Karma Sams's Field

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

estrella,
o rany, trzymajcie się, Dziewczyny, znam to uczucie i cholerne krowińce :cry: Na pewno coś przejściowego!


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

no już lepiej ,bardziej zwarte teraz pod wieczór :-P
chyba jutro będzie już dobrze ;-)


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

Witam !

W sobotę odbieram swojego 3 miesięcznego leona, cytam, czytam i ciężko mi cokolwiek wywnioskować, gdyż mam raczej małe doświadczenie z karmieniem psów. Miot, jak i rodzice byli karmieni Royalem, czytałem tutaj że to trochę przereklamowana karma, ale jak już wspomniałem nie mam do tego żadnych podstaw żeby tak samemu twierdzić. Sams Field oczywiście wygląda zachęcająco, ale nie wiem czy to też nie kwestia dobrej reklamy z racji tego że to u nas nowy produkt. Nie chciałbym za dużo eksperymentować, chce wybrać karmę raz a dobrze. W Hodowli mówili mi że nie mają problemu z psami po Royalu, a nie da się ukryć że mama i tata wyglądają imponująco.. Chce poporstu jak najlepszą karmę dla Leona oczywiście w rozsądnej cenie (Royal, jaknajbardziej się w tej cenie znajduje) Sams Field nieco tańszy ale wspomniano tutaj że może być lepszy. Proszę o radę ;)


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Royal Canin byl kiedys dobra karma -na tle innych dostepnych .W royal canin jest okolo 20 % miesa-w sams field ponad 60 %.Psy to zwierzeta miesozerne a nie kroliki,nie przyswajaja zboz i weglowodany im nie sa potrzebne do przezycia .W karmie samsfiled zboz jest ilosc minimalna w royal canin to glownie zboza.W samsfield sa owoce,w royal ich nie ma.Royal Canin jest konserwowany sztucznie a Sams Field tokeferolem czyli wit E. KArma samsfield na pewno ma duzo mniejsza reklame niz royal canin,ja kopalam wiele miesiecy zeby znalezc odpowiednia karme dla swoich szczeniat i po raz pierwszy mialam miot bez zadnych rewolucji zoladkowych :-) .
To ze pies "dobrze" czy poteznie wyglada na jakiejs karmie nie znaczy ze karma jest dobra-szczenie powinno byc szczuple w okresie wzrostu a w doroslym wieku pies powinien miec miesnie,nie tluszcz :-) ,potezna budowa to tez w wiekszym stopniu genetyka a w mniejszym zywienie -o ile pies faktycznie jest potezny nie spasiony jak to sie czesto widuje na ringach :oops:
Czy karma samsfield jest lepsza od royala???Skladem ogolnie tak-ale czy danemu psu posluzy lepiej taka karma czy inna??To juz niestety trzeba przetestowac na psie,kazdy z nich ma inne smaki i upodobania,inaczej przyswaja karmy i ich skladniki.Ja wiem jedno-moje psy i szczeniaki nigdy juz royala nie dostana a nabywcom szczerze odradzam ,ale co hodowca to inny sposob zywienia wiec to bardzo subiektywna opinia ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Ramzes - jako pies uczulony (dziwne!) na wieprzowinę, przez całe swoje życie funkcjonuje na ARION-ie...
:smoke:


Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

Wielkie dzięki za odpowiedz ;)
Głupie to troche ale mi karma RC nie pasuje ze względów czysto estetycznych: snobistyczna nazwa, paru znajomych mając bardzo nie lubiane przeze mnie rasy z niej korzysta, no i jest popularna i latwo dostepna - co często się przekłada na mniejszą jakość produktu - ale to moje widzi mi się ;)

Zmartwiły mnie wypowiedzi jako iż RC nie jest dobry dla rosnących olbrzymów, problemy z łapami itd. Miałem kiedyś Rottwielera i karmiony był Puriną i też coś było z nim nie tak (nie pamiętam dokłądnie, za młody byłem )

Myślę że spróbuje z tym Sam's Fieldem, nie można znowu wpadać w paranoje ;)


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Szczerze mowiac, tez przeszlismy z zywieniem przez rozne etapy. Byl tez histeryczny okres, kiedy uwierzylismy, ze tylko karma i nic innego nie moze psa utzymac przy zyciu :onon:
A ze w leony bawimy sie juz dlugo, moge potwierdzic, ze jakos nikt nie umarl, niech byl karmiony czymkolwiek.

Obecnie nasz maluch dostaje i jogurt i ciasto i jabluszko i surowe mieso i sucha karme....
( no moze Royala nie daje, bo za szybko psy na nim rosna )


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Całkowicie zgadzam się z savą i gingerheaven........
Od siebie jako całkiem zielonej jeszcze posiadaczki 3 leosi ,mogę dodać tylko tyle
że trzeba swojego psa obserwować i na podstawie tych obserwacji dobierać karmę.
Sagitte od początku żywiłam RC ,ale wzrost był nierównomierny,łapy szły na boki i wet się zaniepokoił.Zmieniliśmy na HUSSE ,,,,,które okazało się mieć tylko dobrą reklamę i nic poza tym..........po 2 miesiącach kupy były śmierdzące i luzackie :-?
Szukając ,natknęłam się na Sam's fielda...........od tej pory dostaje go Saga i odchowuję na nim Bibi i Kenyę.Oprócz suchego kupuję mięso z kością (królik albo cielęcina)
Trochę nabiału i jajka,owoce .........ostatnio Saga sama zdejmuje sobie z pola kukurydze
Tak jak dziewczyny już pisały .......szczenie powinno być szczupłe,czego ja nie rozumiałam
i zapasłam Sage w pewnym okresie jej życia(ok 12 miesiąca)
Teraz jesteśmy mądrzejsi,ale Sagul ma chyba tendencje do nabierania tłuszczyku
co zauważyłam ostatnio na wystawie ...........była pulchniejsza od koleżanek w swoim wieku i nawet starszych.Więc znowu trzeba zmniejszyć porcje albo zrezygnować z owoców?


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Rybson, a nas Sam's field raczej uczulał, tak samo jak Royal,Purina Pro Plan, Hills, Acana,Eukanuba, First choice, nie smakował. od ponad pół roku trzymamy się Trovetu z królikiem+ cielęcina( bo z jagnięciną też już nie)+ gotowane wołowina, konina + owoce i arzywka.I jest pięknie :-D
Wieprzowina, kurczak, odpada, Eśka jest uczulona, tak samo jak na jogurty ( niestety, ku mojemu żalowi).
Swoją drogą, wiem po sobie- jako doświadczony atopowiec, uczulenie cofa się, są okresy wygaszenia i myślę, aby ściśle pod kontrolą spróbować dać jej Activię.
a może nie ryzykować..?


Magda i Esia
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

Jako ze zaczeło robic sie troche chłodniej i Ben ma zwiekszony apetyt jemy RC [pol na poł z miechem plus owoce i jarzyny] ale tylko dlatego ze mam karme w super cenie prosto z produkcji [zakład produkcyjny w Niepolomicach] przy cenie sklepowej ok 200 zł-ja płace 100 za worek ,wczesniej jadly ja wszystkie moje psy,teraz Ben i Hajdi [ale ta to by konia z kopytami zjadła-wiec jej roznicy nie robi co je byle DUŻO ;-) ] nie mamy zadnych problemow z trawieniem ,kupki ok.


hajdi
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

U nas podobnie system mieszany karmienia -suche i mieso z koscia,dodatki wszelkie.Ale bez szczegolowych rad hodowcy lub jako takiego doswiadczenia nie radzilabym nowicjuszom tak karmic :-) .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Tadeusz
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2012-09-10, 19:21
Lokalizacja: Leszno Wlkp
Kontakt:

Post autor: Tadeusz »

;-) Nie wiem jak dobry olej by się nie nalało do Malucha to nie zrobicie z niego Mercedesa.Zapominacie o genetyce.
Nie przesadzajcie z tym wypisywaniem o żywieniu. Ja karmię podrobami i mam psy zdrowe, dożywają ładnych latek w zdrowiu, jak i z reszta większość hodowców.
Jak się komuś chce to radzę zagłębić się troszkę na tym forum i poczytać co pisze Embe.
A tak w ogóle to bardzo ostrożnie z tą wiarą w to co mówią hodowcy o karmieniu swoich pupili
co innego na forum ,a co innego w misce


Tadeusz
Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

No tak, ja doskonale wiem, że pies przeżyje inne rzeczy niż sucha karma ;) nie zamierzam go od początku do końca tylko suchą karmą faszerować, chodzi mi o tą bazę żywieniową po poprostu i żeby na etapie wzrostu wszystko było ok ;) Piesiek napewno bedzie dostawał inne rzeczy też, staram się pod tym kątem przygotować najlepiej jak mogę.

Rozmawiałem wczoraj ze znajomą, która na codzień zajmuje zootechniką, analizą karm itd i szczerze mi odradziła RC, natomiast poleciła, na postawie własnych doświadczeń Brit Care Large Junior (czy jakoś tak) jednak podsunąłem jej linka z Sam's Field, bardzo jej spodobała ta karma, ale zwróciła uwagę na jedną rzecz: duży napis 60 % mięsa, ponoć cieżko że było w karmie aż tyle i chodzi tu raczej o ilość mięsa przez odsączeniem (?) wody, a po tym zabiegu wyjdzie jakie 15% czystego mięsa (gdyż mieso to głownie woda, a w formie suchej karmy tej wody nie ma),chwyt marketingowy - tak podsumowała, aczkolwiek karma przez fachowca dobrze oceniona na pierwszy rzut oka ;)

O nadwagę się nie martwię, bo pies będzie miał dużo ruchu ;)

a powiedzcie, co w RC wywołuje te problemy z równomiernym wzrostem, zawartość białka?
Rodzice pupila są na prawdę duzi, byli od małego na RC, czy mały na innej karmie nie urośnie mniejszy niż tata ?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Wzrost jest uwarunkowany genetycznie i nie ma nic wspolnego z odzywianiem :-) .Sposobem zywienia mozna jedynie przyspieszyc/spowolnic wzrost -wskazane to drugie ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Nie wiem jak dobry olej by się nie nalało do Malucha to nie zrobicie z niego Mercedesa.Zapominacie o genetyce.
Nie przesadzajcie z tym wypisywaniem o żywieniu. Ja karmię podrobami i mam psy zdrowe, dożywają ładnych latek w zdrowiu, jak i z reszta większość hodowców.
:aplaus:

a tak szczerze mowiac - swinia tez ma 100 kilo i nikt nie robi dramatu z jej wyzywieniem ;-)
A z tym olejem to tez swieta prawda - juz o tym wspominala. Z olejem czy bez, psica obrosla jak przyszedl jej czas. :mrgreen:
A Mercedesa, tez mi sie nie udalo zrobic, no chyba ze zalozylam czerwone kozaki :rotfl:
Ostatnio zmieniony 2012-09-13, 13:26 przez sava, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ