Sagitta Alfaleonis

Zdjecia naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Sagitta Alfaleonis

Post autor: estrella »

troszkę nieśmiało ....a jednak dobrze wiedzieć o kim mowa ,dlatego Sagitta pozwoliła nam na upublicznienie swojej ''maski''Swoją drogą ,uwielbiamy robić zdjęcia i mamy nadzieję że nasza mała się wam spodoba :yoow:
no i oby nic nie zepsuć ,dobrze wstawić :lol: itp.....
chciałyśmy dodać więcej zdjęć ...ale wgrały się zamazane...hmmm coś nabroiłam jednak
Załączniki
dopiero uczymy się ....troszke nie wychodzi ,ogon gdzieś nam się schował ,może ktoś kto się zna oceni ...prosimy ?!co należy poprawić?
dopiero uczymy się ....troszke nie wychodzi ,ogon gdzieś nam się schował ,może ktoś kto się zna oceni ...prosimy ?!co należy poprawić?
saga2.JPG (65.73 KiB) Przejrzano 16682 razy
Ostatnio zmieniony 2011-08-09, 13:11 przez estrella, łącznie zmieniany 1 raz.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Mala bardzo fajnie stoi ;-)
Jesli to mozliwe ,to prosilabym zeby kolejne fotki wstawiac wg instrukcji z linka :si:

instrukcja wstawiania zdjec
Po pierwsze tak wstawione fotki mozna obejrzec wieksze,po drugie nie obciazaja serwera forum :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

;-)

Post autor: estrella »

Dziękujemy

staramy się,mała ma 4,5 miesiąca ,,,jeszcze rozbrykana jest .Najgorzej z bieganiem -leżałam już kilka razy bo splątały nam się łapy i nogi :haha:
co do fotek ....widziałam właśnie instrukcję ,jednakże chciałyśmy szybko coś tutaj wstawić
no a studiowanie instrukcji trochę zajmie -mam nadzieję kolejne zdjęcia już poprawnie dodać :mrgreen:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: alenaa »

Możesz zrobić zdjęcie jej pyszczka z przodu. Chciałam ją porównać z siostrzyczką. Ile ma mniej więcej w kłębie? Bo moja mi sie wydaję taka ogromna. :-D Jak sie zachowuje? Czy jest trochę lękliwa, bo nasza Sonia Sinope trochę jest. I mam problem z kotami, a raczej z Sonią, która uwielbia koty ganiać.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

ok

Post autor: estrella »

dobrze wstawię póżniej,wieczorkiem lub jutro takie foto

Nie absolutnie nie jest lękliwa,,,raczej uparta i roztrzepana jeszcze jak to szczeniak.
Koty obserwuje z ciekawością ,ale dzieli ją od nich płot.
No i uwielbia dzieciaki ,gdziekolwiek jestem z nią to jak tylko usłyszy dzieci to koniec!
Najgorsze ,że ludzie się boją jak ją widzą i musze tłumaczyć setny raz że to jeszcze szczenię i łagodne w dodatku :hyper:
Jak mierzyłam ją i wazyłam tydzień temu to miała już ponad 60 cm w kłębie i 27 kg wagi.
Mnie wydaje się ,że jest za chuda -ale czytałam że lepiej tak niż pulpet ....ze względu na stawy.
Sonia ile waży i mierzy?


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

zdjęcia

Post autor: estrella »

alenaa

zdjęcia o które prosiłaś ,wstawiłam w galerii w poście zdjęcia Sagitty ;-)
Ostatnio zmieniony 2011-08-12, 19:15 przez estrella, łącznie zmieniany 1 raz.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: alenaa »

Piszesz, że wydaje Ci się, że jest za chuda. Ja się boję, że moja jest za gruba. Spróbuje ją dziś postawić na wadze. Czym ją karmisz? I jak? Moja tez ma około 60 cm. A gdzie śpi? Ma budę?


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

odp na pytania

Post autor: estrella »

witaj alenaa

nasz Saga-zgaga :mrgreen: mieszka z nami w domu,śpi w syna pokoju -tam na poczatku miała bramkę w drzwiach (jak dla dzieci) żeby nie broiła w domu jak ja wyjdę na chwilę.Teraz już się tak przyzwyczaiła i ma tam swój dywanik i tam śpi.Rano wypuszczam ją na dwór i kursuje tam większość dnia z przerywnikami na posiłki-wtedy zabieram ją do domu byśmy pobyły razem i by odpoczeła po jedzeniu. W zależności od pogody idziemy na 1-2 spacery . :walk:
budy nie ma ,ale mam zamknięty wybieg dla niej taki żeby mogła być bezpiecznie na dworze kiedy ja jade do miasta czy do rodziny -mamy niepełnosprawną ciotkę w domu i mam obawy ,że mała skoczy na nią lub ciocia nie domknie furtki na ogród i Saga zwieje-zamykam ją tam tylko w takich sytuacjach jak wyżej napisałam.
W moim domu sporym mieszkamy jako rodzina wielopokoleniowa czyli my z dzieckiem,rodzice ,dziadek i mamy chora siostra -więc mała nawet jak na dworze jest to itak cały czas ma z kimś kontakt. :rotfl:

co do jedzonka. Kupuję Royal canin giant puppy (próbowałam eukanube ale nie chce jeśc tego) do tego dorzucam raz po raz ryż ugotowany ,banany,jabłka,biały ser,jogurt naturalny
oraz kupiłam jej witaminy na chrzaski stawowe(caniviton HD-nie wiem czy dobrze napsałm nazwę) Teraz sie kończy i wzieliśmy już Forte z glukozaminą.

Faktem jest ,że jedzonko drogie-ale nie mam odwagi kupić coś gorszego ,tańszego ponieważ moi rodzice żle żywili swego wyżła i mimo ,iż dożył 14 lat to miał bardzo powazne problemy z stawami.wstawanie dla niego juz ostatnio to był koszmarny widok ,,,przykro było patrzeć.Jadł za dużo i za tłusto i w młodości był jak dobrze wypasiona krowa .
Sagitta ma sporo ruchu ,dlatego mimo że je ładnie to raczej kluseczką nie będzie.
No a wy co dajecie Sonii ?


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: alenaa »

Wsadziłam dzisiaj Sonię na wagę i waży około 33 kg. Karmię ją podobnie tzn Royal Giant Puppy to podstawa. Poza tym ryż, warzywa, kawałki kurczaka, biały ser, makaron. Dostaje preparat na stawy i witaminy. Podobnie jak Ty boję się podawać coś innego niż Royal, ponieważ moja druga suka (już staruszka, po sterylizacji jest za bardzo utuczona i nie możemy jej odchudzić).
Sonia jest właściwie ciągle głodna. Mam wrazenie, ze zjadłaby wszystko, obojętnie co, byleby dużo.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

no tak ,to w sumie nie wiadomo czy to dobrze czy żle jak stale głodna.Nasza od kilku dni od rana nie je-ok 11 siadam z miską i podaje jej w dłoni karme -tak zachęcona łaskawie zjada sniadanie.Z tego co wiem makaron jest winowajcą jeśli uważasz ,że jest za pulchna to raczej właśnie przez makaron -jesli dostaje go sporo .Ja trzymam sie tej tabelki z opakowania bo strasznie sie boje o te łapy-stawy.Z drugiej strony wygląda jak chart na tych witeczkach długich :-x ......sama juz nie wiem co robić :ubz:

zaraz biegne po wage i zobacze jak nasze dziecko przybrało :dizzy:
można oszaleć przez te dzieci włochate ,hiiiiiiiiiiii


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: alenaa »

Ona je właściwie tylko Royal. Ewentualnie Royal z niewielką ilością ryżu, sera. Makaron to może miała kilka razy u nas. I też tylko jako mały dodatek. Fakt, ze jest masywnej budowy. Wielkie, grube łapska.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Ja dziś własnie musiałam zamówic karmę
z ciekawości sprawdziłam kilka firm- w bardziej przystępnych cenowo czyli do max 120zł
brakuje przede wszystkim wymienionych składników jak ;glukozamina i wszystkiego mniej
Z tego co przeglądałam to Acana jest chyba dobra -jednak też droga.
no cóż duży pies i duże wydatki
proszę napisz alenaa ile ona dziennie zjada samej karmy suchej -możę ja jednak za mało daje?W końcu nie każdy pies chyba musi jeśc tyle co w tabeli na opakowaniu :haha:
Jeszcze poproszę byś napisala czy ćwiczysz z nią cokolwiek w kwestii wystaw?
Bo ja ujechac z nią nie mogę-stoi ok ,ale reszta :uaua: tak wygląda,skacze jak zając.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
alenaa
nowy forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-23, 06:27
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: alenaa »

To jest mój pierwszy pies z rodowodem, więc nie wiem jak przygotowywać do wystaw. We wrześniu idę z nią na szkolenie przygotowujące do wystaw. Zna podstawowe komendy, ale czasami cierpi na wybiórczą głuchotę i jej się czegoś nie chce zrobić. Natomiast na słowo mniam mniam reakcja jest od razu. Spojrzenie na miskę i na mnie, czy już będzie karmienie.
Co do karmienia - je dokładnie tyle ile w tabeli. Jeżeli chcę dołożyć coś innego (ryż, kurczaka) to daje mniej ( np połowę royala).


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

;-)
słuchaj ja wystawy widziałam tylko w tv i jako widz jeden raz na targach w Poznaniu dawno dawno jak byłam jeszcze młoda :hahah:
Szkolenia dobra rzecz ,ja też tak myślałam o kilku lekcjach ,nawet zadzwoniłam w dwa miejsca -ale facet jakoś z luzem powiedział ,że po co :to zabawa w sumie jeszcze itp,itd
no może zabawa,ale nikt błazna z siebie zrobić w końcu nie chce .W sumie jakieś minimum obowiązuje chyba?heeheehee
Bynajmniej ja bym nie chciała sobie wstydu narobić ,że nie nauczyłam psa podstaw-aczkolwiek oceniam swoje szanse MARNIE :cry:
Dlatego -fajnie by było gdybyś była teraz na Poznańskiej -rażniej było by nam.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Majówka 2012-Saga&Bibi

Post autor: estrella »



W ostatnie dni kwietnia ,mamy już majówkę.......pięknie,ciepło i dookoła po prostu ''życie''
troszkę się polansujemy-hehe

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

troszkę pracy ,a po pracy zabawa........co zaraz zobaczycie;-)


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ