiem że uparta jestem ale i co gotują to jaki rodzaj mięs stosujecie ??

ja nie gotuje ale odpowiem mniej wiecej.Psom nie powinno dawac sie za duzo drobiu-kurczaki sa faszerowane hormonami ,ale mozna dawac oczywiscie drob tylko nie codziennie -poza tym drob czesto uczula choc moje psy korpusy zjadaja czasem i jest ok :-D .wolowina jest dobra,konina,jagniecina,baranina,dziczyzna.czasem podroby.w okresie wzrostu ale nie tylko duzo miesi z chrzesciami-ja obecnie mam dostep do bardzo tanich chrzastek z indyka -2 zlote za kilo ,i przelyki wolowe tez w takiej cenie ktore maja duzo chrzesci.lapki kurze-galaretka z nich i z nog swinskich -to dla rosnacego psa molosa jako dodatek ,idealny na stawy pelen kolagenu ;-)

Odpowiedz do tematu