Walka o koronę?- wtrącać się czy nie??

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Tula
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-07-11, 12:43
Lokalizacja: tomaszów mazowiecki

Walka o koronę?- wtrącać się czy nie??

Post autor: Tula »

jak w temacie.sytuacja wygląda tak:
Pchełka ma ok 11miesięcy. Dimka pół roku. Pchełka zdecydowanie stara się pozostać na pozycji alfa w stosunku do Dimki i to ona zaczyna "bójki" .czasem jest to zazdrość o bliskość innego człowieka a czasem o jej piłeczkę czasem o miejsce do spania czasem o jedzenie.Dimka sama z siebie jej nie zaczepia w taki agresywny sposób ale w momencie "ataku" nie poddaje się i nie ulega.zaczyna się bronić i jest wtedy bitwa. na początku były to takie kilkusekundowe starcia i wystarczyło że jakiś ludź pojawił się i same przestawały,bez naszego wtrącania się.teraz te starcia dość mocno się wydłużyły i psice przestały na nas zwracać uwagę w tych momentach..no chyba że się odezwę to wtedy przestają..krzywdy w sumie sobie nie robią ale podszczypywanie to to nie jest..i wygląda naprawdę groźnie..szczególnie właśnie Pchełka sobie pozwala..
Nie wiem czy się wtrącać i za każdym razem stopować czy zostawić jej sobie. Tak po za tymi momentami psice kochają się i jedna bez drugiej nigdzie nie pójdzie. Śpią przytulone do siebie,razem broją i bawią się ,wylizują się po pyskach i "myją" sobie uszy nawzajem co wygląda przesłodko..generalnie papużki nierozłączki.


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Zdecydowanie wtracac sie i przerywac.Ty ustalasz warunki w stadzie.Psy musza ustalic pozycje gestami ,pozami etc z ograniczeniem walk. Fakt 6 mies pies to jeszcze maly.Moj leon zaczal stawiac sie donowi w wieku 9 mies, teraz ma 10 i jest coraz odwazniejszy


Pozdrawiam

DarekN
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Też jestem tego zdania co DarekN, to Ty wychowujesz psy i to Ty jestes tu szefem i mówisz co wolno a czego nie wolno !!!

Mam nadzieję, że bardziej doświadczone osoby się tutaj wypowiedzą na ten temat, bo cos ostatnio pytania na forum pozostają bez odpowiedzi........ takie jest moje wrażenie.....a szkoda bo liczymy na Was :taa:


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Jakby co moja wypowiedz oparta jest na moim 11 letnim doswiadczeniu z dizymi psami (ON) oraz na książkach i programach mojego idola czyli Cezara Milana :-P zwanego zaklinaczem psów. Polecam ten program leci na Nat.Geographic Wild


Pozdrawiam

DarekN
Tula
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-07-11, 12:43
Lokalizacja: tomaszów mazowiecki

Post autor: Tula »

dziekuję :-)


pb
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 2011-07-21, 12:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pb »

Ja mam w domu 3 samce:
Buldog (prawie 4 lata)
Buldog (2,5 roku)
Leonberger (2 lata)

Co jakiś czas próbują między sobą walczyć o dominację (głównie starszy buldog z leonbergerem). Przerywamy (głównie słownie, ale czasem trzeba siłowo) to za każdym razem kiedy jesteśmy w pobliżu (ja albo żona), pokazując że takie zachowania są nieakceptowane.

W/g mnie to się sprawdza - nigdy nie doszło do jakiejś walki, która skończyłaby się poważnymi obrażeniami wśród psów. (Również, kiedy nas nie ma nie zaszła taka sytuacja).


--
pozdrawiam
Paweł
Tula
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-07-11, 12:43
Lokalizacja: tomaszów mazowiecki

Post autor: Tula »

U nas zapalnikiem jest mniejsza ale starsza jakies 4miesiące pchełka np dzisiaj w nocy dziewczyny zerwały nas na równe nogi tak koło 3 awanturą w przedpokoju(tam śpią w nocy).z jakiego powodu?za bardzo nie wiem podejrzewam, że o miejsce pod drzwiami.


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Ja się wtrącam i stopuje. Z tym ze trzeba uważać żeby nie namieszać w kolejności ważności w stadzie.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
ODPOWIEDZ