zakup Leosia

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
sylwia
nowy forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-08-04, 10:34
Lokalizacja: Leszno

zakup Leosia

Post autor: sylwia »

nie mam pojęcia jak to działa, ale mam nadzieję, że w razie czego admin pomoże:) Jestem Sylwia i obecnie nie mam żadnego zwierzątka.Niedawno pożegnałam Niufa - Nero. Rozważam zakup tym razem Leosia i szukam tutaj porad:)


Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

sylwia, - witamy :) , a Leosie cudne psy!!! kiedy masz chęć wzięcia małego przyjaciela? :-)


Gosia
sylwia
nowy forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-08-04, 10:34
Lokalizacja: Leszno

Post autor: sylwia »

od zaraz. kupię szczeniaka z pełną dokumentacją od rzetelnego hodowcy:)


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

_03_ Witamy
dobrze trafiłaś.......fajne forum ,dużo pomocy tu znajdziesz !

Chcesz maluszka czy z adopcji?


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
sylwia
nowy forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-08-04, 10:34
Lokalizacja: Leszno

Post autor: sylwia »

na początek maluszka:) mam dwojke malych dzieci 5 i 6 lat. O adopcji drugiego pieska będę myślała jak odchowam pierwszego :)

Chciałabym zapytać do którego , a raczej od którego stopnia pokrewieństwa można planować mioty? Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rodowody, natomiast dużo poczytałam o "rzetelności" niektórych hodowców przy wysyłaniu zdjęć RTG do Wrocławia do opisu na dysplazje biodrową i łokciową.
Czy mogłby mi ktoś polecić rzetelną i uczciwą hodowlę?


Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

sylwia, - hmm .. to temat drazliwy na forum - ja nie jestem hodowcą - więc napiszę - jest tu pary hodowców - cudownych leonków - poczytaj forum - któraś z hodowli napewno ci podpasuje , a z tego co si eorientuje - jest szczeniak do wzięcia na już :-) z bardzo dobrej hodowli :mrgreen: - czytaj forum :-)


Gosia
sylwia
nowy forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-08-04, 10:34
Lokalizacja: Leszno

Post autor: sylwia »

szukałam ale nie ma żadnych ogłoszeń tutaj... nie wiem dlaczego drażliwy skoro bywają ludzie ok.Jak ktoś ma czyste sumienie to nie widzę powodu drażliwości. czytałam różne fora- ogólnie o zakupie psa psa z hodowli a nie z przypadku . Nigdy nei miałam psa z papierami-dlatego moja wizyta tutaj:) ale jak widze tłumu doradzających brak:) hehehe wieć pewnie masz rację:)


sylwia
nowy forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 2012-08-04, 10:34
Lokalizacja: Leszno

Post autor: sylwia »

dotarłam do działu "szczęnięta":) wcześniej nie widziałam :( ale tam jest opis że te mioty juz są ale nikt nie pisze o sprzedaży... siedzę w necie 2 tygodnie i szukam i szukam.... tak bardzo chcę "dobrze" trafić, bo tak bardzo przeżyłam śmierć Nero... zmarł nie daltego że był bez papierów,ale większość życia spędziliśmy u Vetów...


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

To nie tak ......że ktoś ma coś na sumieniu itp,itd
Po prostu taką decyzje musisz podjąć sama ,bo jeśli ja np;polecę tobie hodowlę dobrą albo ktokolwiek inny -a los spłata figla i psiak nie bedzie taki ''idealny''jak byś oczekiwała,np będzie na coś chorował (bo psy rodowodowe też chorują)to w końcu żywe stworzonka;-)
To możesz mieć żal do osoby która polecała.
Zastanów się jaki typ Leosia podoba się tobie.
Szukaj stron hodowli,oglądaj psy,obserwuj skojarzenia-jak dobierani są rodzice.
Zobacz jak wyglądają poprzednie maluchy z danej hodowli.
Dzwoń,pytaj,pytaj ,pytaj........kto pyta nie błądzi.
Pisałaś o dysplazji-chyba żaden hodowca nie pozwoli sobie na jakąkolwiek ''nierzetelność''względem badań HD ,ponieważ nikt nie chce sprowadzać na świat maluchów obciążonych dysplazją i psuć sobie opinii.Zwłaszcza jeśli chodzi o tak duże i ciężkie psy.
Najlepiej odwiedz wystawę psów rasowych ,gdzie będą Leosie i uwierz mi-na żywo to zupełnie się zakochasz w niejednym!Poznasz też bliżej ich zachowanie i temperament,porozmawiasz z właścicielami.....wtedy sama poszukasz hodowli.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ