NOWE PRZEPISY WYWOZU PSA DO ANGLII

to co nie mieści się w pozostałych działach i o wszystkim co nie dotyczy leonbergerów

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

NOWE PRZEPISY WYWOZU PSA DO ANGLII

Post autor: estrella »

Nie widziałam gdzie to wrzucić-więc daję tu


Dziś dowiedziałam się od znajomej z Londynu ,że z dniem 1 stycznia 2012 roku Anglia znosi dotychczasowe rystrykcyjne i bardzo problematyczne przepisy dotyczące podróżowania z psem i kotem.

Dotychczas była konieczna kwarantanna ,badania itp

od Nowego Roku każdy pies z krajów UE posiadający paszport może zostać przewieziony do Uk na podstawie tego paszportu,i aktualnych szczepień oraz szczepienia na wścieklizne-od 1 szczepenia 21 dni do wyjazdu pies pozostaje jeszcze w domu,odrobaczanie i środki na pchły i kleszcze nadal będą wymagane.Jeśli szczepienie na wścieklizne bedzie wykonywane reguralnie z zachowaniem daty wpisanej w paszporcie to przy kolejnych wyjazdach to 21 dni nie obwiązuje.Psy z poza UE moga odbyć kwarantanne w specjalnym osrodku zatwierdzonym przez tamtejszy nadzór weterynaryjny na koszt właściciela.

szerzej na ten temat w linku -strona angielska -można przetłumaczyć w google tłumacz.


http://www.defra.gov.uk/wildlife-pets/pets/travel/pets/

Uważam ,ze to dobra wiadomość bo z powodu tych rygorystycznych przepisów polało sie wiele łez i wielu przyjaciół musiało doznac rozłąki na 6 mcy ,czasem na stałe.

Co do wyjazdów z psami na zawody i wystawy jest też opisane co i jak.

Kwarantanna obowiązuje nadal psy z krajów trzecich-tak to zostało ujete na stronie Defra.

Mam nadzieję ,że komus sie przyda ten wątek :mrgreen:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Czy badania na obecność przeciwciał wścieklizny nie będą już wymagane?


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

z tego co wyczytałam na stronie DEFRA -TO NIE.
DLA PSÓW Z UE -paszport i ważne szczepienie p/wścikliznie
z poza Ue -dodatkowo urzędowe swiadectwo zdrowia
z krajów trzecich -inne kontynenty chyba maja na myśli-kwarantanna obowiązuje
może być odbyta na terenie UK w specjalnym hotelu na koszt właściciela

odrobaczanie i srodki na pchły i kleszcze obowiązują nadal.potwierdzone przz weta że zostały podane .


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

A ja slyszalam ze badanie nadal musi byc ,30 dni po szczepieniu najwczesniej.Musialabym sie spytac swoich nabywcow z Irlandii,oni maja te same przepisy :chmmm:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

WIESZ CO .......mozliwe że masz rację,na pewno szczenię pierwszy raz szczepione musi 21 dni oczekiwać na wjazd do Uk .
Czy dorosłe to nie doczytałam-strona po angielsku a ja juz dawno nie zagladałam w książki z kursu (z 10 lat) :lol:
jednak co do krwi i 6 mcy to na pewno zniesli-zresztą można zadzwonić do Puław -tam powinni wiedzieć co i jak.
Ja się dowiedziałm od koleżanki co hodowlę ma i za granice psy wysyła-tylko tak ogródkowo mi napomkneła-więc lepiej sprawdzić u zródła _03_


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

to najswiezsze dane prosto z Anglii

Preparing your dog, cat or ferret

Step 1 – Have your pet microchipped – Before any of the other procedures for pet travel are carried out, your pet must be fitted with a microchip so it can be properly identified.
Step 2 – Have your pet vaccinated– After the microchip has been fitted your pet must be vaccinated against rabies. There is no exemption to this requirement, even if your pet has a current rabies vaccination. Rabies boosters must be kept up to date. The length of the waiting period before entry to the UK is 21 days after the first vaccination date. A waiting period is not required for subsequent entries into the UK, provided rabies boosters are kept up to date. If the vaccination is in two parts the 21 day wait will be from the date of the second vaccination.
Step 3 – Get pet travel documentation – For animals being prepared in an EU country, you should get an EU pet passport. If you are preparing your animal in a non-EU listed country or territory you will need to obtain an official third country veterinary certificate although note that Croatia, Gibraltar, Norway, San Marino and Switzerland are also issuing passports.
Step 4 – Tapeworm treatment – (dogs only): before entering the UK, all pet dogs (including assistance dogs) must be treated for tapeworm. The treatment must be administered by a vet not less than 24 hours and not more than 120 hours (1-5 days) before its scheduled arrival time in the UK.
There is no mandatory requirement for tick treatment.
Step 5 – Arrange for your animal to travel with an approved transport company on an authorised route – Your pet must enter the UK from a listed country or territory travelling with an approved transport company on an authorised route.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

....nie trzeba badan na przeciwciała ;-)


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Podobno bardziej kontrolują odrobaczenie niż samą adnotacje o szczenieniu p/wściekliznie
znajoma płynęła w styczniu i nie bylo tak zle....na palcach liczyli godziny :lol:
ponieważ odrobaczenie ma określoną ważność.

-jeśli pies jest szczepiony systematycznie to nie ma żadnej kwarantanny
-jeśli jest przerwa pomiędzy poprzednim a kolejnym szczepieniem p/wściekliznie to traktuje się takiego psa jak zaszczepionego pierwszy raz i obowiązuje 21 dni (jak u szczenięcia).
nadal zwracaja uwage na wpis
ZWIERZĘ ZDROWE I ZDOLNE DO PODRÓŻY-taki wpis jest ważny 10 dni od daty wpisania(badania). :walk:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ