BAZARY

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Muszę się zgodzić z Danutą. W azylach też szuka się podobieństw do ras, żeby psiaki szybciej znalazły dom. Bywają okazy łudząco podobne. Rasowy Leoś ma rodowód.
Pies rasowy nie jest luksusem dla snobów, to jeden z wyborów których można dokonać.
Naganna jest sprzedaż mieszańców poza schroniskami w pseudohodowlach.
Urząd skarbowy powienien naliczyć 100 % podatku. Szybko by się ten proceder skończył.
Popieram adopcję psów ze schronisk. Każdy pies ma tak samo wielkie serce i każdy potrzebuje swojego człowieka i bezpiecznego miejsca na ziemi. Szczególnie, że właśnie dzięki bezmyślności ludzkiej psy lądują w schroniskach.


Awatar użytkownika
Lupus
leomaniak
leomaniak
Posty: 120
Rejestracja: 2009-05-15, 20:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Lupus »

Dobrze. Zgadzam się z tym że każdy pies powinien mieć dom, szczególnie te z azylu. Ale co z tymi? To nie ich wina że są takie a nie inne. Przecież nie będziemy się ich pozbywać. Ten kto wie jak wygląda wzorzec FCI leonbergera na pewno nie da się nabrać że to są leony. Przecież zanim się kupi jakiegokolwiek psa to trzeba coś o nim wiedzieć. Choćby z wikipedii. Podatek byłby idealnym rozwiązaniem, ale założę się że Ci którzy chcą to robić to i tak będą powielać te biedne psy. I na pewno znajdą sposób na obejście tego przepisu. Przepraszam ale taka prawda. Trzeba zmienić mentalność ludzi i nauczyć że jeżeli nie ma papierka to na 95% leonbergerem nie jest.


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

Lupus, u moich znajomych jest pies łudząco podobny do leonbergera...zebym nie wiedziała ze to mieszanka kaukaza z owczarkiem niemieckim to myslałabym ze to leon z rodowodem....a tak naprawde nie mia z nim nic wspólnego..poza wyglądem! i wzorzec laikowi nic nie powie bo leonberger to nie tylko wygląd ale i charakter i pochodzenie!


Awatar użytkownika
Lupus
leomaniak
leomaniak
Posty: 120
Rejestracja: 2009-05-15, 20:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Lupus »

Mój Lupus nie ma nic z charakteru wzorcowego leonbergera ;)


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Lupus może tak być bo geny, bo wychowanie, bo brak właściwej reakcji właściciela w odpowiednim czasie.
Różnie to bywa :idea:


Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »

Jola+leony pisze:
Nika pisze:
Jola+leony pisze: jak to sa leonbergery to ja jestem murzynem :rotflik:

O nie na to to ja się nie zgadzam bo by się okazało że mnie adoptowaliście :rotflik: :rotflik: :rotflik:
znalazlam na wycieraczce a jak powiedzialo mamo to glupio bylo wyrzucic, tylko sie dziwilam ze takie biale, no ale coz wszystkie dzieci sie kocha. :hahah: :hahah:

Ja wiedziałam że coś jest nie tak :rotflik: :rotflik:


Pozdrawiam Ola :)
Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »

fredzia pisze:Lupus, u moich znajomych jest pies łudząco podobny do leonbergera...zebym nie wiedziała ze to mieszanka kaukaza z owczarkiem niemieckim to myslałabym ze to leon z rodowodem....a tak naprawde nie mia z nim nic wspólnego..poza wyglądem! i wzorzec laikowi nic nie powie bo leonberger to nie tylko wygląd ale i charakter i pochodzenie!

Znajomi kupili psa amstafa. Jako szczenie był podobny do danej rasy teraz wyrosło coś co wygląda jak mieszanka z chartem. Właściciel zażekał się że to amstaf


Pozdrawiam Ola :)
fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

Nika pisze:Znajomi kupili psa amstafa. Jako szczenie był podobny do danej rasy teraz wyrosło coś co wygląda jak mieszanka z chartem. Właściciel zażekał się że to amstaf
och, o takich przypadkach to juz nie wspominam...bo niestety psów "rasowych z bazaru" znam kilka...a wyrosło z nich niewiadomo co :roll:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

brat tego miśka był podobny, tyle że miał czarną maską
Obrazek
a ten miś to mix podhalana i suki, której matka była spanielem :dizzy: nie muszę mówić jaka dysproporcja wzrostu była między rodzicami, sucz to był mój pierwszy pies w dzieciństwie - niebywale puszczalski egzemplarz - w czasach, kiedy wszystko wyglądało inaczej, ale to był mój pierwszy i ostatni pies bez papierów
a to moja owa pierwsza sucz (rok 1982), czyli mamusia miśka powyżej:
Obrazek


ODPOWIEDZ