Stan septyczny w ciagu 3 godzin

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Stan septyczny w ciagu 3 godzin

Post autor: sava »

Przedwczoraj doszlo u mojej suki do naglej zmiany stanu zdrowotnego - z pelnego zdrowia o 16-tej do stanu septycznego i prawie smierci o 19-tej.

Wcale nie wiedzialam, co sie suce stalo - nie podniosla sie na karmienie, prawie nie otworzala oczy. Sprawdzilam uszy, oczy, kosci, brzuch... wszystko OK. Suka nie wykazywala bolu przy sprawdzaniu, nie miala sladow ukaszen :roll:
Temperatura w normie - 38°C

Postanowilam poczekac do rana. Rano stan troszeczke sie poprawil - suka sie podniosla sama ale nadal nie jadla, co u niej, jako znanego zarloka, zle wrozy.

Po powrocie z pracy znowu ja dokladnie obmacalam i znalazlam na lopatce strup.
Po zdjeciu owego - wywalila sie smierdzaca ropa a po dokladnym zbadaniu stwiedzilam, ze lozysko jest bardzo duze - min 10 x 10 cm.
Podejrzewam, ze bylo ograniczone ( cysta ) i 2 dni temu podczas zabawy peklo.
Nacielam rane, wypuscilam rope i cala ta kieszen starannie wyplukuje woda utleniona ( zmiesci sie 10 ml, zanim zacznie wracac ).
Wczoraj wieczorem temp. byla 39°C ale rano juz 38 a teraz 37,7 wiec organizm da rade bez ATB.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Wanda...ona ma stan oslabienia.Normalna temp.zdrowego psa to ponad 38stopni.Ja bym radzila isc do weta,bo moim skromnym zdaniem powinna dostawac na rane antybiotyk,a najlepiej w iniekcjach tez.Woda utleniona działa na beztlenowce i obawiam sie,ze tak wielka,zanfekowaną powierzchnie nie wyleczysz woda utleniona :-| ,a jesli nawet suka sobie z tym poradzi,to bedze to trwac długo...a po co...


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Antybiotyk koniecznie, lubią się robić dodatkowe odczyny :-? Zabliźni się, a potem po cichu od nowa i tryska :-( U nas skończyło się wycinaniem, na szczęście skutecznie i bez nawrotów.


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Sava do przepłukiwania takich dużych ropnych kieszeni bardzo dobre efekty daje roztwór nadmanganianu potasu ( KMnO4)
Jak możesz to zrób temu fote i przyślij do mnie.
Ostatnio zmieniony 2011-08-03, 23:14 przez Archisia, łącznie zmieniany 1 raz.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

...albo do mnie!
:smoke:


ODPOWIEDZ