Stado leonbergerów - fakty i mity...

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

annaendzelm pisze:Leosie to nie biegun ( a wybrał się tam gość co miał niejakie problemy z chodzeniem), życie jest zagadką, nie takie trudności i ograniczenia można pokonać. Tylko musisz chcieć.

_07_ uwielbiam cię za to pozytywne nastawienie do życia Aniu !
i zazdroszczę,bo ja mam mistrzostwo w ''martwieniu się na zapas''


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Re: Stado leonbergerów - fakty i mity...

Post autor: estrella »

abrus pisze:
estrella pisze:Pewnie sie powtórzę,,,,,,,,ale zazdroszczę wszystkim co mają więcej niż jednego,dwa lub trzy Leony!!!
Są piękne,a ujęcia w ruchu niezastąpione -pełne życia i radości!


Muszę mieć takie stadko ,,,,,,,,heheheh
Ostrożnie z podejmowaniem takich galopujących decyzji ;-) to uwaga do wszystkich sugerujących się jedynie obrazkami.
Te urocze "stadka leosi" (powyżej 2 osobników) na zdjęciach, to niekoniecznie sielanka non stop. Warto zwrócić uwagę, że nie zawsze wszystkie psy z jednego domostwa pojawiają się na jednym zdjęciu. Z psami, jak z ludźmi - są sympatie i antypatie. Może się zdarzyć, że jeden z drugim nie będzie się tolerować (niekoniecznie w ramach tej samej płci) i wtedy zaczyna się problem. Poza tym - nawet jeśli wszyscy psi członkowie rodziny się lubią i czują się mocno ze sobą związani, to i tak czasami dochodzi między nimi do kłótni i bójek.
Obalę przy okazji mit z porównywaniem stada psów do stada wilków - nie istnieje kult jednego ALFY, który stanowi porządek i zasady, nie ma drabiniastej hierarchii to są wzajemne relacje pomiędzy poszczególnymi osobnikami - i to zasady nie do ogarnięcia ludzką logiką.
Nieprawdą jest również twierdzenie, że w jednym stadzie obojga płci nie mogą istnieć dwaj leonowi - czynni płciowo panowie - jak się lubią, to się dogadają.

:idea: odpisując dziś na post savy w zupełnie innym dziale,pomyślałam że do tego co napisała abrus trzeba by jeszcze dodać inne czynniki oprócz tych związanych z wychowaniem i zachowaniem w stadzie Leonów-oczywiscie dla tych co chcą mieć Leosia w ogóle ,lub kilka Leosi.

I tu należało by zacząć od tego jaki mamy dom czy ogród i jak bardzo lubimy idealny porządek.Bowiem posiadanie Leosia wiąże się z niespodziankami typu ,stratowane kwiatki,pogryzione przedmioty z drewna,zdejmowanie prania z sznurków,nagminne kradzieże cennych dla nas przedmiotów i przerabianie ich na coś zupełnie innego.Bardzo intensywne powitania ....czyli przebieramy ''garsonkę''na dres jeszcze przed bramą :lol:
no i oczywiście woda,woda i woda .......Leonberger potrafi wykąpac się nawet w szklance wody :haha:
Nie wiem czy wszystkie takie są,ale na pewno moje dwie suczki ,są szlaone,wesołe i broją.
Czyli ....są szczęśliwe .
Więc jesli ktos jest pedantem,lubi mieć wszystko na błysk i w idealnym porządku -niech nie myśli o tej rasie.
Niech nie myśli także o tym ,że zamknie Leona w kojcu i to załatwi sprawę.To była by straszna krzywda dla Leosia.
Dodam jeszcze podróże......chcąc nie chcąc, trzeba zmienić autko na bardziej pakowne i nie posiadające ekskluzynych siedzeń z skórki cielęcej :haha:
Oraz nastawić się na wakacje z psami,bo mało kto z rodziny zechce zaopiekować się takimi
50 kilowymi pupilkami.
Tak więc abrus masz święta rację-zdjęcia mogą wprowadzac w błąd .Potencjalny nabywca LEONA powinien odwiedzic dom hodowcy i zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

:roll: Nie będę ukrywała-byłam troszke zaskoczona.Czytałam ,owszem-ale nie miałam pojęcia jaki to faktycznie żywioł drzemie w tej rasie. :dizzy:

Jednak cieszę się ,że Leosie wyleczyły mnie z choroby zwanej''nagminne sprzatanie''
Nie jestem juz niewolnikiem mopa i odkurzacza.......i dobrze mi z tym.
Jak ktoś mówi ''ale śmierdzi psami u was''odpowiadam ''bo tu psy mieszkają wiec to normalne ''
Ponadto ,zakupiłam więcej dresów i płaskiego obuwia i przestałam malować paznokcie .
Totalnie zmieniło się też nasze życie towarzyskie,bo zdecydowanie wolimy jechać z psami nad wodę czy do parku ,niż na kawę do znajomych ;-)No chyba że możemy zabrać z soba psy :walk:

:-P Oczywiście piszę to, z punktu widzenia osoby posiadającej Leonkę 14 i 3,5 miesięczną
tak więc, to co napisałam wynika z moich znikomych jeszcze doświadczeń.
Na pewno doświadczeni hodowcy czy osoby posiadające Leosie znacznie dłużej ,mogą mieć
jeszcze inne spostrzeżenia.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

:-) jejku, zgadzam się, ładnie ujęte.
u mnie w domu: mieszkanie totalnie zmienione pod piesa ( śmierdzi psem, a jakże,! ), bramka zamontowana, podłoga dostosowana, sprzęty poodłączane- w momencie jak Esiunia zostaje sama w domu, znajomości zweryfikowane i MASA, MASA nowych ( nawet na tej Woli _04_ ), zdrowszy tryb życia ( dzięki, Ci Eska, za zgonienie mnie z kanapy), zwiększona odpowiedzialność, empatia, myślenie nie tylko o sobie ... .długo by pisać. Mnie Eśka bardzo dużo nauczyła i wcale nie mam na myśli łzawych opowieści "biegunkowych" :mrgreen: tylko fajne rzeczy.
I jak fajnie wracać do domu i jak fajnie ściskać się z Rudą i jak fajnie żyć i jak fajnie mieć koło siebie piękne rude futro z najukochańszym oczkami... _04_ Jak fajnie mieć psa!!!!


Magda i Esia
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Stado leonbergerów - fakty i mity...

Post autor: abrus »

estrella pisze: I tu należało by zacząć od tego jaki mamy dom czy ogród i jak bardzo lubimy idealny ....czyli przebieramy ''garsonkę''na dres jeszcze przed bramą :lol:

Nie jestem juz niewolnikiem mopa i odkurzacza.......i dobrze mi z tym.

Ponadto ,zakupiłam więcej dresów i płaskiego obuwia i przestałam malować paznokcie .
Decydując się na te wyjątkowe psy żegnamy się na zawsze z wizerunkiem damy :mrgreen:
Leonberger to pies idealny na suche grunty piaszczysto-żwirowe, doskonale sprawdza się w Skandynawii, gdzie przeważają podłoża skalne :hyper:
Rasa wykorzystywana jako terapia w walce z natręctwem czystości.
Ostatnio zmieniony 2012-05-17, 12:38 przez abrus, łącznie zmieniany 1 raz.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

;-)
Zgadzam się z tym.Moje szpilki pokryła warstwa kurzu ...hehe
Natomiast Terapia była zaskakująco szybko postępująca.

Echinacea.....podpisuję się pod zdaniem'' Jak dobrze mieć psa''

dodam tylko -jak fajnie mieć oblizaną buzię co rano na powitanie i jak cudownie wtulać się w futro naszego piesa _11_ oraz czuć ,że kocha nas tak bezinteresownie :serducho:

No i nigdy ,przenigdy nie jest nudno!!!


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Plotek nr 1
Obrazek

plotek nr 2
Obrazek

i mnostwo innych plotkow :rotfl:
Obrazek


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

:rotflik:

Najnowszy styl wart skopiowania!!!!!!
:lol: :lol: :lol:

czyli nie pozostaje nic innego jak postarać się o palety i opłotować wszystko szczelnie :haha:

że też ja sama na to nie wpadłam :oops:

Jestem jednak w trakcie realizacji swojego pomysłu na ''miejsce zabaw dla psów''i jak zakończymy już to wstawię fotki .


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Niestety u nas tez czasem bylo mniej wesolo
Obrazek


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

niniejszym konkurs płotkowy uważam za otwarty :mrgreen:

autorem projektów jest życie, a błyskawicznym wykonawcą ja
szybkie łatanie dziury krzesłem
Obrazek
płotek, który długo nie przeżył, a wszelkie próby wyhodowania za nim trawnika zakończyły się fiaskiem
Obrazek
cały czas walczę, by miejsce zabaw dla ludzkich dzieci było enklawą czystości i zieleni
Obrazek
miałam wizję trawnika pod trampoliną, psy są odmiennego zdania
Obrazek
to miejsce przewidziane na kwiatki i inne rośliny ozdobne - walka trwa (na pierwszym planie surowiec na kolejne płotki)
Obrazek
prowizoryczne, ruchome przęsło dostępowe - wykonane w 5 min
Obrazek
iglak był ładny, póki King nie zaanektował go na WC - lubi mieć miękko pod brzuchem, gdy się "skupia"
Obrazek
kolejne dziury łatane "na szybko"
Obrazek
Obrazek
ludzki plac zabaw - widok od drugiej strony
Obrazek
identycznie jak u Savy - o drzewka też dbamy
Obrazek
ogrodzenia stawiamy z czego się da
Obrazek
Obrazek
płotki bywają również oparciem
Obrazek
Obrazek
akcenty wnętrzarskie
Obrazek
urządzenia internetodajne są bardzo cenne
Obrazek
do nie naszej części mieszkalnej wstęp wzbroniony
Obrazek
trochę nie na temat, ale z architektury wnętrz
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-05-17, 18:44 przez abrus, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:rotfl: skad ja to znam :lol: .Musze mojemu TZ pokazac,moze zaczerpnie kilka pomyslow :-P


[you] zycze Ci milego dnia:)))
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Ten tez byl niezly :onon:
Obrazek
Obrazek


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

estrella pisze:zupełnie jak molos się czuję hehe
Tyle że Twój kręgosłup "pracuje" PIONOWO...
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

estrella pisze:Więc jesli ktos jest pedantem,lubi mieć wszystko na błysk i w idealnym porządku -niech nie myśli o tej rasie.
JA TAKOWYM JESTEM! Mam na ogrodzie wydzielone miejsca na kwiatki i inne roślinki, ale oddzielone płotkami aby Ramzes nie wchodził (chociaż rzadko, ale mu sie zdarza je przeskoczyć i "nabroić"), tak pi x oko 6 arów. Miejsca dostępne psom to tak ok. 4 ary. "Kojec" mojego psiuta - tak naprawdę nigdy nie używany - mierzy ponad 100 m2 - bo przeważnie takich potrzeb nie ma... A wokół domu tysiące hektarów lasów i jezior na wspólne spacery... Jest więc chyba szczęśliwy - w każdym razie nigdy nie okazuje jakiegokolwiek niezadowolenia :chmmm:
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

estrella pisze: autko na bardziej pakowne
Ktoś - chyba alvaro - opowiadała kiedyś o swojej podróży z teściem jako kierowcą, sobą, dwójką małych dzieci i dwoma leonami W MATIZIE!!!!!!
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Embe-ale ty nie masz stada...jeden leon a stado leonow to zupelnie inna bajka ,jeden ma "pomysla" to reszta tez go ma ,im wiecej glowek tym wiecej pomyslow ...Ja jak ide na spacer z jednym leonem to bez smyczy i jestem na luzie,jak z dwoma to w nerwach i jeden na smyczy ,z trzema juz nie chodze-sama .
Poza tym ty masz psa -samca..juz w jakims tam wieku ..Stado z sukami to inna bajka,to suki sa pomyslowe ,zywiolowe i bardziej ekhm....inteligentne :lol:
Ostatnio zmieniony 2012-05-17, 21:10 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ