pierwsza cieczka

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewa
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 321
Rejestracja: 2009-11-01, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

pierwsza cieczka

Post autor: Ewa »

Chciałam zapytać doświadczonych Forumowiczów - kiedy mogę spodziewać się pierwszej cieczki u Fibi? Tzn. - w jakim wieku ten temat zaczyna być aktualny?
Moja poprzednia sunia była zaadoptowana już jako dorosła, poza tym, jako schroniskowa panna, została wysterylizowana, więc temat jest dla mnie nowy, i chciałam się przygotować (także mentalnie :shock: ) na dojrzewanie Fibusi...

Będę wdzięczna za podpowiedzi i wszelkie sugestie! _04_


Ewa i Fibi

...Nastusia za TM...
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

z mojego doświadczenia między 7ym a 14stym miesiącem życia ;-) to jest kwestia indywidualna, zależna od genów


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

zgadzam się- jak ja dowiadywałam się u hodowcy kiedy mamusia miała pierwsza to 12 mcy a Lunka uraczyła nas tym zjawiskiem jak skończyła 9 mcy :-P


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Ładnie powiedziane - uraczyła :lol: My mieliśmy jeszce dodatkowo w drugim roku życia Abisi cieczki 3 zamiast dwóch. Potem się unormowałao :-P


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Tak jak mowi abrus-powiem jak bylo u mnie bo troche juz tych suczek mam...
Kaja-9 miesiecy,Gala 12 miesiecy,Enigma 11,5 miesiaca,Bajka 13 miesiecy ,Magia ma 8 i pol mies i cieczki nadal nie ma choc przez chwile sadzilam ze juz tuz tuz jak mi 3 suki zacieczkowaly :lol: .
Corki Enigmy -Maja miala okolo 10 miesiecy ,cherry 10 miesiecy,enigma jr ma prawie 14 miesiecy i jeszcze nie ma cieczki :roll: .
Zobserwowalam po pierwszych cieczkach zmiany charakterow u swoich suk-nie zawsze pozadane :roll:
Podczas cieczki nic wlasciwie nie robisz ,nic sie nie zmienia :lol: oprocz tego ze trzeba suczke pilnowac oczywiscie :lol: .Bardzo czesto suczki w tej pierwszej cieczce nie sprzataja po sobie,starsze suczki wylizuja plamki krwi ktore zostawiaja na podlodze ale w tej pierwszej cieczce u mnie zadna suka nie sprzatala ,wszedzie plamki krwi ;-) wiec czesciej z mopem trzeba chodzic ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

hmmm... i z lenistwa do mopa ja zainwestowałam w gustowne figi dla naszj "księżniczki" :lol: trzeba tylko pamiętać by otwór na ogon był dość duży- pannice leosiowe mają spory ogonek :mrgreen: u mnie się sprawdza (mam 2 pary na zmianę ;-) )


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Wasza to ksiezniczka ,moje by te gacie zezarly w kilka sekund :mrgreen: Juz widze oczami wyobrazni np Bajke w majtochach :rotflik: to by byl szal i furia a galoty w strzepach :roll: :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Ika
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 313
Rejestracja: 2008-11-15, 17:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ika »

Moja pannica też chodzi w getrach ;-) , ma czarne i różowe. W tych czarnych zabrałam ją raz na spacer. Chodzimy, chodzimy a moja pannica nie sika, trochę się juz zdenerwowałam co sie dzieje, ona patrzy na mnie jak na głupią i nic. Wreszcie ja patrzę uważniej i widzę, że ona ma gatki na sobie, no to jak miała sikać, a pańcia taka niedomyślna :wall:


Awatar użytkownika
Ewa
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 321
Rejestracja: 2009-11-01, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewa »

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje i podpowiedzi :-) Mam nadzieję, że poradzę sobie z ogarnięciem "tematu"...


Ewa i Fibi

...Nastusia za TM...
Awatar użytkownika
Ewa
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 321
Rejestracja: 2009-11-01, 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ewa »

No, to Fibusia dojrzała :-P
10 miesięcy i 3 dni - jest pierwsza cieczka...
Dziewczynka troszkę niespokojna ale dajemy sobie radę - a gatki xxxl czekają w zanadrzu ;-)

Pozdrawiamy!

PS Dumna ze mnie "mama" - "córcia" mi dorosła... _04_


Ewa i Fibi

...Nastusia za TM...
ODPOWIEDZ