Psy rasy leonberger w Polsce - serwis informacyjny
Strona główna Nasze leonbergery Wystawy Hodowle Ogłoszenia Regulamin
Leonberger - forum Strona Główna Leonberger - forum
forum poświęcone psom rasy leonberger

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload
 Ogłoszenie 

ZANIM KUPISZ LEONBERGERA - UWAGA - WYSTRZEGAJCIE SIĘ NIEUCZCIWYCH HODOWCÓW !!!

Regulamin - prosimy zapoznać sie z treścią przed napisaniem pierwszego postu

Poprzedni temat «» Następny temat
Smycz-jaki rodzaj
Autor Wiadomość
yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-12-11, 23:23   

Niezłe niezłe, z zeszlego roku pamiętam taki http://www.youtube.com/watch?v=AUtPKbMwnRo akurat na czasie :-)

iwona i Car
super leomaniak

Wysłany: 2009-12-11, 23:44   

Slodkie i na czasie _13_

To sa te same psy , no chyba tylko Bernenczyka nie bylo na poprzednim filmiku.

gingerheaven 
super leomaniak

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2009-12-12, 00:06   

swietne :lol: _04_

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2009-12-12, 00:19   

tam w rogu filmiku jest adres strony, to chyba jakas szkola dla psow. Trzeba im przyznac ze reklamowki mają niezłe

ania_tomek
super leomaniak

Wysłany: 2009-12-22, 09:03   

rewelacyjne są te filmiki :mrgreen:

Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2010-05-05, 14:50   

Jakie szerokości obróż używacie chodzi mi czy 3 cm to jest wystarczająca szerokość ??

Jola+leony 
super leomaniak

Wysłany: 2010-05-05, 15:15   

w zupełności wystarczy taka szerokosc obrozy, a gdzie zdjecia Lenki . Panna juz chyba dosyc wyrosla.

Lenka 
leomaniak

Wysłany: 2010-05-05, 18:46   

Wyrosła _04_ ale szczerze mówiąc od poprzedniej sesji zdjęciowej niewiele się zmieniła :) jednak muszę się znów zabrać do robienia jej zdjęć :lol:

yack 
super leomaniak

Wysłany: 2014-02-22, 20:23   

Odświeżam stary wątek ale chodzi mi nie o smycz ale o obrożę. Na stronie nr 2 tego właśnie wątku rozmawialiśmy o obroży z metalowym zaczepem ze sklepu ipo klik klik . I obroża fajna, ale niestety po wczorajszym spacerze pękł jeden z tych zaczepów na spręzynce. Poprostu zużycie materiału (żadne wielkie siły na ten element nie działają), kilkaset jak nie więcej spacerów zrobiło swoje. Element pękł na szczęście przy ściąganiu obroży ale jak ktoś z Was taką ma i ma podobny "przebieg" to sugeruję ostrożność lub zmianę.
Druga sprawa - na co zmienić ? Kojarzycie jeszcze coś solidnego na metalowy zatrzask ? Może miał ktoś dla leonburgera Huntera i może polecić lub odradzić ?
Fajne wzorki mają

:mrgreen:

abrus 
super leomaniak

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2014-02-22, 21:06   

po latach używania różnych wynalazków najpraktyczniejsza wydaje mi się dławica z karabinkiem, której nie trzeba zdejmować razem z uszami. Trochę skorodowała pod wpływem zasolonego powietrza w Chorwacji. Rysy na stole zostały wyrzeźbione przez pazury leonbergerów ;-)

embe 
super leomaniak

Wysłany: 2014-02-22, 21:49   

Ramzes chodzi ze mną i po swoim terenie oraz na spacerach bez niczegokolwiek na szyi; smycz ze wspomnianym dławikiem trzymam tylko w dłoni. Chyba że w razie "awarii" zakładam mu je na szyję... W czasach długich zimowych wieczorów na spacery zakładam mu parcianą, zatrzaskową obrożę obszytą szeroką taśmą odblaskową (taką jak na kamizelkach bezpieczeństwa), aby był widoczny z daleka dla samochodów. Obroże kupne z odblaskowymi nitkami są niewidoczne, bo przykrywane długą sierścią. Ja to w ogóle mam komfortową sytuację - mieszkam przy mało uczęszczanej drodze, z dwóch stron otoczeni jesteśmy lasami. Mamy fajnie: lasy, mało ruchu samochodowego, polne drogi, bajora (tak uwielbiane przez leony), strumyki i inne psie atrakcje :-)
Chociaż pamiętam taką sytuację u Danuty: Jej wtedy dziewięcioletni syn chodził po wsi z pięcioma leonami i jamnikiem zupełnie bez smycz!
:smoke:
Ostatnio zmieniony przez embe 2014-02-22, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  

Leon90 
nowy forumowicz

Wysłany: 2015-03-27, 15:25   

My reż używamy dławika ale nie w pełni metalowego. Jakoś tak nie mogę się zgodzić na takie żelastwo na szyi. Coś takiego: link usunięto (za reklamę trzeba płacić ;-) ) ale w jakimś zoologicznym znalazłam fajne wzorki (choć już i tak prawie niewidoczne pod wpływem lat użytkowania) :cry:

Archisia 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2015-03-27, 20:17   

Ja używam obroże zaciskowe ale skórzane o przekroju okrągłym.
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy

admin
Administrator

Wysłany: 2015-03-27, 22:40   

Leon90 napisał/a:
My reż używamy dławika ale nie w pełni metalowego. Jakoś tak nie mogę się zgodzić na takie żelastwo na szyi. Coś takiego: link usunięto (za reklamę trzeba płacić ;-) ) ale w jakimś zoologicznym znalazłam fajne wzorki (choć już i tak prawie niewidoczne pod wpływem lat użytkowania) :cry:

Użytkowniku Leon90 - podajesz swoje dane... że jesteś z Katowic, pozdrawiasz z Poznania, jesteś mężczyzną, lecz piszesz jako kobieta - ok - twój wybór :mrgreen: , ale jeśli chcesz pokazać, w jaki sposób i jakiej obroży używasz, wklej zdjęcie swojego psa w tym osprzęcie, a nie linkuj do własnego sklepu.

danuta 
super leomaniak

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2015-03-28, 22:35   

admin napisał/a:
Leon90 napisał/a:

Użytkowniku Leon90 - podajesz swoje dane... że jesteś z Katowic, pozdrawiasz z Poznania, jesteś mężczyzną, lecz piszesz jako kobieta - ok - twój wybór :mrgreen: , ale jeśli chcesz pokazać, w jaki sposób i jakiej obroży używasz, wklej zdjęcie swojego psa w tym osprzęcie, a nie linkuj do własnego sklepu.

hehe.....

Odpowiedz do tematu