Karma Sams's Field

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
chodziu
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2011-07-18, 15:39
Lokalizacja: Krosno

Post autor: chodziu »

Ja mam takie same problemy z jedzeniem. Próbowałem juz chyba z 5 rodzajów karm suchych. Jak sie mojemu miskowi nie dorzuci czegos normalnego do miski to 3 dni nie bedzie jadl. Jak zużyje ostatnio zakupiony worek Brit to sprobuje Sama i to chyba bedzie ostatnia zmiana. Ewentualnie jak będzie przechodził na jedzenie dla dorosłych psów to coś poprzestawiam.


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Barfa się boję :-( jeszcze się boję.
próbkę Sam's Field z łososiem dałam dziś, wmiotła równo ( ale zawsze nowość jest najlepsza :-/) , zobaczymy jak qupa dziś i jutro. jak ok, zamawiamy. ja się już chyba też poddam z tym jej brakiem apetytu.. :cry: No i zawsze zostaje Barf ale mam opory..


Magda i Esia
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

nie boj sie tylko podaj eśce, zawsze przeciez mozesz odstawic ,tak jak kazda jedna karme,masz wiekszy wybor nisz z karma [bo zboze i te same dodatki prawie w kazdej] ,wołowina,cielecina ,drob ,indor,konina,wieprzowina :upss: [moze tyci tyci] jest szansa ze ktores jej przypadnie do gustu,nasz Ben juz od jakiegos czasu jest na surowym,chociaz przez te upały troche zastopował z jedzeniem ,wcale mu to nie szkodzi ,uwielbia owoce i jarzyny,chetnie schrupie marchewke albo ogorka-wrecz sie domaga jak lodowka otwarta,mysle ze sprobowac delikatnie nie zaszkodzi-no ale decyzja i tak nalezy do ciebie ,ty lepiej znasz swoja pieszczoszke :lol:


hajdi
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

a pozatym ja zauwazylam ze surowym Ben lepiej sie nasyca niz sucha karma.


hajdi
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Drimus tez jest na barfie no i moja magia.Reszta psow je pol na pol,mam za mala zamrazarke a dostawy miesa nie czesto :-? .Na poczatku barfowania moga byc niemile gazy :mrgreen: ,zatwardzenia lub rozwolnienia,pies musi umiec gryzc kosci (moja Kaja polyka w calosci nawet wielkie szyje indycze a potem sa sensacje wiec ona tylko suche je)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

ja tez podaje pol na pol ,ale tylko hajdi bo ona tez lyka w calosci szyje i porcje,i jest bardziej wrazliwa jezeli chodzi o trawienie-jak je zaduzo kosci robi twarde suche kupy i ma problem zeby sie wyproznic, Ben reaguje na surowe ladnie a kupy rewelacja :-P


hajdi
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

A mój Bruno je nadal suchą karmę i to z takim apetytem _02_ ,że boję się ,że się udławi


Pozdrawiam

DarekN
Daga
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 2011-11-19, 14:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Daga »

A tak jeszcze z ciekawości zapytam czy kupił w makaki ktoś ten olej z łososia brita.I czy podaje i czy jakoś toto działa? ;-)


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Słuchajcie, no u nas raczej Sam's field odpada: dałam próbkę, po kilku godzinach, w nocy, był krowiniec. specjalnie założyłam Eśce wcześniej kaganiec, aby wyeliminować wciąganie.
dziwi mnie tylko, że na drugi dzień qupy były OK, a dziś w nocy powtórka- znowu krowiniec. taka reakcja na karmę???????????jedną dawkę?
dziwne.

co do oleju, to mi wet zalecił zakup oleju lnianego, dawałam olej z łososia norweskiego ( ze sklepu Animalia), ale ponoć zawiera substancje toksyczne :-/

dziwne z tym krowińcem powtórnym.
co o tym myślicie?


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

a, jedyne co dodałam do stałego zestawu, to marchewka surowa.
obserwuję na razie ale jestem zadziwiona.. i dlatego do Barfa trochę podchodzę jak wąż do jeża.
może trzeba tę endoskopię zrobić....choć było dość długo już OK.


Magda i Esia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Marchew surowa rozwalnia kupy .Plus zmiana karmy tez moze rozwolnic .U mnie Kaja ktora najczesciej ma w moim stadzie problemy zoladkowe na sams field zareagowala bardzo dobrze .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

gingerheaven pisze:Marchew surowa rozwalnia kupy .Plus zmiana karmy tez moze rozwolnic .U mnie Kaja ktora najczesciej ma w moim stadzie problemy zoladkowe na sams field zareagowala bardzo dobrze .
Dzięki Gingerheaven! :-)


Magda i Esia
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

- znowu krowiniec. taka reakcja na karmę???????????jedną dawkę?
to normalne .Wystarczy jedna dawka .Przy zmianie karmy należy początkowo dodawać małe ilości nowej do starej i codziennie stopniowo zwiększać ilość nowej karmy.Takie zmiany trwały u mnie nawet tydzień a jak psy były starsze to min.3 dni .


Pozdrawiam

DarekN
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

DarekN pisze:
- znowu krowiniec. taka reakcja na karmę???????????jedną dawkę?
to normalne .Wystarczy jedna dawka .Przy zmianie karmy należy początkowo dodawać małe ilości nowej do starej i codziennie stopniowo zwiększać ilość nowej karmy.Takie zmiany trwały u mnie nawet tydzień a jak psy były starsze to min.3 dni .
kurcze, racja. dzięki!


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

A ja dziś w nocy wstałam do łazienki i wylądowałam stopą w tak zwanych ''krowich plackach''
Obydwie dziewczynki te mniejsze mają luzaki.....
nic nie zmieniłam w jadłospisie........oprócz nowych przysmaków na zachętę do ćwiczeń na ringówce.

Po konsultacji z Dagmarą postanowiłam ugotować im ryż z piersią z kurczaczka i marchewką
oraz podać smectę.......no i zobaczymy co dalej.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ