Leonberger a dzieci

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bokuden
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-02-08, 11:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Bokuden »

Jestescie w stanie stwierdzic czy bardziej odpowidni dla malego dziecka bedzie pies czy suczka ?


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Pies ma wiecej poblazania dla dzieci , suka potrafi skarcic dziecko tak samo jak karci szczeniaki.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ciezko powiedziec.Pies jest z reguly spokojniejszy,suka bardziej zywiolowa -roznie moze byc jak sie rozpedzi :lol: .ale suka bardziej kontaktowa i chyba opiekuncza,pies to taki olewus -z moich obserwacji -a tak naprawde to zalezy od osobnika nie plci ;-) .Ja wole suki pod kazdym wzgledem choc psy mnie zachwycaja bo sa ladniejsze :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Bokuden
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-02-08, 11:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Bokuden »

Psy maja skłonnosc do włóczęgostwa ? Powiedzcie jeszcze czy mieszkanie w bloku to dobry pomysl dla takiego duzego psa ? Przed blokiem mamy zalew, łąki, ogródek działkowy i las wiec jest gdzie biegac ale co z odpoczynkiem w mieszkaniu ? Wystarczy 3 pokojowe mieszkanie 57m pow. ?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

a na ktorym pietrze i czy jest winda??wielkosc domu/mieszkania nie ma znaczenia,w domu leon spi zazwyczaj :lol: :lol: i go prawie nie widac,no...prawie bo jak sie gdzies idzie to trzeba go przesunac z drzwiami lub robic kroka nad nim ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Bokuden
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-02-08, 11:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Bokuden »

gingerheaven, masz racje wyglad samców jest niesamowity :) Boje się ze pies moze być bardziej agresywny od suczki, w stosunku np do innych psów :>


Awatar użytkownika
Bokuden
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-02-08, 11:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Bokuden »

pierwsze pietro, jest winda bo to wieżowiec ;)


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

a co do wloczegostwa..nie wiem-raczej nie..owszem czasem gluchna,uciekaja i nie slysza komendy do mnie-ale to niezalezne od plci a jak sie schowasz za drzewem czy rogiem to na 90% zaraz wroci :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Bokuden
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-02-08, 11:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Bokuden »

Rodzice maja cocker spaniela angielskiego i on głuchnie jak złapie jakis trop albo jak poczuje cieczkę... w przypadku suczki można tego uniknąć


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

jak suczka zlapie trop to tez ogluchnie :-D leony cierpia na dlugi przewod myslowy i okresowa gluchote ;-)
Samiec owszem,moze nie tolerowac innych psow -zazwyczaj na swoim terenie ..ale to samo moze dotyczyc suki ,co prawda czesciej sie spotyka terytorialne samce-moj samcow obcych nie toleruje :-? ,a spacerach je olewa i maja mu nie wlazic w droge ,na swoim terenie by zamordowal od razu :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Bokuden
nowy forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 2009-02-08, 11:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Bokuden »

gingerheaven, jak bedziesz sie gdzies wybierac z psami, jakies wystawy, spotkania z innymi leonbergerami to proze daj znac chetnie sie spotkam, porozmawiam i po bawię z psami. Zanim sie zdecyduje na psa chce sobie wszystko dobrze przemyslec. Tym bardziej ze pies jest dość duzy i wymagający a ja w czerwcu rozpoczynam jeszcze bardziej wymagjacy i odpowiedzialny okres w moim zyciu :) będę tata :D


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Bokuden pisze:Wystarczy 3 pokojowe mieszkanie 57m pow. ?
...z czego 56 m2 zajmie psiut! Ja zawsze optuję za samcem - przykładem jest mój przełagodny baranek Ramzes. On tylko nie lubi innych samców, ale to jest moja wina, gdyż nie zsocjalizowałem go z innymi psami. A nasza staruszka westie "wychowała" go po swojemu, czyli czupurnie. Ona kiedyś całkowicie spacyfykowała nowofundlanda, a po jego śmierci - Rmzesa. Fajnie wygląda 8-kilogramowa psinka atakująca i "ustawiająca" 70-kilogramowego potwora! :mrgreen:
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

gingerheaven pisze:...i okresowa gluchote
To się nazywa "wybiórcza głuchota molosów". Mój nieodżałowany niuf też na nią cierpiał. :mrgreen: :smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Bokuden pisze:gingerheaven, jak bedziesz sie gdzies wybierac z psami, jakies wystawy, spotkania z innymi leonbergerami to proze daj znac chetnie sie spotkam, porozmawiam i po bawię z psami. Zanim sie zdecyduje na psa chce sobie wszystko dobrze przemyslec. Tym bardziej ze pies jest dość duzy i wymagający a ja w czerwcu rozpoczynam jeszcze bardziej wymagjacy i odpowiedzialny okres w moim zyciu :) będę tata :D
no to moze bys podjechal na zlot do khairy pod warszawe?? :-D co prawda daleko ,ale tam doswiadczysz cale stado stworow rudych i poznasz przekroj ich charakterow :-D
gratuluje tego nowego etapu w zyciu -bardzo waznego :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Zapraszamy na wystawe do Katowic, z Gliwic bedziesz miec blisko :mrgreen:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
ODPOWIEDZ