CO WYBRAĆ?

Wzorzec leonbergera i dyskusje o nim

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

CO WYBRAĆ?

Post autor: embe »

Moja córka (25) mieszka w starej kamienicy w Poznaniu, na trzecim piętrze - tam są takie wysokie mieszkania, że to jak w bloku na co najmniej piątym; bez windy. Chłopa ma, dzieci nie... Wychowana w domu ze zwierzętami marzy o psie. Jakim??? Ja jej proponuję west highland white teriera lub (moim zdaniem najidealniejszego) boston teriera, bo to żywotne, energiczne i absolutnie nie lękliwe rasy, a zarazem kompaktowe. Co Wy - KOCHAAAANI WSPÓŁFORUMOWICZE - byście zaproponowali na moim (i ich) miejscu??? :chmmm:
:smoke:


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Kota albo najlepiej dwa koty :mrgreen:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Spaniel Tybetański :mrgreen: _04_ Psy o kociej naturze :mrgreen: nielękliwe, przyjazne, zero agresji, bynajmniej mój Arno-mało szczekliwy ;-)


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Clumber Spaniel _04_
"Zachowanie i temperament - stoicki, łagodny, dosyć inteligentny z naturalną zdolnością do pracy. Cichy, dyskretny pies pracujący ze wspaniałym węchem. Mocny, ufny, dostojny, daleko odbiegający od innych Spanieli, nie wykazujący tendencji do agresji."


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

tiaaa :hyper: im bardziej mysliwski tym lepszy do mieszkania :hyper:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Wlasnie clumber sie rozni od innych spanieli i innych psow mysliwskich ;-) .I moze byc w mieszkaniu -troche czytalam o tej rasie bo kiedys mnie zauroczyly _04_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Cairn terrier - moje małe marzenie. :mrgreen: "Jest psem czynnym, lubiącym ruch i proste życie. Wesoły i nieustraszony. Pewny siebie, ale nie agresywny."


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Teraz nie bede juz zartowac, moze gryfonik belgijski tez nieduzy i generalnie hodowany jako pies do towarzystwa.
Cos o nich , czyli (+) i (-)
Ostatnio zmieniony 2010-09-03, 21:14 przez Archisia, łącznie zmieniany 1 raz.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
Ika
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 313
Rejestracja: 2008-11-15, 17:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ika »

Może na początek podałbys jeszcze ich oczekiwania w stosunku do psa oraz tryb życia, czy ma to byc pies aktywny czy raczej spokojny. Ponieważ jest to kamienica to nie powinien byc szczekliwy, a westy raczej takie są. Jeżeli mały terier to może norwich albo border terier. Moze byc spaniel tybetański lub shih-tzu. Chociaz przeciwko psom krótkonożnym przemawia to 3 piętro.

Stawiam na bordera ;-)

"+"
- Towarzyskie i rodzinne, dobrze znoszą obecność innych psów
- łatwe w pielęgnacji
- nie są szczekliwe


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Dziękuję WSZYSTKIM KOCHAAANYM WSPÓŁFORUMOWICZOM za poważne i dobre rady!
Ja cały czas optuję za boston terierem, nie mam jednak danych o ich szczekliwości; co do ich odwagi i ruchliwości wszystko wiem... Poza tym - chociaż nieduże - budzą respekt swoim wyglądem i siłą. Nic nie wiem o ewentualnych zapędach niszczycielskich pod nieobecność państwa, np. w pracy... Podobno to kompaktowy pies, aktywny i silny oraz idealny do trzymania w niedużym mieszkaniu. Nie wiem też nic na temat ewtl. ślinienia się, a to przecież psiak podobny do boksera... :eyebrow:
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Archisia pisze:(+) i (-)
Bardzo aktywni fizycznie 25-latkowie, bezdzietni, nie związani "węzłem": biegi, rowery, nordic talking, rolki, łyżwy, siłownia, stepping, kapuera = ponad pół doby na świeżym powietrzu; zdolni do intensywnego biegania z psem przez co najmniej 3 godziny dziennie... Niestety mieszkają wysoko w starej kamienicy...
:smoke:


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

To jak oni tacy aktywni i mogliby z psem duzo biegac , moze im podpowiedziec Border Collie, nie jest nisko podwoziowy to i te schody na 3 pietro mu nie straszne, jednoczesnie pies aktywny bedzie mogl im z przyjemnoscia towarzyszyc w zajeciach sportowych. Ludzie mowia ze to inteligentne bestie te bordery, nie wiem jak jest z halasliwoscia .


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

A może Whippet


XENON
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

Archisia pisze:To jak oni tacy aktywni i mogliby z psem duzo biegac , moze im podpowiedziec Border Collie, nie jest nisko podwoziowy to i te schody na 3 pietro mu nie straszne, jednoczesnie pies aktywny bedzie mogl im z przyjemnoscia towarzyszyc w zajeciach sportowych. Ludzie mowia ze to inteligentne bestie te bordery, nie wiem jak jest z halasliwoscia .
Border to pracocholik. Sam w domu przez 8-10 godzin może rozpracować mieszkanie w drobny mak :mrgreen:


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Archisia pisze:ze to inteligentne bestie te bordery
KINGA pisze:A może Whippet
Obie te rasy słyną z wielkiej ruchliwości... Co będą wyprawiać, gdy państwo będą przez 10 godzin w pracy???
Ja stale optuję za westem lub bostonem, chociaż ta ostatnia rasa słynie z pomysłowości, również szkodniczej... Westkę - nieodżałowaną przeze mnie, Danutę iGingerheaven - miałem przez ponad 13 lat i żadnych szkód z nudów (poza jednym w młodości zeżartym kapciem) nigdy nie poczyniła. Absolutnie nieustraszona, pewna siebie, odważna i niewrażliwa na jakiekolwiek hałasy. Tylko Ania - bo to był jej pies, a umarł - nie chce "odkurzać" starych, dobrych wspomnień... :chmmm:
:smoke:


ODPOWIEDZ