Championaty

Wyniki i relacje foto z wystaw

Moderator: Wroc_Luna

fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

Swietny temat Daga :aplaus:
McDzik jestem pod wrażeniem :owow: naprawde kawał dobrej roboty :y:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

To ja miałbym tu parę pytań z prośbą o wyjaśnienie moich wątpliwości:
1. W jakiej klasie champion Polski ma być wystawiany na wystawie zagranicznej?
2. W jakiej klasie champion Polski ma być wystawiany na wystawie europejskiej lub np. światowej, odbywającej się poza granicami naszego kraju?
3. W jakiej klasie champion Polski ma być wystawiany na wystawie w kraju, który nie należy do FCI (np. GB)?
Będę bardzo wdzięczny z odpowiedzi. :dizzy: :chmmm: :smoke:
KTO WIE I MI ODPOWIE??? :smoke:
Ostatnio zmieniony 2008-09-16, 19:26 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

jeśli chodzi o GB to już kiedyś pisałam przy okazji wystawy Crufts 2008

Grupy:

- Psy do polowania (Gundogs)
- Psy gończe (Hounds)
- Psy pracujące (Working Dogs) - tu leonbergery
- Teriery (Terriers)
- Psy ozdobne (Toys)
- Psy do towarzystwa (Utility Dogs)


Klasy:

Spec puppy - od 6 do 12 miesiąca życia

Spec junior - dla psow od 6 do 18 miesiecy

Spec yearling - dla psów od 6 do 24 miesięcy

Undergraduate Class - dla psów które nie wygrały CC albo 3 razy lub więcej pierwszego miejsca na wystawach ( z klas wyjątkiem Minor Puppy, Special...itd. bez względu na to czy jest ograniczenie czy nie)

Graduate Classdruga - dla psów które nie wygrały CC. lub 4 albo więcej pierwszych miejsc (czyli nie zajęły 4 lub wiecej razy I miejsca) w wystwach w klasach Graduate

Postgraduate Class - bez wzgledu na ograniczenia ,trzeci tytuł dla psów które nie wygrały CC albo pięciokrotnie lub więcej nie zajęły I miejsca w wystawach w klasach: Post Grad., Minor Lim., Limit

Mid limit class - dla psów, które nie zdobyły 2 CC od trzech różnych sędziów lub więcej niż 4 pierwsze nagrody na innych wystawach

Limit - dla psów, które nie zdobyły 3 CC od trzech różnych sędziów lub więcej niż 6 pierwszych nagród na innych

Open - najwyższe sfery - Open Class - dla psów, którym dotychczasowe osiągnięcia nie pozwalają już startować w Limit Class - w Open Class występują wszystkie championy

SPECIAL VETERAN DOG - psy które ukończyły 7 lat


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Niektóre wystawy OPEN np. sobie zaznaczają, że np. CAC na tej wystawie = Championat danego kraju od razu, a niektóre, że np. CAC w klasie championów= Championat danego kraju. Warto też zabierać na wystawy specjalistyczne ze sobą oryginały dokumentów psa, czyli własnie rodowód i dyplom championa kraju, bo czasem może taki championat 'uciec'. Albo na wystawach o jakiś tytuł zagraniczny, np jak ja jechałam na wystawe z tytułem Zwycięzcy Słowacji, to musiałam mieć oryginał rodowodu, bo od razu na miejscu mi wpis robili ze swoimi pieczatkami- w Polsce bym tego wpisu nie dostała, bo musiały być pieczątki oryginalne, że to ich związek i że Zw.Sk, nawet ocene wbijali pieczątką.


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Hmmm. A inter championat w polsce?


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

Solencja pisze:Hmmm. A inter championat w polsce?
W Championach ;-) Jeśli chce może też w otwartej.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Ale co, do jakiej klasy wsadzić intera wystawiając w Polsce? czy jak zrobyć? Bo na interchampionat potrzeba nam 4 CACIBy z 3 róznych krajów od róznych sędziów. Czyli 2 można miec z Polski, a po jednym z innych krajów.


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Okej dzięki. Chodziło mi o to jak zdobyć ;) Właśnie zastanawiałam się ile z różnych krajów ;)


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

A nie pisałam? :lol: Jak nie to sorry, wydawało mi się, że jak szłam za alfabetem, to wstawiłam interchampionat :lol:


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Nie wiem może mi się coś pomyliło ale znalazłam championat polski tylko GingerHeaven tam intera nie było :(


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

znalazlam :P ale nie za alfabetem tylko jako ostatnią pozycje wstawilam :P jednak dobrze pamietalam :P


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

A ja chciałbym ponownie zadać kilka pytań, może ktoś światlejszy mnie uświadomi... :chmmm:
1. W jakiej klasie chamipon Polski ma być wystawiany na wystawie poza granicami RP, niekoniecznie CACIBowej?
2. W jakiej klasie champion Polski ma być wystawiany na wystawie europejskiej lub światowej, odbywającej się poza granicami RP?
3. W jakiej klasie chamipon Polski ma być wystawiany na wystawie w kraju nie należącym do FCI (np. GB)?
KTO Z KOCHAAANYCH WSPŁÓŁFORUMOWICZÓW WIE???
Kiedyś już o to pytałem, ale nikt mi nie odpowiedział :cryluch:... :smoke:


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

To ja odpowiem na przykładzie mojej koleżanki i jej Lhasa, która próbuje mu zrobić intera. Pies jest Championem Polski, ma dwa CACIBy z Pl, potrzebuje 2 zagranicznych z 2 róznych krajów od róznych sędziów.

I tak, kraje typu Czechy i wystawy prestiżowe, gdzie zapowiada się stawka naprawde wybitnych championów - nie pcha się do klasy championów i zgłasza go do klasy otwartej.

W krajach, gdzie rasa jest mniej popularna, zgłasza go do championów.

Zależy też od sedziego, są tacy, co to wygrywac dają tylko championom, więc najpierw robi mały "wiwiad rozeznaniowy" :-P

Tak więc można i do otwartej i do championów (a nawet do pośredniej, jesli pies ma jeszcze wiek :-P )


Ogółem, pies może być wystawiony w klasie championów poza granicami RP, jeśli jest Championem Polski = ma championat, więc jak najbardziej może być zgłoszony do klasy championów, ale NIE MUSI, może być to właśnie np.klasa otwarta, jeśli np. nie mamy pewności co do mocnej stawki ....? Lub po prostu wg kaprysu :-P

No i jesli chcemy zgłosić psa na wystawę organizowana przez inna organizacje kynologiczna niż FCI, a mamy psa zapisanego do FCI, to musimy niestety z tego co wiem od znajomego, zapisać psa rownież do drugiej organizacji - nic to sobie nie przeszkadza, że pies jest w obydwu organizacjach jednocześnie. Wiem, bo znajomy na rok leci do USA ze swoimi psami i się dużo dowiadywał w tej sprawie, bo chce tam przez ten rok porobić championaty i troche pozdobywać. W Polsce także spotyka się psy na stałe mieszkające w PL, a mające championaty USA na przykład.

Mam nadzieje, ze nic nie pomieszałam.


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Magdzik Serdeczne dzięki za info, dużo się od Ciebie dowiedziałem... _kwiatek_ Czekam jeszcze na miarodajną odpowiedź od naszego ADMINa; Dagmara zna dobrze i dokładnie odpowiednie przepisy :chmmm: :smoke:


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Nie ma a co :)

Ja dokładnie nie wiem natomiast jak jest z tą Anglią i Cruftem? Bo przeciez psy z róznych krajów dostają nominacje? Wiem tylko, ze szczeniaki chcące wziasc udział MUSZĄ być zarejestrowane w brytyjskiej organizacji, młodzież już nie musi. No i Intery mają dozywotnią "nominacje". Z resztą te nominacje to tylko pic na wode, bo i tak trzeba płacić i tak :mrgreen: Ale fajnie cos takiego dostac, na pewno wielkie wyróżnienie i niektorzy moga tylko pomarzyc o tym (np ja :-P )

A wybieracie sie gdzies za granice moze?


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
ODPOWIEDZ