Stawy leosia

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

embe pisze::aplaus: :aplaus: :aplaus:
Rybson pisze:a tylne kolana
...ale nie ma "tylnych kolan" - w tylnych kończynach są kolana, a w przednich łokcie. Spójrz na swoje stawy - ogólna anatomia jest taka sama u wszystkich ssaków = stawy łokciowe zginają sie do przodu, a kolanowe do tyłu.
:smoke:
nie byłem pewien z tąd ten cudzysłów ;)


Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

Do Rybson-a

mój Brego ma podobne tylne łapki :-/ . Spróbuję zastosować Twoje sposoby, ale mam pytanie:

1- czy te łapki po ugotowaniu można im dać do zjedzenia ?( mam jeszcze berneńczyka w tym samym wieku)
2- ile łapek na jeden posiłek
3- mam możliwość załatwienia z masarni raciczek, kości wieprzowych itp, ale nie wiem czy maluchy mogą to jeść? :chmmm:

codziennie od trzech miesięcy dostaje też chondrocan, to jest chyba porównywalne z canivitonem prawda?


Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

Właśnie doczytałam na temat kości wieprzowych :-> . Już wiem że nie wolno podawać psiakom :yes:


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Dlaczego?


Pozdrawiam

DarekN
Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

domi7771 pisze:Do Rybson-a

mój Brego ma podobne tylne łapki :-/ . Spróbuję zastosować Twoje sposoby, ale mam pytanie:

1- czy te łapki po ugotowaniu można im dać do zjedzenia ?( mam jeszcze berneńczyka w tym samym wieku)
2- ile łapek na jeden posiłek
3- mam możliwość załatwienia z masarni raciczek, kości wieprzowych itp, ale nie wiem czy maluchy mogą to jeść? :chmmm:

codziennie od trzech miesięcy dostaje też chondrocan, to jest chyba porównywalne z canivitonem prawda?
1. Można dać ale raczej na zasadzie smakołyku, ja dawałem po 2-3 łapki 2 razy w tyg, strasznie to zapycha psa, więc np z małymi rasami jest już problem.
2. Nie chodzi tutaj o ilość samych łapek, tylko o wywar, gotujesz, wstawiasz do spiżarki/lodówki i robi sie taka żelatyna z tego wszystkiego i o nią właśnie chodzi, jaka ilość? łapy są tanie jak barszcz (1,50-2zł/kg) więc ładujesz poł garnka i gotujesz godzine i wszystko gra;)
3. Kośli wieprzowe nie (jedynie surowe), ale raciczki jak najbardziej tak - to też bogate źródło chondroityny, wet też mi polecał alternatywnie do łapek, ale wybrałem to pierwsze zw. na lepsza dostępność u mnie;)

Chondrocan ponoć bardzo dobry, jak już pisałem jest sporo tych środków ;)
Ostatnio zmieniony 2013-01-26, 13:52 przez Rybson, łącznie zmieniany 1 raz.


leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

domi7771 pisze:Do Rybson-a

mój Brego ma podobne tylne łapki :-/ . Spróbuję zastosować Twoje sposoby, ale mam pytanie:

1- czy te łapki po ugotowaniu można im dać do zjedzenia ?( mam jeszcze berneńczyka w tym samym wieku)
2- ile łapek na jeden posiłek
3- mam możliwość załatwienia z masarni raciczek, kości wieprzowych itp, ale nie wiem czy maluchy mogą to jeść? :chmmm:

codziennie od trzech miesięcy dostaje też chondrocan, to jest chyba porównywalne z canivitonem prawda?
My Drimerowi tez Chondrocan dawalismy od małego i uważam że jest najlepszy mam go sprawdzony.
Poprzedniemu leonkowi nie dawaliśmy go, wogóle inaczej było zywiony i od małego miał kulawizny jedną za drugą, problemy ze stawami a końcu sie okazało że ma zwyrodnienie kręgosłupa :-(

Drimusia karmimy BARFem, wołowina z chrząstkami, drób mu obgotowujemy i dajemy z ryżem i marchewka, ale nie dostaje nigdy kości drobiowych, ani surowych a broń boże gotowanych.
Drimer od małego był niejadkiem, co tez zdecydowało że zaczelismy go karmić BARFem bo suchej za diabła nie chciał jeśc, był najmniejszy w miocie i rosnąć nie chciał bo nie jadł suchego, więc nie mieliśmy wyboru. Teraz "hrabia" sobie wcina mięseczko :lol:
Drimer uwielbia marchewke surową i trzeba mu ograniczac bo znowu biegunkę dostaje łobuż jak przesadzi....
Nie lubi za to pomidorów, a poprzedni leonek za pomidora to się pociąć by dał .... i tak to z tymi naszymi piesiami jest...


Viola
nowy forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-09, 09:41
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Viola »

Witam.
Widzę, że temat się rozwija - to dobrze. Ja swojej suni nie podaję ani ryżu, ani chleba, ani ziemniaków, bo odradzali mi tego hodowcy. Ostatnio podałam jej Hills-a i posmakowało. Widać zmiany dla każdego są wskazane.
Do Robson-a. Ja aż takich problemów nie miałam i nie mam. Muszę tylko trochę ograniczyć mięso i systematycznie się ruszać. _kwiatek_


Violana
Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

No cieżko powiedzieć czy mamy ten sam problem, ale opis podobny no i źródło to same, jednak lepiej zapobiegać ;)
no mój mięso też wpieprza (ośrodek wołowy - bez wątroby), dostaje 3 razy na dzień 2x sucha (ok 600 gr) i wieczorem ryż + gotowane mięcho + suplementy, ma apetyt, bo dużo wariuje ;)

BTW ryż jest obojętny, więc nie wiem na jakieś podst Ci go odradzano, to wypełniacz, gdy psiak ma duży apetyt.


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Skład chemiczny ryżu: 7,9% białka, 0,5% tłuszczu, 77,8°/o węglowodanów, 12,6% wody, 1,2% popiołu i inne. Wartość odżywcza 100 g wynosi 356 ca
Ryżu wypelniaczem bym nie nazwał


Pozdrawiam

DarekN
Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

Dzięki za szybką odpowiedź!
Ja moje psiuńki karmie Puriną pro plan dla szczeniaków ras olbrzymich, ale dostają trochę więcej niż zalecana dawka, bo dużo biegają i były po prostu głodne ! :tjump:
Do tego dostają raz dziennie serek homo z chondrokanem i kropelkami Efa Olie.
Teraz jeszcze będą dostawać te kurze łapki na zmianę z raciczkami. :yes:

Wyczytałam na necie że kości wieprzowe mają tendencję do rozkruszania się w igiełki i nie są zalecane dla psów ( zapytam weta, teraz jestem na etapie leczenia zapalenia ucha :cryluch: więc na jak pojadę na kontrole to się dowiem)


Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

Brego po marchewce dostaje rozwolnienia, więc ograniczyłam, ale uwielbia wszystkie owoce ( jabłka, gruszki, pomarańcze, mandarynki i banany mamy na razie przetestowane).
Zresztą Brego jest takim łasuchem że zjada wszystko bez marudzenia( nawet tabletki zjada jak smakołyki). Ostatnio wet powiedział żeby podawać mu ogórki kiszone :mrgreen: i też wcinał! Po prostu marzenie nie pies :lol:


Viola
nowy forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-09, 09:41
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Viola »

Witam.
Mam jeszcze jedno pytanie - jak długo podawać preparat na stawy? Moja sunia lada dzień skończy 8 miesięcy i tak się zastanawiam czy dokupić kolejny "Arthroflex", czy poprzestać na tym co było.
Pozdrawiam. ;-)


Violana
DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Dalej-jescze rośnie...


Pozdrawiam

DarekN
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Masz świętą rację :!:
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Darku! Zresztą - jako fachowiec - przyznasz, że chondroitynę i glukozaminę trudno jest przedawkować = nadmiary się trawią i wydalają w "sposób naturalny"... :chmmm:
:smoke:


ODPOWIEDZ