Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt - kolejny niewypał

to co nie mieści się w pozostałych działach i o wszystkim co nie dotyczy leonbergerów

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt - kolejny niewypał

Post autor: Mosiek »

hej, w związku z nową ustawą - zauważyłam, że na allegro nie ma psów w typie :-) na sprzedaż . 1 aukcja - ale pan informuje, że odda szczenieta za opłąty poniesione przy porodzie, szczepienia itp. i jedną znlałazłam gdzie gość pisze , że z rodowodem - a w opisie nic na ten temat tylko, że rodzice ... :roll: myślicie, że coś to ukróci jednak ta ustawa? czy będę podrabiać papiery teraz?
nie wiedziałam gdzie umieścić watek więc tu
Ostatnio zmieniony 2012-01-19, 22:16 przez Mosiek, łącznie zmieniany 1 raz.


Gosia
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Oby ustawa miała jak największą moc. Miejmy nadzieję, że organizacje kynologiczne (w świetle ustawy można zgodnie z prawem rozmnażać psy pod patronatem którejkolwiek z nich) nie będą się mnożyć, jak grzyby po deszczu - póki co funkcjonują trzy w Polsce:

1. Związek Kynologiczny w Polsce - najstarszy stażem i jedyny będący członkiem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej - Federation Cynologique Internationale (FCI).

2. Związek Hodowców Psów Rasowych
3. Polski Klub Psa Rasowego

Póki co - na razie nie ma zarejestrowanej żadnej hodowli leonbergerów w pozostałych organizacjach, ani pojedynczego psa/suki naszej rasy.

Dodatkowe organizacje są potrzebne, bo bez nich nie powstałaby już żadna nowa rasa, byleby nikt nie nadużywał.

Szkoda, że w ustawie nie ma zapisu o konieczności przechowywania przez hodowców danych personalnych kupujących szczenięta - to już apropos tej tragedii:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... e=1&ref=nf
co ciekawe - dopisałam tam komentarz, że odpowiedzialny hodowca posiada dane osoby, której sprzedał szczenię (łącznie z numerem dokumentu tożsamości) i ów tekst został usunięty :dizzy:
Ostatnio zmieniony 2012-01-06, 22:15 przez abrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

kolejny "zwiazek" wydajacy rodowody....ciekawe jak zwykli laicy teraz w tym sie maja polapac....
http://zwkipr.prv.pl/index.php?el=4

Kawalek z regulaminu:
" Do Księgi Wstępnej wpisuje się dorosłego psa lub sukę, które nie posiadają udokumentowanego pochodzenia a ich wygląd wykazuje wszystkie cechy określonej rasy, co zostało stwierdzone podczas przeglądu kwalifikacyjnego. Na przeglądzie kwalifikacyjnym wypełnia się „Wniosek o wpisanie psa/sukido Księgi Wstępnej” (wzór zał. nr 6). Właściciel psa/suki wpisanego do Księgi Wstępnej otrzymuje Wyciąg z Księgi Wstępnej."

:roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

kolejny super-bubel za pieniądze podatnika :-( ..."rodowodowe" psy na 3-metrowych łańcuchach... nędzne kary za znęcanie się nad zwierzętami i utrzymywanie ich w potwornych warunkach... :dramatic:

no i prócz tłumaczenia dlaczego warto kupić zwierzę z rodowodem, trzeba będzie jeszcze opowiadać z jakim :onon:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

cytuje z forum molosy na temat tego stowarzyszenia.....

"Byłem, widziałem, rozmawiałem i wymiękłem. Pierwszą rzeczą godną uwagi jest to że ktoś (dosłownie ktoś, bo nie dowiedziałem się, czy ma w ogóle pojęcie o rasach, poza tym że pies ma cztery łapy i robi "hau hau") oceni mojego kundelka bez papierów i powie mi co to za rasa i czy spełnia standardy FCI. Wstępnie dowiedziałem się że mam Doga de Bordeaux i że nie szkodzi że nie mam papierów, bo wystawi mu się wstępny rodowód a że ma już 20 miesięcy więc może od razu zostać reproduktorem (Boże chroń nas przed przekazanymi pokładami głupoty). Jego potomstwo zaś, a dokładnie 3 miot po nim otrzyma już rodowód! Człowiek z którym rozmawiałem chwalił się 15 letnim stażem w ZKwP. Powiedział że takich związków w Polsce mamy już kilka i że ich cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Oczywiście wszystko zgodnie z tabelą opłat i prowizji."

link
http://www.forum.molosy.pl/showthread.php?p=1384727#post1384727

:onon:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

może kiepsko szukam.., ale chyba nie zamieszczono wzorców ras na stronie tej przedsiębiorczej organizacji - wiec na podstawie czego będą oceniać rasy petentów? oby nie pomylili kota perskiego z psem maltańczykiem :dizzy:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ciekawe czy latce mojej by dali uprawnienia hodowlane :lol: :dramatic:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Polak potrafi. Tylko ciekawe co zrobią, jak trzecie pokolenie nie będzie chciało za pioruna być podobne do rasowych :?:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

ania3miasto pisze:Polak potrafi. Tylko ciekawe co zrobią, jak trzecie pokolenie nie będzie chciało za pioruna być podobne do rasowych :?:
Pojęcie rasa jest raczej terminem naukowym, a Dz.U. 1997 Nr 111 poz. 724 nie definiuje co to jest rasa, mimo zapisu:

"Rozdział 2
Zwierzęta domowe
...
<Art. 10a.
...
2. Zabrania się rozmnażania psów i kotów w celach handlowych.
...
6. Zakaz, o którym mowa w ust. 2, nie dotyczy hodowli zwierząt zarejestrowanych
w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym
celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów."

więc w zasadzie ten ust. 6 nie ma żadnej mocy - jedynie obliguje to zrzeszania się "hodowców" (czyt. rozmnażaczy) w jakiekolwiek organizacji, czyli płaćta składki i róbta, co chceta :onon:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

no i wielka szkoda, że nie można opatentować nazw ras


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »



www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
ODPOWIEDZ