Lampo w typie leonbergera

Leonbergery w potrzebie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
aqnieszka
nowy forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-24, 17:38
Lokalizacja: Toruń

Lampo w typie leonbergera

Post autor: aqnieszka »

Jestem wolontariuszką w schronisku, szukam domu dla Lampo- w typie leonbergera (choć drobniejszy)
Psiak przebywa w toruńskim schronisku, jednak w miarę możliwości pomogę w transporcie.
Kontakt: 608573096

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Opis Lampo:

Lampo, 4 letni pies zamieszkał w schronisku w lipcu 2014 roku.
W jego urodzie odnaleźć można cechy leonbergera, jest jednak zdecydowanie delikatniejszej budowy. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę charakter psa, to opis tej rasy idealnie charakteryzuje Lampo. Pies jest z natury spokojny i zrównoważony. Przyjaźnie nastawiony do człowieka, bez cienia agresji. Lampo nie jest psem wylewnym, jednak bez lęku przyjmuje zainteresowanie nowo poznanych osób. Najwyraźniej nieprzyzwyczajony do okazywanych mu uczuć, wydaje się być dość obojętny na wszelkie pieszczoty, głaskanie. Niemniej jednak jest bardzo podporządkowany opiekunowi, posłusznie podążając za nim np. w czasie spaceru. Najprawdopodobniej nigdy nie był uczony żadnych komend, jednak dość ładnie chodzi na smyczy, zmotywowany smakołykiem szybko pojmuje czego od niego oczekujemy.
Nie prowokuje bójek z psami, jednak nie pozostanie obojętny na zaczepki.

W październiku Lampo zachorował, przez ostatni miesiąc był leczony. Obecnie wydaje się powoli dochodzić do siebie, choć z ewentualną adopcją trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. W czasie choroby bardzo schudł, zmarniał. Kilka tygodni spędzonych samotnie w zamkniętym pomieszczeniu, podczas leczenia, okazało się nie bez wpływu na jego stan psychiczny Wcześniej pewny siebie, śmiało kroczący na przód, teraz wydaje się być bardzo zagubiony i zamknięty w sobie. Bywa, że podczas spaceru usiłuje zawrócić do schroniska- znane mu, bezpieczne miejsce.

Lampo szuka spokojnej przystani, gdzie bez pośpiechu będzie mógł dojść do siebie, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Nowy dom będzie musiał wykazać się cierpliwością i wyrozumiałością dla Lampo. Zanim pies się otworzy, nim zacznie okazywać radość z kontaktu z człowiekiem, zapewne minie trochę czasu.


ODPOWIEDZ