szczeniak

Leonbergery w potrzebie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
bogda
nowy forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2012-01-20, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

szczeniak

Post autor: bogda »

Witam.
Wprawdzie na forum nie pisze, ale czytam informacje,które się pojawiają. Dzisiaj na alegratce znalazłam ogłoszenie o szczeniaczku leonbergera. Napisałam meila i odpisano mi po angielsku, że osoba, która teraz jest w Pradze chce oddać 5 tygodniowego szczeniaka leonbergera tylko za opłacenie jego przejazdu. Nie może przesłać zdjęć rodziców bo podobno teściowa wyjechała. A jeszcze napisała, że prześle z psem: paszport, rodowód,
szczepienia, badania lekarskie. Co o tym myślicie.


bogda
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

5 tygodniowego :shock:
Za młody i dlaczego oddać ?


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
bogda
nowy forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2012-01-20, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bogda »

Niestety tego nie pisze. W drugiej ospowiedzi zapewnia, że jest to szczeniak rodowodowy a w kolejnej prosi o podanie imienia, nazwiska, dokładnego adesu zamieszkania gdzie ma firma dostarczyć pieska. Poprosiłam o jakieś zdjęcia któregoś z rodziców to napisała, że teściowa wyjechała z dużymi psami i nie ma zdjęć rodziców.


bogda
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

jakieś oszustwo jak dla mnie.Pewnie chcą kasę a psa wyślą pocztą :shock: :cry:


Pozdrawiam

DarekN
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

daj linka do ogłoszenia bo jest kilka...


Pozdrawiam

DarekN
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Moim zdaniem to tez jakies oszustwo ,kiedys na forach bylo o tym glosno-zaplac za transport z gory,wyslemy szczeniaka ............ludzie placili i ...tyle widzieli :-) .Rzadko kto oddaje szczenieta rodowodowe za darmo ,a w wieku 5 tygodni to juz jakas kpina a poza tym nawet gdyby to byla prawda to szczenie w wieku 5 TYGODNI powinno byc bezwzglednie z MATKA!!!JEsli szukasz leosia za darmo to Borys jest do adopcji dorosly w innym temacie :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

5 tygodniowy szczeniaczek.. :roll:
i faktycznie groźnie to brzmi, że firma dostarczy.
kurcze, ludzie nie mają rozumu, bo o sercu nie chcę już pisać...


Magda i Esia
bogda
nowy forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2012-01-20, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bogda »

Ja nie szukam leonbergera za darmo. Zainteresowało mnie tylko ogłoszenie bo było jakieś dziwne i zero innych informacji. Kontakt przez alegratke a potem podała meila ale też nie pisała dodatkowych informacji ani o maluchu ani o rodzicach małego. Na zadawane pytania odpowiadała zdawkowo i dopiero potem napisała, że nie chce pieniędzy tylko za transport. Ja natomiast bardzo chcę mieć leosia, ale kupię go w hodowli bo mam małą wiedzę na temat tak pięknych psów i jeśli będę miała kłopoty to liczę na mądrość hodowcy i jego doświadczenie z tą rasą


bogda
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

bogda pisze:Ja nie szukam leonbergera za darmo. Zainteresowało mnie tylko ogłoszenie bo było jakieś dziwne i zero innych informacji. Kontakt przez alegratke a potem podała meila ale też nie pisała dodatkowych informacji ani o maluchu ani o rodzicach małego. Na zadawane pytania odpowiadała zdawkowo i dopiero potem napisała, że nie chce pieniędzy tylko za transport. Ja natomiast bardzo chcę mieć leosia, ale kupię go w hodowli bo mam małą wiedzę na temat tak pięknych psów i jeśli będę miała kłopoty to liczę na mądrość hodowcy i jego doświadczenie z tą rasą

No ale o Borysa miałabyś na pewno tu kogo popytać...!!!!i masę rzeczy się dowiedzieć.
ja dużo cennych info zyskałam i zyskuję na forum, gdzie akurat nasza Hodowczyni rzadko ( a szkoda), gości.
szkoda.

czyli będzie kolejny leoś warszawski :lol: fajnie! dołączaj do grona.


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

szkoda, że Borysem nie jesteś zainteresowana...


Magda i Esia
bogda
nowy forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2012-01-20, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bogda »

Szkoda bo na zdjęciu wygląda fajnie. Ja zdecydowałam się na malucha. W domu mam małego zazdrośnika ( bez rodowodu yorka) i liczę na to, że jak będzie maluch to go Maks przyjmie do grona rodziny ( wiem, że maluch leosia będzie większy od mojego ale to zawsze szczeniak)


bogda
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Z góry mówię OSZUŚCI!

Nie wierzę w to ogłoszenie........mam wiadomości od znajomych ,że takie ogłoszenia są też w innych rasach (a przynajmniej były).
Mam koleżankę co pracuje w fundacji pomocy zwierzętom i zajmuje się też zgłaszaniem podejrzanych ogłoszeń i ogłoszeń pseudo hodowli jako naruszenia (głównie na ale gratce)
i od niej wiem -że to 100% oszuści.
Żaden szanujący się hodowca nie sprzedaje psa w taki sposób.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ