Karmy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

U mnie akurat po acanie byly baki :lol: miedzy innymi .Ale z hillsem tez nie mam dobrego doswiadczenia,na tym odchowalam pierwszy miot ,nowi wlasciciele bardzo szybko zmienili karme swoim maluchom,od tej pory nigdy nie kupowalam hillsa,ale ten jest weterynaryjny.
Acana ma bardzo dobre noty na amerykanskiej stronie gdzie oceniaja karmy,moja znajoma z kanady karmi leony tylko acana i bardzo zachwala-u nas byly gazy po tej zwyklej dla szczeniat ras duzych,te wersje grassland i te rybne sa inne i podobno duzo lepsze.
Niewykluczone tez ze psica moze miec uczulenie np na kukurydze czy inne zboze ,moze dieta eliminacyjna bylaby rozwiazaniem jak tu w ktoryms linku pisano.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

ktos tutaj na forum polecił nam Husse - :mrgreen:
za co dzięki wielkie _03_
Moje dziecko włochate uwielbia Valpa Maxi
mam ulotki i w nich są dwa rodzaje karmy dla psow cierpiących na problemy żołądkowe
o podłożu alergicznym,a także problemy skórne
to Husse LAMM & RIS

ORAZ cos z łososiem i ryżem
LAX& RIS

natomiast kiedys widziałam chyba w Telekarmie sosy o różnych smakach np ;dzika kaczka.kurczak itp -którymi polewa sie suche karmy dla niejadków.
Na ile to zdrowe i smaczne nie wiem-można jednak spróbować :lol:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

chodziu, gingerheaven ma 100% racji - po co pies ma zjadać to co mu dajesz skoro jak nie zje to dostanie coś jeszcze lepszego ? Sprawdza sobie co mu dasz jak nie zje. Słyszałem już o pani która swojemu pieskowi musiała smazyc jajecznice na szyneczce bo nic innego nie chciał jesc - idziesz w tą stronę :lol:
Ja slyszalem ze najlepiej dać psu miskę i jak nie zacznie jesc w ciagu 5 minut to się zabiera i daje nową porcję przy następnej porze karmienia (ale bez sumowania z tym czego nie zjadł). Jak nie zje w ciągu 5 minut to się znowu zabiera. I pies powinien zajarzyć ze albo zje jak mu się daje albo bedzie biegał na głodnego. Tą metodą mój pies (poza jednym przypadkiem gdy się czymś struł) zawsze je odrazu i miskę zostawia zawsze pustą. A karm testowałem wiele i wszystkie wcina z takim samym zapałem :)

Choć przyznaję że poprzedni pies mial karmę caly czas w misce i jadl kiedy chcial i tez problemow nie bylo. Tak czy owak jakby moj grymasił to bym zabierał i napewno nie zmieniał na coraz bardziej smakowite. Z głodu nie zdechnie, w koncu zacznie jesc nawet jak mu dasz najbardziej niesmaczną karmę


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Tak to co Yack pisze to swieta prawda ,moje psy kiedys tez mialy zarcie w miskach i stalo a ja narzekalam ze psy chude,ze nie jedza,zasmaczalam to zjadly.Teraz nigdy sie to nie zdarza,wyjatkiem jest suka karmiaca -ona ma miske uzupelniana od razu jak ja wyczysci i je kiedy chce ale ona karmi 12 szczeniat i zjada 2 i ponad 2 kilo karmy na dzien.No i sukom w ciazy ide na ustepstwo bo moje sa bardzo wybredne w odmiennym stanie wiec staje na glowie zeby cos zjadly -ale to odmienna sytuacja od normalnej ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

estrella pisze:ktos tutaj na forum polecił nam Husse - :mrgreen:
za co dzięki wielkie _03_
Moje dziecko włochate uwielbia Valpa Maxi
mam ulotki i w nich są dwa rodzaje karmy dla psow cierpiących na problemy żołądkowe
o podłożu alergicznym,a także problemy skórne
to Husse LAMM & RIS

ORAZ cos z łososiem i ryżem
LAX& RIS

natomiast kiedys widziałam chyba w Telekarmie sosy o różnych smakach np ;dzika kaczka.kurczak itp -którymi polewa sie suche karmy dla niejadków.
Na ile to zdrowe i smaczne nie wiem-można jednak spróbować :lol:
Ja poprzedni miot odchowalam na husse i obecny tez zamierzam.Suka w ciazy tez jadla husse i teraz tez je ale dzis nie wytrzymalam i dalam jej nutre bo zaczela mnie tu zagazowywac .Moze 2 kilo husse na dzien to dla niej za duzo :lol: -ale to naprawde dobra karma,karmilam nia swoje stado dosc dlugi czas .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
chodziu
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-07-18, 15:39
Lokalizacja: Krosno

Post autor: chodziu »

Jestescie wielcy :mrgreen: nie spodziewalem sie tak szybkiej reakcji. Wielkie dzieki. Zastosuje sie miska 10 min i do schowania.


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

gingerheaven pisze:I temat na dogomanii
http://www.dogomania.pl/threads/144794-karma-bez-drobiu

I tu mozna poczytac
http://www.szwajcary.com/viewtopic.php? ... 38&p=90890

milej i pozytecznej lektury zycze :-)
dzięki!!!!!!!!!!!!!


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

yack pisze:Echinacea, moj piechol jadl kiedys Hillsa ale zwyklego i miał po nim mega Bąki (właśnie takie przez duże "B") więc zrezgnowaliśmy, ktos ze znajomych mi mowil ze z tego samego powodu odpuscil hillsa. Moze tamte sa lepsze, tak czy owak jak hillsow testowac nie zamierzam. Podobno dla alergików jest dobra któraś Acana, chyba z jagnięciną Grasslands wiec ja bym sprobowal przejsc na to i absolutnie bez zadnych przekasek, smakolykow itp itd
no własnie puszcza koszmarne bąki!poczytałam o karmach i pewnie zmienimy,dzięki. słuchajcie, ja mam jeszcze jedną wielką wątpliwość- chciałam zapytac o RTG, juz piszę w odpowiednim wątku. spójrzcie tylko na nowy wpis, dzięki :-D


Magda i Esia
madziorsza
nowy forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 2014-12-14, 09:22
Lokalizacja: warszawa

Post autor: madziorsza »

Witam, od niedawna jestem właścicielką suczki Leonbergera. Ma 2,5 miesiąca. Karmie ją Royal Canin Puppy dla ras olbrzymich. Chciałam się zapytać co myślicie o tej karmie gdyż wszyscy mi mówią, że jest ona tylko ciut lepsza od karm które mogę kupić w supermarketach. Była nią żywiona u hodowcy lecz u mnie tak sobie ją zjada. Tak jak ktoś wcześniej pisał o problemie niejadka że najlepiej jakbym koło niej siedziała i jej podsuwała karmę pod pyszczek. Hodowcy mi mówili że to jest bardzo dobrze zbilansowana karma dla olbrzymów i że dobrze prowadzi Leosie, a że reszta firm ma tylko karmę dla ras dużych a nie olbrzymich. I tu pojawia się mój problem zmiany karmy tak żeby dostarczyć jej wszystkiego co potrzebuje jej organizm.


ODPOWIEDZ