Kupy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Kupy

Post autor: slawik »

Pytanie fekalne. Ile kup w ciągu dnia robią wasze psy? Bo trochę mnie dziwi, że pomimo trzech spacerów (na których kupa jest obowiązkowa), Leo wali jeszcze ze dwie na ogrodzie (na którym spędza większość dnia, bo po moim powrocie z pracy jest w domu). Co ciekawe jeśli chodzi o ogród to wali, gdzie popadnie, a jak jesteśmy na spacerze to cyzeluje tak, jakby chodziło o największy skarb. Kilka razy kręci się wokół różnych miejsc, aż wreszcie złoży swój ładunek. Zaznaczam, że odrobaczam go go 3 razy roku.


Sławek i Leo vel Satir
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Moj wali conajmniej jedną rano i jedną wieczorem. A czasem jak wieczorny spacer się przedluzy to i ze dwa klocki wyjdą, ale bywa tez ze ani jeden, nie ma reguly. Ale oprocz tego przed domem na trawniku tez cos postawi więc szacuję ze 2-3 dziennie ale pewnosci nie ma.
slawik pisze:. Co ciekawe jeśli chodzi o ogród to wali, gdzie popadnie, a jak jesteśmy na spacerze to cyzeluje tak, jakby chodziło o największy skarb. Kilka razy kręci się wokół różnych miejsc, aż wreszcie złoży swój ładunek.
Skadś to znam aczkolwiek moj pies kilka razy probowal postawić figurkę z brązu w niedozwolonych miejscach i mu niezezwolilem i nigdy wiecej w tych miejscach nie probowal. Często robi w tych samych miejscach ale czasem zdarzy mu się na poczatku spaceru a czasem daleko daleko od domu ale to pewnie dlatego ze nie mamy stalych godzin - czasem spacer jest o 20, czasem o 22 a czasem jak dziś o wpol do drugiej, roznie bywa i rozne odleglosci rudzielec jest w stanie pokoncać :-)

p.s. Nmiezła kategoria na posta :"» Zdrowie,zywienie,pielegnacja » Zywienie » Kupy" :lol: :lol:


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

yack pisze:Nmiezła kategoria na posta :"» Zdrowie,zywienie,pielegnacja » Zywienie » Kupy"
Rzeczywiście śmiesznie wyszło, niemniej jednak jedno jest nierozerwalnie związane z drugim ;-)


Sławek i Leo vel Satir
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Ach te kupy :mrgreen: U mnie podobnie 2-3 dziennie. To zależy jeszcze ile zje.
Na spacerze też bardzo się wstydzi i zadek chowa w największe krzaczory, żeby czasem nikt go nie podejrzał :mrgreen:
Ale raz przeszedł samego siebie, będąc na pobliskich polach upatrzył sobie kamień polny średnich rozmiarów, kręcił się wkoło niego dość długo myślałam ,że patrzy jak go tu capnąć w pysk i może przynieśc Pani jako aporcik a ten paskud po prostu na niego nacelował i na samym czubku kamienia postawił kloca ( to juz był szczyt możliwości) :mrgreen:
A na swoim wybiegu załatwia sie pod płotem(od strony sąsiada) nie na środku bo czasem by wdepnął :-P


XENON
Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

A co Ja mam powiedzieć. Trzy psy-ile kup dziennie ???????? _ow_ :walk:


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

KINGA pisze:na samym czubku kamienia postawił kloca
Mój to samo robił na Polu Mokotowskim, gdy jeździliśmy na szkolenia. Miał tam upatrzony taki głaz narzutowy, na który za każdym razem musiał coś hmm ... narzucić. A ja za nim z torebką ;-)


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

A mój zawsze na widok pupliczny, wystraczy tylko że wyskoczy z samochodu i zacznie spacer i rytualna kupa jest natychmiast :wh: Ostatnio walił centralnie kobcie pod nosem gdy spokojnie wypoczywała w parku na ławce :-? On produkował a jak słuchałam po co komu takie wielki bydle i co teraz z tym kupskiem :hahah: A ja miałam torebki i ogromną radochę z posprzątania tej konkretnej kupy :rotfl:


Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: arselina »

Parys pisze:A co Ja mam powiedzieć. Trzy psy-ile kup dziennie ???????? _ow_ :walk:
Połowę tego co sześć czyli tak wiadro dziennie :haha:


ARSELINA
F1
leomaniak
leomaniak
Posty: 137
Rejestracja: 2009-06-24, 10:44
Lokalizacja: Kampinos

Post autor: F1 »

Ostatnio zbieraliśmy z mężem kupy z części ogrodu ,którą użytkują dzieci-
i wyszło nam coś koło 1/2 takiego ogrodowego pojemnika na kółkach-
nawiasem mówiąc szybciej zbiera się rękoma :oops: (w rękawiczkach oczywiście) niż kupozbieraczęm.
Nie tracimy nadziei że "młode" nauczą sie robić kupy raczej w tyle ogrodu
(jak nasze "stare"psy) i cierpliwie zbieramy "efekty" a raczej "defekty" z miejsc niepożądanych.
Zdziwienie :shock: wzbudziła kupa na szczycie kaskady przy oczku wodnym -nie ma tam miejsca na cztery łapy psa więc nie wiem ,który to czort ma takie zdolności akrobatyczne ( a może to ślad przelatującego gołębia genetycznie zmutowanego na kondora??)
Pozdrowienia dla wszystkich" kupozbierających".Małgorzata


"Nie trać głowy, gdy wszyscy wokół stracili swoje..." Kipling
Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

Temat rozkwitł. Moje psiaki maja swoje miejsce na końcu ogrodu. Tam jest ich toaleta.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Alez temat :lol:
Mysle ze ilosc wyprozniania sie jest zwiazana z karma i przemiana materii psa .
Sa karmy po ktorych pies robi wielkie kupy i duzo i sa takie po ktorych malo -i kwestia indywidualna psa -nie karmy!!!.Karmilam jakis czas temu psy karma profilum czy jakos tak ,byla w promocji,niby dobra karma za 2 worki sie placilo jak za 1 -kupilam na probe na miesiac dla 5 leonow -psy robily kupki jak orzeszki malutkie i naprawde malo ,podobno jak pies przyswaja karme super to tak sie dzieje-no coz,psy mi schudly masakrycznie na tej karmie mimo malej ilosci wydalania jej :lol: -ale moze dlatego ze byla to zwykla karma dla ras duzych a nie "perszingleonow" :-) .
I chyba ilosc sprzatanych kup jest proporcjonalna do wielkosci dzialki i ilosci psow -w starym domu byla taczka na tydzien,w nowym domu powoli zbieram sie aby wyjsc z taczka na pole i moze taczke zbiore (przez ponad rok nic nie zbieralam )-jeszcze w nic nie wdepnelam :mrgreen: .W obydwu domach ilosc leonow oscylowala miedzy 4-5 wiec sporo :oops: .W starym domu codziennie byly spacery psow w nowym sa 3-4 razy w tygodniu(ale dlatego ze moge wyjsc w kapciach na pole i zapewnic im atrakcje :roll: ).stara dzialka to 500 metrow ,obecna prawie hektar :lol:
Ostatnio zmieniony 2010-04-21, 07:49 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Prawie hektar to nieżle :y: po prostu raj dla zasrywaczy :haha:


XENON
ODPOWIEDZ