gdy Leoś kuleje

Wszystko o zywieniu , zdrowiu i pielegnacji naszych milusinskich

Moderator: Wroc_Luna

KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Mam takie pytanie a raczej się zastanawiam mój pies zaczął kuleć-przednia prawa łapa. Nie jest już młodzieniaszkiem ma 6lat. Na początku myślałam,że może podczas biegania coś sobie zrobił( z reguły tak było i mijało po 3 dniach). Ale kuleje już tydzień i nie jest lepiej, zauważyłam też ,że ma małe problemy z wstawaniem(tłumaczę to wiekiem) nie wiem czy jeszcze poczekać czy pędzić to weta. Boję się,że to mogą być stawy.


XENON
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

KINGA pisze:zauważyłam też ,że ma małe problemy z wstawaniem(tłumaczę to wiekiem)
Nie należy tłumaczyć tego wiekiem - zwłaszcza, że 6 lat to nie wiek starczy.

Z tą przednią łapą może być różnie (np. kontuzja) - lepiej niech wet obejrzy, skoro masz obawy.


KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Dzięki. Muszę iść do weta. Są dni ,że słabo kuleje ale też takie ,że nie może postawić łapy.


XENON
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

KINGA, jak Xenon?


Magda i Esia
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Pędź do weta ! Nie czekaj !

A dostaje coś na kości i stawy?


Tula
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-07-11, 12:43
Lokalizacja: tomaszów mazowiecki

Post autor: Tula »

u mnie Dimka ostatnio tez kulała (tak się składa że też na prawą przednią).też myślałam że przy wściekaniu znowu nadwyrężyła, ale że nie przechodziło to pognałyśmy do weta i okazało się,że bark wyskoczył.wet łapkę obmacał ruszał nią na wszystkie strony i w momencie kiedy pociągnął do przodu ,chrupnęło i wskoczył na swoje miejsce. 2dni minęły i dimka zanowu szaleje :)


KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Wstyd mi ale jeszcze nie byłam u weta. Na dzień dzisiejszy Xenon nie kuleje, jednego dnia trochę utyka następnego wszystko ok. Niestety widzę ,że ma problemy z wstawaniem ale tylko z płytek bądź innych śliskich powierzchni. Czasem nawet zaskomli.Jak leży na kocu czy trawie to nie ma tego problemu.Niestety musiałam ograniczyć mu spacery. Witaminy dostaje takie ogólne, do tego tran. Karmię go mięsem, z ryżem i warzywami. Dla nas wizyta u weta to mała gehenna ,Xenon ich nie znosi więc dlatego tak zwlekam.


XENON
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

KINGA pisze:Wstyd mi ale jeszcze nie byłam u weta. Na dzień dzisiejszy Xenon nie kuleje, jednego dnia trochę utyka następnego wszystko ok. Niestety widzę ,że ma problemy z wstawaniem ale tylko z płytek bądź innych śliskich powierzchni. Czasem nawet zaskomli.Jak leży na kocu czy trawie to nie ma tego problemu.Niestety musiałam ograniczyć mu spacery. Witaminy dostaje takie ogólne, do tego tran. Karmię go mięsem, z ryżem i warzywami. Dla nas wizyta u weta to mała gehenna ,Xenon ich nie znosi więc dlatego tak zwlekam.

Nie zwlekaj ...........ja zwlekałam z usunięciem problemu ''grudek'' u Sagi i efektem tego

jest stan zapalny oczu za który dostaliśmy dyskwalifikacje na ringu;-(

ale to mało ważne.....ważne to ,że słuchałam zbyt wielu opinii wokół
zamiast dobrych rad weta.

Słuchałam i czytałam ,ale nic nie zrobiłam oprócz podawania kropli.

W poniedziałek mamy wymrażanie lub zcieranie grud.Po tym zabiegu mam nadzieje
będzie dobrze już.


Dlatego nie odkładaj tej wizyty. _04_


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

KINGA pisze:Wstyd mi ale jeszcze nie byłam u weta. Na dzień dzisiejszy Xenon nie kuleje, jednego dnia trochę utyka następnego wszystko ok. Niestety widzę ,że ma problemy z wstawaniem ale tylko z płytek bądź innych śliskich powierzchni. Czasem nawet zaskomli.Jak leży na kocu czy trawie to nie ma tego problemu.Niestety musiałam ograniczyć mu spacery. Witaminy dostaje takie ogólne, do tego tran. Karmię go mięsem, z ryżem i warzywami. Dla nas wizyta u weta to mała gehenna ,Xenon ich nie znosi więc dlatego tak zwlekam.

To może zorganizuj zeby wet do Was przyjechał, zeby ograniczyc stres Xenona!

Z tego co piszesz to Xenon cierpi, to ze wstawianie sprawia mu tak silny ból ze piszczy to o czyms swiadczy!!!

Ja mysle ze nie możesz juz czekac bo kazdy dzien zwloki bez leczenia tylko pogarsza sytuacje.... może ma jakiś stan zapalny, albo doznał jakiegos urazu, nie wiem sa tutaj doswiadczeni forumowicze to niech sie wypowiedza....
Ja nie mogłabym na to patrzeć ...o matko :-( Drimer tylko kichnie a ja juz panikuję... taka juz jestem ...

A skąd taki lęk przed wetem? Przezył cos nieprzyjemnego czy od małego tak ma?


KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Jak był młody trochę się nacierpiał z uchem. Podczas jakiegoś uderzenia na uchu powstał krwiak , który musieliśmy usunąć. Doszło do rozwarstwienia chrząstki od skóry(jakoś się to nazywa ale nie pamiętam) i od tego czasu Xenon nie trawi weterynarzy. Na końcu to już ja mu robiłam zastrzyki.
Dzisiaj jest dobrze. Ale umówię się do weta.


XENON
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Xenon ma się dobrze. Wet nic nie stwierdził dał mu jakieś 2 zastrzyki i kazał obserwować. Jak narazie wszystko ok. biega i szaleje.


XENON
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

No to supcio _hopa_

Ciesze się, że poszliście do weta. Może miał jakiś stan zapalny i zastrzyki z antybiotykiem mu pomogły :-)

jakby to przechodził, to potem mogłoby mu sie to odezwac ze zdwojona siłą.

Usciskaj go mocno, jest bardzo podobny do mojego Dinusia[*] _11_


KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Dzięki na pewno go uściskam. _02_


XENON
ODPOWIEDZ