Szukam młodego - najlepiej wiek szczenięcy leona do adopcji

Leonbergery w potrzebie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
UlaLeo
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 2008-07-04, 21:22
Lokalizacja: Kielce

Szukam młodego - najlepiej wiek szczenięcy leona do adopcji

Post autor: UlaLeo »

Moi znajomi szukają młodego psa - najlepiej szczeniora do adopcji. W typie leonbergera byłby idealny ze względu na charakter. Pies mieszkałby w budzie - nie na łańcuchu - miałby kojec + jakieś 20m kw. do biegania, no i oczywiście podwórko. W kojcu przebywałby okazyjnie, kiedy przychodzą goście. Poza tym wolność, pełna miska, woda i spora dawka miłości. W rodzinie jest dziecko i drugi pies. Jeśli wiecie o jakimś psie szukającym domu w typie leonbergera lub jakimś innym molosie to proszę o info na gg najlepiej 6312804.


ABI
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 2009-11-22, 12:30

Post autor: ABI »

kopiuję z dogomani, post nr 54, piesek ogłaszany jako w typie kaukaza jednak mi bardziej przypomina leonbergera:

http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... ckie/page3


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

No leonberger... Bruno? biedny psiak, cholera!


Magda i Esia
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

strasznie zal tych wszystkich miskow ze schroniska, a na pseudo włascicieli to az noz sie w kieszeni otwiera i to taki wielkosci kosy :evil:


hajdi
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

JA PIER................ :wall: Jaki człowiek mógł pozbyć się tego biedaka?
Przezcież to ewidentnie na Leosia wygląda,ale to juz nie pierwszy przypadek gdzie ''przerabiają'' Leona na Kaukaza .Ludzie nie znają się czy co?
Faktem jest ,że 90% osób które spotykam i pytają na widok moich dziewczyn
.....czy to kaukaz????
a w odpowiedzi słyszą
.......nie ,to Leonberger!
mówią tak;CO?Pierwsze słysze o takiej rasie!
............chyba nic więcej dodawać nie muszę,prawda?


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

trzeba mowic -tak to kaukaz i pozera w całosci , butami tez nie wzgardzi i postraszyc takiego niech zwiewa gdzie pieprz rosnie, lub nosic ksiazke z rasami psow i takiemu przed nosem rozlozyc niech troche poczyta o rasie ,moze sie zarazi, ja osobiscie wolalabym to pierwsze :lol:


hajdi
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

estrella pisze:JA PIER................ :wall: Jaki człowiek mógł pozbyć się tego biedaka?
Przezcież to ewidentnie na Leosia wygląda,ale to juz nie pierwszy przypadek gdzie ''przerabiają'' Leona na Kaukaza .Ludzie nie znają się czy co?
Faktem jest ,że 90% osób które spotykam i pytają na widok moich dziewczyn
.....czy to kaukaz????
a w odpowiedzi słyszą
.......nie ,to Leonberger!
mówią tak;CO?Pierwsze słysze o takiej rasie!
............chyba nic więcej dodawać nie muszę,prawda?
prawda. my też robimy za kaukaza, a o "takiej rasie" nikt, nigdy i nic :-/
A ten Bruno przestraszone puchate dziecko, fuck :cry: :cry:


Magda i Esia
Daga
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 2011-11-19, 14:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Daga »

Echinacea pisze:
estrella pisze:JA PIER................ :wall: Jaki człowiek mógł pozbyć się tego biedaka?
Przezcież to ewidentnie na Leosia wygląda,ale to juz nie pierwszy przypadek gdzie ''przerabiają'' Leona na Kaukaza .Ludzie nie znają się czy co?
Faktem jest ,że 90% osób które spotykam i pytają na widok moich dziewczyn
.....czy to kaukaz????
a w odpowiedzi słyszą
.......nie ,to Leonberger!
mówią tak;CO?Pierwsze słysze o takiej rasie!
............chyba nic więcej dodawać nie muszę,prawda?
prawda. my też robimy za kaukaza, a o "takiej rasie" nikt, nigdy i nic :-/
A ten Bruno przestraszone puchate dziecko, fuck :cry: :cry:
To jeszcze nic jak kiedyś szłam z Camarem na spacerze zatrzymał się samochód na rosyjskich tablicach i kierowca pyta jak dojechac gdzies tam( nie pamiętam gdzie i nie to tu istotne).Patrzy na psa i mówi łamany polsko-rosyjskim:eta sabaka krasiwa,eta moj krajan-kawkaz.
Ja na toże to nie kaukaz tylko leonberger,on szto????ja LEONBERGER taka rasa ,a on w śmiech -chyba mi nawet nie uwierzył :roll: :mrgreen:


Tula
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-07-11, 12:43
Lokalizacja: tomaszów mazowiecki

Post autor: Tula »

witam
Bruna teraz Benek trafil do mnie. niestyty to jest piesek z bardzo cięzką przeszłością.od malenikiego szczeniaka był zamykany w ciasnej komorce na caly dzien a wypuszczany po zmroku.zero kontaku z ludzmi i boi się dnia. zupełnie niesocjalizowany. po 5 tygodniach pobytu u mnie w domu prawie nic się nie zmieniło.jest łagodny ale swoje obawy ,brak zaufania do czlowieka informuje gryzieniem i warczeniam. wychodzi tylko wieczorem na dwor i z samego rana.kiedy czlowiek jest na dworzu ucieka do domu z podwinietym ogonem. i nie wyjdzie na dwor jesli tam jestesmy. według mnie ma silny instynkt terytorialny. je z reki ale bardzo nieufnie. a drzwi domu nie wyjdzie w ciągu dnia nawet jesli przed drzwiami leży kiełbasa. nie bawi się. przyjmuje leki na narewice a wdomu podłączyliśmy psie feromony.
niestety uważam ze my nie jesteśmy dobrym domem dla benka.prawdopodobnie pojedzie on do PAni Ewy .uważam tez że benek powinien miec w ktorym bedzie 2 pies,rownie duzy ,starszy i mądrzejszy od niego,ktory pokarze mu jak życ. uwarzam tez że powinien docelowo trafić do domu bez małych dzieci..nie dlatego że jest w stosunku do nich agresywny tylko dlatego że póki co nie wiadomo czego się po Benku spodziewać. ja mam póltoraroczną córkę, która najchętniej cały czas spędzałaby koło niego.mowie tu o nerwach które towarzyszą rodzicom. serce mi peka ale po konsultacjach doszłyśmy do wniosku(pomijając nas) tak bedzie dla niego najlepiej. :-( :cryluch:


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Tula pisze:witam
Bruna teraz Benek trafil do mnie. niestyty to jest piesek z bardzo cięzką przeszłością.od malenikiego szczeniaka był zamykany w ciasnej komorce na caly dzien a wypuszczany po zmroku.zero kontaku z ludzmi i boi się dnia. zupełnie niesocjalizowany. po 5 tygodniach pobytu u mnie w domu prawie nic się nie zmieniło.jest łagodny ale swoje obawy ,brak zaufania do czlowieka informuje gryzieniem i warczeniam. wychodzi tylko wieczorem na dwor i z samego rana.kiedy czlowiek jest na dworzu ucieka do domu z podwinietym ogonem. i nie wyjdzie na dwor jesli tam jestesmy. według mnie ma silny instynkt terytorialny. je z reki ale bardzo nieufnie. a drzwi domu nie wyjdzie w ciągu dnia nawet jesli przed drzwiami leży kiełbasa. nie bawi się. przyjmuje leki na narewice a wdomu podłączyliśmy psie feromony.
niestety uważam ze my nie jesteśmy dobrym domem dla benka.prawdopodobnie pojedzie on do PAni Ewy .uważam tez że benek powinien miec w ktorym bedzie 2 pies,rownie duzy ,starszy i mądrzejszy od niego,ktory pokarze mu jak życ. uwarzam tez że powinien docelowo trafić do domu bez małych dzieci..nie dlatego że jest w stosunku do nich agresywny tylko dlatego że póki co nie wiadomo czego się po Benku spodziewać. ja mam póltoraroczną córkę, która najchętniej cały czas spędzałaby koło niego.mowie tu o nerwach które towarzyszą rodzicom. serce mi peka ale po konsultacjach doszłyśmy do wniosku(pomijając nas) tak bedzie dla niego najlepiej. :-( :cryluch:

A w jakim on jest wieku??? przecież to dziecko jeszcze..

nie wiem, co mam napisać, może po prostu mądrzejsi i starsi stażowo leonkowo coś napiszą, bo ja chyba mówiąc kolokwialnie, wymiękam.


Magda i Esia
Tula
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-07-11, 12:43
Lokalizacja: tomaszów mazowiecki

Post autor: Tula »

7 miesiecy. tak dziecko,przepiekne i przesmutne. on nie wie co to zabawa. nie wie co to miziance i przytulance...tzn teraz wie tylko nie zdaje sobie sprawy ze to dobre.mysle ze tam gdzie pojedzie bedzie miał najlepiej i jeszcze bedzie zadowolonym z zycia psiakiem.


ODPOWIEDZ