wystawa w Poznaniu 23.10.2011

estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

dobrze wynika ,embe.
Syn miał własnie 11 urodziny w pażdzierniku :mrgreen:

czy ktos wie ????czy muszę zabrać potwierdzenie opłaty za wystawe?
Dla mnie bez sensu bo mam potwierdzenie przyjęcia na wystawe i numerek i chyba to powinno wystarczyć/??Akurat tuszu w drukarce jak kot napłakał a potwierdzenie mam w pdf bo płaciłam przez internet :-?


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

TOTALNA ZAŁAMKA

Post autor: estrella »

:cryluch: no i własnie zadzwonił mój mąż z informacją;;;

Saga zaparła sie w wejściu i ani rusz dalej,wystraszona i skulona ,nie wiem czy boi sie tego tłumu i tylu psów czy wejść na posadzke tamtejszą.......odkąd rozjechała się jak żaba na panelach nim postawi łapę sprawdza czy ślisko

:karp: tak więc dla nas to już chyba po wystawie...................pozostaną nam plenerowe na trawce i powietrzu.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Ej estrella, ! Nie skreślaj tego . Choć moja Bona w ogóle za wystawami nie przepada , kiedy wzięłam ją pierwszy raz miała dwa lata , była przerażona i nie wiedziała co się tak naprawdę dzieje. Trochę pracy i wysiłku i teraz ze stoickim spokojem podchodzi nawet do halówek. [choć obecnie już jej nie wystawiamy] Jednak jej niechęć została przezwyciężona. A jej córka Flavia kompletnie inna - jak dwa bieguny. Na wystawie się czuje jak ryba w wodzie :lol: Te leosie są takie różne od siebie ;-)


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Zadzwoniłam do męża i powiedziałam by dał jej czas ,albo wysłał syna na ring Leosi po pomoc,wy macie doświadczenie ,bardziej z spokojem może ktoś im pomoże tam.
Jestem przekonana że to strach przed śliska powierzchnią nie ludzmi i innymi psami.
......................mogę tylko siedzieć i czekać
Na pewno nie zrezygnuję,na kolejną wystawę zapiszemy ją na plener .,,,,,,,i dzięki za słowa otuchy _11_


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Niestety ///////////
strach przed podłozem zwyciężył.............mąż mówił że sie po prostu położyła i koniec.Do tego też wielki tłum i hałas .
Mieszkamy na wsi ,gdzie spokój i cisza ,,,,w mieście Saga nie boi sie nikogo ,ładnie chodzi przy nodze .Ma kontakt z psami ..........więc nie wiem już
Jak patrze na nią w domu to widac wyrażnie że na widok płytek czy paneli staje dęba
dlatego kupiłm wykładziny pcv SPECJALNIE DLA NIEJ żeby mogła normalnie funkcjonować.Ale te 2 razy gdzie rozpłaszczyła sie jak naleśnik i miała naciagnięte wszystko i zastrzyki dostawała ZROBIŁY SWOJE.
mam nadzieje że nie robiliście zdjęć!!!!!!!!! :oops:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Nie martw się , ja bym ci polecała zabieranie jej do znajomych, którzy mają domy i po prostu próbowanie jej brać do środka a jeśli nie będzie chciała to zostawianie na podwórku by się wylatała i zatęskniła za wami, wtedy zrozumie, że to wcale nie jest takie straszne jak się wydaje :-> Mówię to z doświadczenia bo mieliśmy dokładnie taki sam problem z Bonusią, która też właśnie żyła tylko u nas w domu i w domku letniskowym przez to bała się wchodzić do obcych domów/pomieszczeń/hali nawet po schodach bała się chodzić... A teraz co :lol: No i ten pomysł z zakupem płytek bardzo dobry, wyeliminowanie lęku wywołanego przez przedmiot w wyniku przyzwyczajenia :)


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

:cry:
najbardziej to żal mi Oskara............Saga ma 7 mcy i jeszcze zdąży się nabiegac na wystawach ,nawet jak by to miały byc tylko w plenerze.
Ale synuś tak sie nastawił ,tak sumiennie pracował z nią.
A to co mówisz Solencja ,to tak można próbować ją zabierać do znajomych ,może to coś pomoże.
Ostatnio tak się u weta zaparła własnie,,,,,nie z strachu przed nim -bo weta lubi bardzo
tylko przed podłogą u niego.Dopiero jak weszła na wagę ta wielką to widziałam w jej oczach ulge(waga ma podłoże z gumy)


:wall: pozostało nam czekać do wiosny ,aż wyrosnie trawka i może wtedy się uda.


Ani Endzelm(Alfaleonis) dziekuję :serducho: za telefoniczne wsparcie ,otuchę i wiare w nas (mimo wszystko) _kwiatek_


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Rozumiem cię doskonale . No i rozumiem też lęk Sagi. Ale to na szczęście wszystko jest do odkręcenia bo jak mówisz ma dopiero 7 miesięcy ;-) Pracujcie z panelami i wszystko będzie dobrze :-) A wystawy nie uciekną ma malutka czas na to jeszcze :->


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Mąż jak wrócił powiedział ,że sędzia stwierdził że wielka szkoda ze nie da się jej ocenić bo jest ładna,ale żeby ocenić musi pobiec.
Ponoć na dywanie już sie poczuła pewniej ,ale musieli zejść bo zle ich wywołali i jeszcze porównanie innych psów było ,,,,,,,,no to juz koniec był bo ona całkiem sie wtedy zaparła.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

estrella, przykro mi że się nie udało. Ale następnym razem będzie lepiej. Suczka jest fajna ale pewnie nigdy wcześniej nie była w takim zgiełku i nie miała czasu by się z tym oswoić. Masa ludzi, psów, hałas - to wszystko nałożyło się ale nie przejmujcie się bo to był jej i Wasz pierwszy raz, zdarza się. Mam nadzieję że po powrocie do domu sunia wyluzowała i że już jest szczęśliwa


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

dziekuje yack

Ona wyluzowała się jak tylko wyszła z hali i poczuła sie pewnie na łapach.Owszem zabieramy ją do miasta ,do parku,itp.......lecz nawet jeśli jest sporo ludzi to hałas nie daje takiego pogłosu jak w tej hali .
Śmiałam się ,że trzeba jej kupić korkotrampki na wystawy halowe :lol:
Po przyjezdzie spała długo a pózniej jak zwykle poszła z synem demolowac skalniak i inne roślinki pozostałe jeszcze w ogrodzie.
Mąż taki twardziel a mówi że wyjątkowo sie stresował ,żal mu jej było i ona chyba czuła to, więc jej strach się spotęgował _01_
Cóż ............nie ma co rozpaczać,przeanalizowac błędy,zaplanowac inna taktykę i czekać na kolejną wystawę :-)


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Estrella! Luzik!!!
1. Szczeniaczek
2. Suczka
3. Jej pierwsza wystawa
4. Potworny dla niej hałas
5. Bardzo śliska podłoga poza samym ringiem, a miała już smutne doświadczenia z poślizgami
6. Nieprawdopodobny, hałaśliwy tłum obcych ludzi
7. Po raz pierwszy dla niej kontakt z wielkimi leonami różnej płci i zachowań
8. Wyczuwalny przez Sagę stress właścicieli
9. A może i zupełnie zbędny w tej sytuacji dławik na jej szyi (chyba lepsza byłaby "ringówka"?)
To wszystko złożyło się na takie, a nie inne zachowanie szczeniuni...
ALE NIE MA TRAGEDII! Poszukam w archiwum i wkleję fotkę samca ca de bou (w końcu bardziej "zdecydowanej" rasy od leonów), którego żadną siłą nie dało się wprowadzić na ring, choć był to już bardzo doświadczony i utytułowany samiec...
Tylko spokój, trening i nabywanie doświadczenia! Tylko nie łamcie się!
Tym bardziej, że suńcia jest naprawdę piękna: ma grube łapki, dobre ukątowanie tylnych łap, które powoduje u niej piękne poziome ustawienie grzbietu, dobrze usierściony ogon, ładnie wysoko umiejscowione uszka, bardzo czarną mordkę, dobry stop (nie to co Ch. Pl. Ramzes), ładny chód (co ja widziałem, lecz już nie sędzia), świetny nożycowy zgryz; w ogóle wszystkie należne cechy wybitnie obiecującej szczeniaczki!
Dlatego ćwiczcie opanowanie...
Ja już ją widzę w przyszłości jako championkę.
Trzymam kciuki...
:smoke:


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

JEJ
JA SIE ZARAZ PORYCZE

naprawdę musze przyznac to na GŁOS jakie leony tacy ich własciciele
pierwszy raz spotykam sie z taką życzliwoscią od ludzi ,których nawet nie znam osobiście _07_

Bardzo wam dziękuję,to wsparcie -wiele dla mnie znaczy bo ja taki gatunek wrażliwy co sie wszystkim przejmuje i to na zapas.

I co tam wystawa ,,,,,embe tak mi pięknie wysędziowałeś Sagitte że czujemy sie jak bysmy wygrały!Taki opis ,,,,,,,,hiiii :shock: _04_ dziękujemy więc i Gratulacje dla tych którym się dziś powiodło _kwiatek_


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Spora część mojej rodzinki obserwowała dzisiejsze zmagania leonów; konkluzja wszystkich (z pewnością subiektywna) brzmiała: NAJPIĘKNIEJSZY JEST RAMZES! Aż mi szkoda, że go nie wystawiałem... Ale patrząc z drugiej strony: Dlaczego "stary" champion ma utrudniać innym młodym dostęp do CWC, CACIB, skoro już mu te tytuły niczego nie dadzą? Za jakieś 3 lata wystawię go w "weteranach"; te przeważnie już nie otrzymują już znaczących certyfikatów, tylko splendor dla właściciela...
Dobranoc; Estrella trzymajcie się!
:smoke:


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Gratulacje wszystkim i embe, ma zdecydowanie rację :) estrella, teraz już tylko lepiej ;)))


ODPOWIEDZ