UWAGA WAKACJE- prosze przeczytajcie !

to co nie mieści się w pozostałych działach i o wszystkim co nie dotyczy leonbergerów

Moderator: Wroc_Luna

estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

UWAGA WAKACJE- prosze przeczytajcie !

Post autor: estrella »

:cryluch:

Kochani ,dlaczego tak musi być że człowiek istota tak rozwinięta i współczesna
wielokrotnie okazuje się zykłym ''bydłem''?
Dlaczego w naszym kraju nadal są tak niskie kary za znęcanie sie nad zwierzętami?
Dlaczego ludzie są tak okrutni??????

Wczoraj napisała do mnie znajoma z Wrocławia (okolice) z pytaniem jak podtuczyć wychudniętego Labka-suczkę.
Ja zapytałam -masz nowego psa?
-ona na to ,no mam .........powiem tobie skąd.
i powiedziała......

Kilka dni temu idzie sobie dziewczyna do domu ,patrzy ; :shock: a tu na środku ruchliwej drogi
zwalnia samochód i WYRZUCAJĄ z niego psa :!: :!: :!:
Psina w szoku ,biegnie na oślep skołowana a na drodze w obydwóch kierunkach jadą samochody!
Z daleka widac już nadjeżdżającego Tira!Znajoma ( :serducho: )
wybiegła na ulicę i złapała psinkę(jeszcze jakiś pan chciał pomóc ,ale nie udało sie jemu złapać)Klaudii się udało :!:

I tak została właścicielką Labradora-suczki wyrzuconej przez BYDLE-NIE CZŁOWIEKA
NA PEWNĄ ŚMIERĆ!!!!!!!

Dodam ,że miesiąc temu jej suczka York (która nidy nie wychodziła na ulicę) wybiegła na drogę i wpadła pod samochód ginąc.
Tak sobie myślę.......że ten Labek to ''dar''a może mała Yorka w ciele Labka wróciła?

W każdym razie zastanawia mnie taki fakt ;
JAK RODZICE mogą spać spokojnie z swoimi córciami czy synkami na wakacjach i bawić się dobrze MAJĄC NA SUMIENIU tak zły uczynek jak wyrzucenie psa na drogę czy przywiązanie go po drodze do drzewa w lesie -no jak?
Nastał ciężki czas dla zwierząt.............zwłaszcza psów i kotów. :karp:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

jezu co za potwory po tym swiecie chodza, zeby tak psa potraktowac :evil: my mieszkamy blisko lasu i puszczy niepolomickiej i u nas wczesniej tez takie sytuacje bywaly ze w okresie letnim zawsze jakas hiena nie człowiek wyzucal psa w lesie na pewna smierc [ no bo jak tego biedaka cos nie potraci ,to lesniczy go odstrzeli ,bo ludzie wiadomo -a moze wsciekly -a moze agresywny-zagrozenie] teraz na szczescie to masowe wyzucanie psow ustalo, jak sobie tak pomyslec co ta biedna psina czuje, wyzucony przez swojego kochanego pana,oszołomiony ,wystraszony ,głodny- TO SIE SERDUCHO KRAJE , człowiek chucha i dmucha zeby sie nic nie stało ,rozpieszcza ,pozwala na wiele wiecej niz nakazuje zdrowy rozsadek wychowania psa, zeby tylko był szczesliwy i zadowolony, zeby wakacje były wazniejsze niz te 4 łapy co sie je ma- nigdy. a ten idi..ta nie człowiek to nie wie ze w tych czasach psa mozna zakwaterowac normalne w hotelu i nikt z tego sensacji nie robi , no tak a moze o finanse chodziło , na wakacje sie ma ale dla psa juz nie starczylo tych 20 zł za nocleg, bo chyba tyle srednio jest oplata od zwierzaka, przeciez sa znajomi , hotele dla psow ,ale po co sie trudzic lepiej isc na skroty i wyzucic jak stara zuzyta szmate :evil: , a po wakacjach co NOWY PIESEK DLA DZIECI :punch:


hajdi
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

a ciekawe czy swoje dziecko tez by tak wyzucił jak by mu plany pokrzyzowało - z samochodu pod tira , a co niech sobie radzi -life is brutal, bo dla nas czesto te psy sa własnie jak dzieci,jedyne w swoim rodzaju -kochane i piekne, jakie by nie byly sa nasze ,i jak sie decydujesz brac takie futerko to juz na zawsze,cokolwiek by sie działo ,do smierci .


hajdi
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Dziewczyny: 100 % racji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja nie widziałam nigdy takiej sytuacji, ale czytam i słyszę, co się dzieje.

Nie tak dawno powstało okno życia na warszawskiej Woli - i pewnie za chwilę totalnie zostanie zatkane. albo i nie, bo po co, lepiej wyrzucić...
nie rozumiem nie ogarniam- jak można się pozbywać kochającego nas stworzenia..?!!!


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

hajdi pisze:a ciekawe czy swoje dziecko tez by tak wyzucił jak by mu plany pokrzyzowało - z samochodu pod tira , a co niech sobie radzi -life is brutal, bo dla nas czesto te psy sa własnie jak dzieci,jedyne w swoim rodzaju -kochane i piekne, jakie by nie byly sa nasze ,i jak sie decydujesz brac takie futerko to juz na zawsze,cokolwiek by sie działo ,do smierci .
Prawda. i co nie działo by się z psem * choroby, problemy.


Magda i Esia
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

swiat schodzi na dziady ,slyszałam o oknie zycia , zjednej strony moze i dobrze ,ktos odpowiedzialny wezmie takie dzieciatko ,bo mazył o nim dlugo z przyczyn losowych sam go miec nie moze, da mu dom ,milosc i wszystko czego sam nie miał, z drugiej strony jak mozna oddac czastke siebie na poniewierke po swiecie , nie lepiej wczesniej ruszyc mózgownica i nie dopuscic do takiej sytuacji skoro i tak wiadomo ze dana osoba nie ma warunkow do wychowania nowego zycia, niektore elementy chodzace po swiecie naprawde sa niereformowalne .


hajdi
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Bo dziewczynki kochane........zacofanie i ciemnota jeszcze w naszym kraju panują
nic dodać nic ująć........pokolenie mojego dziadka i mamy stuka się po głowie na hasło
Hotel dla psa,okno życia dla PSÓW,karma za 2 stówy,i wiele wiele innych.
JA JESTEM SWOISTYM DZIWADŁEM na mojej wsi -ufo,kosmitka itp
metryka urodzenia psa????''pani a po co to takiemu psu?
''pani pies to do budy musi iść,na łańcuch''a w dodatku nie chodzę do kościoła bo w Boga wierzę ale nie w księdza i zawsze mówię żebym sprzedała dobra kościelne i nakarmiła 3 świat i jeszcze by zostało na psy bezdomne.Więc jestem złem wcielonym :diablic:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

*oczywiście ,żeby nikogo nie urazić -nie każdy z tych pokoleń jest taki -jednak spora część _ :-/


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

tak sa ludzie ktorzy ida z postepem i dostosowuja sie do obecnych czasow, ale wiekszosc zatrzymała sie na pewnym etapie swojego zycia i myslenia i maja swoje wypracowane zdanie zwłaszcza na wsiach ,,tam gdzie gawrony zawracaja'' ze pies to stworzenie gorsze , na łancuch do budy , chleb z woda i to wtedy jak pan nie doje , jak miło jest usłyszec jak starsza pani lub pan z czułoscia o piesku opowiada , mam klientke ktora cała zime przychodziła po ziarenka dla ptaszkow bo one takie głodne codziennie u niej przysiadywały ,o stałej porze, i pani atlasy wertowała bo jakis nowy okaz przyleciał, a ona koniecznie chciała wiedziec co to za ptak, i z mezem przez okno podziwiali ,po ziarenka drepciła regularnie - a jak opowiadała , taka ciepła inteligentna kobiecinka - serce rosnie


hajdi
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

a ja uwazam ze jezeli ktos nie ma serca dla zwierzat to i do ludzi ma takie same podejscie,zdazalo sie ze klienci podpisywali u nas umowy w domu i wtedy ja obserwowałam jak ludzie podchodza do psow, byl jeden pan ktory wrecz odepchnał hajdi jak ta przyszła sie przywitac , a potem okazał sie zwykłym hu..m


hajdi
Daga
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 2011-11-19, 14:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Daga »

Ja mam takiego "niepotrzebnego już psa".Właściciel wyrzucił ją co prawda nie przy okazji wakacji tylko świątecznych porządków(każdy powód jest dobry jak się okazuje).powodów podał mnóstwo-bo bezczelnie przywlókł ją do schroniska i powiedział ,że jak jej nie wezmą to ją wywiezie do lasu.Sunia była zabiedzona(ważyła 16 kg a suka basseta powinna ważyć ok 25-27 kg),brudna i miała ropomacicze.Miała wtedy 8 lat.Wziełam bidę na tymczas ale została mi na zawsze(jest u mnie 3 lata).
Czasami mam wrażenie,że nie lubię ludzi przynajmniej niektórych :evil: .Np sasiada który pyta a co wy z tych psów macie?szczeniaki będą(nie będzie ,bo obie są wysterylizowane)?A jak przywieżliśmy Camara to już nawet dzień dobry nie mówi?


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

wiesz Daga.........gdy spacerowałam z psami jakiś czas temu ,sąsiad gospodarz mnie zaczepił
i odezwał się w te słowa.........(cytuje dokładnie)

Pani ....z tych kejtrów to nic ni ma ,nie?Tylko żrą i srają.
A szczenioki to kiedy chcecie mieć?Bo juz tyle czasu je pani prowodzo a one nie widać co by sie zanosiło na młode.


:onon:
więc mój 12 letni syn mnie uprzedził i powiedział............
Proszę pana ,my mamy zwierzęta dla przyjemności a mój tata dużo zarabia i nie musimy sprzedawać szczeniaków żeby mieć na jedzenie.
Ja tylko dodałam;
Panie kochany-jak nawet kiedys bym miała młode ,to nic nie zarobie na nich ,bo to nie jest interes tylko pasja i hobby -a do tego się dokłada tylko . :diablic:

Pokręcił głową i popatrzył na mnie jak na UFO.

Ten sąsiad ma duże gospodarstwo,dobrze nim zarządza i ma wiele nowoczesnych maszyn itp ..........ale zacofanie i tak jest widoczne i widać ,że dla niego jak coś nie przynosi pieniędzy to jest nic nie warte.
Może dlatego z nikim nie rozmawiają i nikt do nich nie chodzi.........czasem ja się odezwę jak mnie zaczepi .Smutne to.....


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Daga
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 2011-11-19, 14:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Daga »

Oj moje ulubione pytania odnośnie psówt to a ile taki szczeniak kosztuje
albo ile toto je
albo za szczeniaki od nich to samochód mozecie kupić.
Odpowiadam róznie np:
-ooooo dużo nie stać chyba pana(pani)
-o szczeniakach to różnie bo albo nieee one wysterylizowane,albo pani nie tylko samochód ale my dom za te psy budujemy
-o jedzeniu to też różnie zależy od pytającego i mojego nastroju-eeee niedużo 3 worki karmy tylko;albo ojjjj dużo ,bo wie pani ta wołowina i jaja i twaróg i ryżu dużo noooo tak po pół wiaderka na łeb na dzień wyjdzie.
Miny ludzi-bezcenne :mrgreen: :mrgreen:


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Taaaa, ja też na początku słyszałam pytania " a po co Ci/ Pani taki pies". albo ( no, już bardziej zasadne)"taki pies to do ogrodu a nie do domu". Pierwszy tekst od głupich ludzi ;-), drugi bardziej przytomny. a teraz sobie myślę, a co to kogo obchodzi, co my mamy, a czego nie? możemy mieć i słonia, jeśłi słoniu :mrgreen: zapewnimy warunki dobre. No, może trochę przesadziłam.. :lol:

a wiecie, jak w pracy pomaga leonek?? byłam na rozmowie z agencją PR, którą chciałam pozyskać do projektu. patrzę, a na biurku szefa agencji zdjęcie leonka :lol: No i mamy fajną agencję, kolegę leonkowego i same korzyści.
A mój Tomek z kolei ma superwizora, który ma sunię leonkową :-)


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Daga pisze:Oj moje ulubione pytania odnośnie psówt to a ile taki szczeniak kosztuje
albo ile toto je
albo za szczeniaki od nich to samochód mozecie kupić.
Odpowiadam róznie np:
-ooooo dużo nie stać chyba pana(pani)
-o szczeniakach to różnie bo albo nieee one wysterylizowane,albo pani nie tylko samochód ale my dom za te psy budujemy
-o jedzeniu to też różnie zależy od pytającego i mojego nastroju-eeee niedużo 3 worki karmy tylko;albo ojjjj dużo ,bo wie pani ta wołowina i jaja i twaróg i ryżu dużo noooo tak po pół wiaderka na łeb na dzień wyjdzie.
Miny ludzi-bezcenne :mrgreen: :mrgreen:
:rotflik:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ