Satir vel Leo

Zdjecia naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Coś o tym wiem, mój też taka chudzina :mrgreen:


XENON
Jesi
leomaniak
leomaniak
Posty: 150
Rejestracja: 2010-08-28, 16:25
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: Jesi »

Rzeczywiście szczupły. Ale z zimą i z wiekiem nabierze mięśnia ;)


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

Dawno nie dodawałem zdjęć. Teraz też nie poszaleję, ale:
Obrazek

Julka nikomu nie daje swoich kukurydzianych chrupek, chyba że jest to Leo ...

Obrazek

Julka wyciągnij rączkę z pyska Leo, bo może cię ugryźć. Ty? Jaja sobie robisz? On? Ugryźć mnie ...

Obrazek

...no sama zobacz. W życiu mnie nie ugryzie ...

Obrazek

... chociaż może zalizać na śmierć.

Obrazek

Reniferki są moją wielką, nieodwzajemnioną miłością.


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

_04_ Julka i Leo to boski widok _04_


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

to musi być miłość _04_ :mrgreen:


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

piekne zdjecia leon i dziecko a najbardziej podoba mi sie ta czulosc przy wylizywaniu twarzyczki malej Julci


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Utknęłam w momencie, gdy się Julka urodziła... a tu proszę - już trenuje swojego kudłacza :-D
Ostatnio zmieniony 2011-01-08, 20:48 przez abrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

Z Julką i Leo jest dziwna sprawa. To taka trochę miłość bez granic. Janek, który ma 7 lat nie wykazuje specjalnej empatii w kontaktach z Leo. Może dlatego, że wzięliśmy go już dużego i Janek nie widział jak dorasta ze szczeniaka.
Julka zaś podchodzi do Leo jak do czegoś oczywistego. Leo dla niej zawsze był i tyle. Dla niej oczywiste jest, że Leo budzi ją rano i liże po twarzy. Gdy Leo akurat jest na dole Julka zawiedziona wyciąga ręce i pyta: "ymh".
Myślę, że to też warunkuje stosunki między Leo, a dziećmi. Janek oczywiście uwielbia bawić się z Leo, ale gdy pies stanie mu na drodze to go omija. Julka zaś po prostu odsuwa ręką psa, a ten - z niewiadomych przyczyn - rzeczywiście jej ustępuje. Janek w takiej sytuacji drze się: " Leo feee" (co oczywiście nie działa, bo Leo niespecjalnie jest chętny do wykonywania poleceń gościa, którego sobie ustawił w hierarchii na mniej więcej równym poziomie; no oczywiście pomijając sytuację, gdy Janek daje mu pozostałości z drugiego śniadania).
W każdym razie śmiesznie to wygląda jak Jula biegnie i na jej drodze staje Leo. Po prostu wyciąga rękę i odsuwa go, a ten klocek, który w tej chwili waży ponad 6 razy tyle co ona, rzeczywiście jej ustępuje.
Zadziwia mnie też jak Leo jest delikatny w podejściu do Julki. Do nas, dorosłych, podchodzi z taką pewną stanowczością. Do Julki z niesamowitą delikatnością. Wkurzające są natomiast te ciągłe próby wydobycia tego co Julka ma w pieluszce :-D


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: arselina »

Ależ ci twoja dziewczyna urosła. Niedawno się rodziła, a już chodzi. Sądzę, że to jest wasza duża zasługa, że Leo w hierarchii jest poniżej Julki.


ARSELINA
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

arselina pisze:Sądzę, że to jest wasza duża zasługa, że Leo w hierarchii jest poniżej Julki.
Nie jestem pewien co do tego ustawienia. Bardziej wygląda to na stosunek matka-dziecko co jest o tyle dziwne, że Leo jest psem i generalnie ma już teraz (w sumie od niedawna) odruchy typowo samcze. Np. zaczął być agresywny w stosunku do psów jego postury (mniejszych do końca nie wie, jak ma traktować, ale generalnie nie używa paszczy tylko jak już to klatą na nie nastawa).


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Julka traktuje go jako cos oczywistego co mozna odsunac -wiec pies ustepuje :-D
Jest bezkompromisowa,bezstresowa,nie mysli -tak jak psy ,ona wykazuje pewnosc siebie w tym co robi,pies ustepuje i tyle ;-)
I generalnie psy samce leona na ile sa terytorialne i samcze do bolu to do dzieci wlasnie chyba wykazuja wiecej delikatnosci niz suki -pisze to na podstawie obserwacji innych leonow ,moj pierwszy pies byl zagrozeniem dla mojego dziecka niestety ale np Baloo chyba nigdy by sie nie zobyl na jakakolwiek agresje do dziecka,tyle ze on chyba w swoim mozgu wogole nie ma agresji do ludzi jako gatunku generalnie mimo ze to wielki dominant :roll: ,moje suki nie raz rozbawione wywalily mi corke na glebe a Baloo osiolek nigdy czegos takiego nie zrobil .
Ostatnio zmieniony 2011-01-09, 02:38 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

gingerheaven pisze:Julka traktuje go jako cos oczywistego co mozna odsunac -wiec pies ustepuje
Jest bezkompromisowa,bezstresowa,nie mysli -tak jak psy ,ona wykazuje pewnosc siebie w tym co robi,pies ustepuje i tyle
I generalnie psy samce leona na ile sa terytorialne i samcze do bolu to do dzieci wlasnie chyba wykazuja wiecej delikatnosci niz suki
Myślę, że jest tak jak piszesz. Tzn. z jednej strony Jula nie boi się Leona, a z drugiej on jest w stosunku do niej opiekuńczy. Strasznie jestem ciekaw jak ich układy będą wyglądały za kilka lat, bo Janek, mimo że uwielbia baraszkować z Leo, to jednak ma do niego taki pewien dystans (może wynikać z tego, że zanim ułożyliśmy Leo to kilka razy nieźle poturbował Janka). Jula zaś Leo traktuje tak samo jak resztę domowników - uśmiech od ucha do ucha i tulimy :-D


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

Obrazek

Tylko błagam Leo, nie liż już mnie ...

Obrazek

... a przynajmniej nie przy ludziach.


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

_04_ _04_ _04_ piekny widok


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:lol: dobre


ODPOWIEDZ