futrzenie się

Wszystko o zywieniu , zdrowiu i pielegnacji naszych milusinskich

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

futrzenie się

Post autor: Echinacea »

Trochę mnie na forum nie było, ale coś widzę, cisza (?).
Jak u Was z futrzeniem Waszych leośków ? Eśka futrzy się przeraźliwie, kupiłam porządne zgrzebło "Trixie" i czeszę ją dwa razy dziennie. czego używacie? bo zwyczajna, psia szczotka głaskała sierść i tyle.

A kłęby sierści latają po mieszkaniu jak na pustyni w amerykańskich filmach krzaki kolczaste :-))))))))))

wet coś wspominała o dodawaniu oleju do jedzenia. wszystko jedno, jakiego ? bo nie bardzo widzę, Eśce smakuje...

pozdrawiamy jesiennie


Magda i Esia
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Ja w okresie linienia uzywam furminatora, dlugie klaki rozczesuje grzebieniem o dlugich zebach rzadko ustawionych.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

U nas sie dopiero zaczyna wypadanie futra,pewnie po pierwszych przymrozkach będzie bardziej :) Przy naszym raczej dlugoklaczastym psie furminatorem mozna jedynie sama glowe poczesac - tak żeby nie bylo ze leży nieużywany :D Niezbędne są natomiast grzebienie z dlugimi metalowymi zębami i szczotka z druciakami do ogona i portek. Co do olejów to wiem ze dodaje sie do karmy olej z łososia ale nie wiem jak dziala. Można też kupić biotyne w plynie


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

dzięki! kupiłam i furminator i grzebień, dwa tygodnie codziennie 2 x ją czeszę i jest mega lepiej. biotynę kupię, pogadam z wetem wcześniej.


Magda i Esia
Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: arselina »

Ciesz się, że to tylko jeden :mrgreen: przy czterech które w żaden sposób nie chcą linieć w jednym czasie, futro poniewiera się od wiosny do jesieni. Tylko w zimie jest spokój :-P no oczywiście o ile jest mroźna :lol:.


ARSELINA
ODPOWIEDZ