Zapalenie trzustki a dieta

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Zapalenie trzustki a dieta

Post autor: leoświr »

Drimus nie jadł w zasadzie od powrotu z Sopotu, był apatyczny, tylko spał., zmierzylismy mu temperaturę miał 39,45 st. pognaliśmy do weta, pobrał mu krew do badania, podał leki przeciwgorączkowe i czekaliśmy na wyniki. Wyniki wyszły w porządku, wszystko niby ok, ale po południu temperatura była juz 40 stopni. Po mojej sugesti zbadał mu wet trzustkę i wyszła mu amylaza 1830 a norma jest wg weta 1300 z hakiem a w internecie znalazłam normy 1730. To był punkt którego mogł lekarz się przyczepić dlatego też zdiagnozował zapalenie trzustki.(wczesniej jedynie co to myślał o babeszjozie, ale żadne objawy nie wskazywały na to) Mocz też w normie, przeszło mu zapalenie pęcherza ;-)

Drimus jest na głodówce od piątku (w zasadzie sam sobie od tygodnia zrobił głodówkę), jest tylko na kroplówkach, goraczka spadła po podaniu innego leku.
Jest strasznie głodny, chodzi za nami i żebrze jedzenie, jest mi go okrótnie żal.
Lekarz nie jest w stanie nam powiedziec skąd się to wzieło, nawet jako główny przeciwnik żywienia BRFem nie stwierdził jednoznacznie że to jest przyczyna. Mówił że powodem może był wszystko po trochu., albo nic ot tak sobie.....
Czy znacie jakąś dobrą karmę dla trzustkowców, jaką dietę mu teraz zastosować? On nie lubi suchej karmy więc zostanie pewnie gotowanie, ale co w jakich proporcjach???

Teraz musi bieć niskotłuszczową dietę, a potem sukcesywnie możemy wrócić do surowego jak stwierdził wet.

Mój kochany maluszek......wiecznie coś..... _01_


hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

ojej biedny Drimus, _01_ ,ja nie miałam przypadkow z trzustka to nic nie doradze madrego,wiem tylko ze nalezy spozywac lekkie gotowane nie tłuste jedzenie[ale to sami juz wiecie],moze ktos z doswiadczonych hodowcow cos poradzi :-/ ,pozdr Drimusia ,niech wraca do zdrowia-ech te choroby :evil:


hajdi
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

_01_ ojjjjj biedny Drimek .......życzymy powrotu do zdrowia
trzymamy kciuki ,aby było to jak najszybciej!


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Od kiedy gorączka ustała Drimus czuje sie juz dobrze, jest strrrrasznie głodny, więc boje się że mnie zje :shock:
Wczoraj wieczorem na kroplówce - podajemy mu w domu-juz nie mógł wyleżec a jak go zwolnilismy to głupawkę dotał taką ze szok :-D

dzisiaj uz mu troszeczkę jedzenia dajemy, rosołek z kawałeczkiem kurczaka, powolutku pomalutku wprowadzamy jedzonko.....

ja nie wiem....czy to tylko my mamy takie szczęście :-/


hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

no to juz mu lepiej skoro apetyt dopisuje :-> no zdrowie to na wage zlota,my odpukac narazie nie chorujemy[oby tak dalej] ,pozdr Drimusia _03_


hajdi
Awatar użytkownika
Tośka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-13, 23:04
Lokalizacja: spod Wrocławia

Post autor: Tośka »

moj Agat miał chorą trzustkę w 4 miesiącu życia, myślałam, ze go stracę, robiliśmy badania na klinikach we Wroclawiu, nie pamietam dobrze, ale raczej krew była badana. Dostawał Kreon 1000, w sumie prawie do 12 miesiaca, przez 3 miesiace był na ścislej diecie: gotowana (bez rosołku) pierś z indyka i ryż jako wypelniacz, to wszystko jeszcze razem bylo mielone, a on nie chciał jeść, zresztą do dziś je niechetnie, poprawiło się nice jak przyszła konkurencja w postaci Enisi. Na suchą karmę przeszliśmy stopniowo w 2 roku życia i dziś jest dobrze, ale pewnie przez tę dietę nie urósł. Gdy zachorował miał 4 miesiące i 26 kg wagi, która nie zmieniła się jeszcze do 6 miesiaca, potem powolutku zaczął przybierać, etraz latem waży 50 kg a zimą 55.

Drimusiowi to chyba nie grozi, bo jest starszy, trzymam kciuki


leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Hej, Kreon się podaje jak jest niewydolnośc trzustki, bo to sa te enzymy w formie tabletek, które trzustka nie produkuje. U nas jest odwrotnie, Drimus miał przekroczoną amylaze i wet nie zalecił kreonu, bo tez o tym czytałam i mu mówiłam. Choć potem stwierdził że by mu nie zaszkodził....więc juz sama z tego głupia jestem.
jemu sie zapaliła trzustka, bo za duzo enzymów wyprodukowała, więc leczenie głodówka ma za zadanie ją wyłączyc z pracy przez co powinna wrócić do normy i dietka powinna to wszystko ustabilizować. narazie jesteśmy na dobrej drodze ;-) trzymajcie kciuki i łapy _11_


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

leoświr, oj, jak dobrze, że już lepiej!!!!!
Słuchaj, nasz znajomy leonek bierze Kreon, je karmę Specific. od razu dodam, że nie jest tania.z kolei na samym początku, kiedy też podejrzewałam problemy z trzustką, dawałam Eśce Royal Canin Hepatic i Hepatil do łykania ( wet zalecił oczywiście).
trzymamy łapy i kciuki _całus_


Magda i Esia
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

dokumentacja fotograficzna

Post autor: leoświr »

Trzeba coś zjeść by przeżyć.....i oni myślą że mi to wystarczy :roll:

Dowcipasy :roll:

Obrazek

Bidulek nasz malutki _01_
Obrazek


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Biedaczek :-(


Magda i Esia
ODPOWIEDZ