Historia rasy

Wzorzec leonbergera i dyskusje o nim

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Historia rasy

Post autor: Mariblue »

Może ktoś podesłać jakiś link na temat historii rasy?

Wiem, że z Niemiec, wiem, że nazwa pochodzi od miasta Leonberg, a czego jeszcze wiarygodnego mogę się dowiedzieć o historii i kształtowaniu rasy?

Grzebiąc po internecie trafia się często na informacje o wątpliwej jakości, więc wolę zapytać u źródła :mrgreen:

Może być po angielsku. Niestety nie przewidziałam zainteresowania niemiecką rasą i nie zaczęłam w porę nauki tego języka :oops: ;-)


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »



www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Jest w Niemczech (Essen) Edith S. = autorka historii rasy w jęz. angielskim i niemieckim. Znam ją dość dobrze i mam ten jej tekst w oryginale niemieckim (nawet ze starymi XIX-wiecznymi sztychami i fotografiami z wystaw w I. połowie XX wieku!). Mogę go Tobie wysłać. Jest to osoba bardzo życzliwa, więc jeżeli napiszesz do niej, na pewno Tobie chętnie odpowie... Na Twoje wyraźne życzenie prześlę Tobie na priva namiary do niej. Resztę w privie, gdyż wiem, że Edith - znając nieco język polski - obserwuje nasze fora, a nie chcę nic czynić poza jej wiedzą... Dlatego - zanim Tobie podam jej namiary - najpierw zapytam ją o zgodę... OK? :smoke:


Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

embe pisze:Jest w Niemczech (Essen) Edith S. = autorka historii rasy w jęz. angielskim i niemieckim. Znam ją dość dobrze i mam ten jej tekst w oryginale niemieckim (nawet ze starymi XIX-wiecznymi sztychami i fotografiami z wystaw w I. połowie XX wieku!). Mogę go Tobie wysłać. Jest to osoba bardzo życzliwa, więc jeżeli napiszesz do niej, na pewno Tobie chętnie odpowie... Na Twoje wyraźne życzenie prześlę Tobie na priva namiary do niej. Resztę w privie, gdyż wiem, że Edith - znając nieco język polski - obserwuje nasze fora, a nie chcę nic czynić poza jej wiedzą... Dlatego - zanim Tobie podam jej namiary - najpierw zapytam ją o zgodę... OK? :smoke:
Poproszę o namiary za zgodą Edith :mrgreen:


Pozdrawiam ;)
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

Wroc_Luna pisze:polecam ;-)

Leonberger- pies z Lwiej Góry
Dzięki, biegnę czytać ;-)

Edit: Przeczytałam i teraz rozumiem skąd mi się wzięło wrażenie podobieństwa niektórych leonich głów do głów benkowych :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2009-01-05, 21:05 przez Mariblue, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Jesli moze byc po angielsku to w tej ksiazce jest historia opisana w 4 jezykach, co prawda jest to dopiero pierwszy tom ale przynajmniej taki od zarania dziejow.
The dog of Leonberg


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
ODPOWIEDZ