Leonberger bez rodowodu

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Widać matkę, a ojciec to chyba owczarek podhalański stąd ten biały kolor.


ania_tomek
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 463
Rejestracja: 2008-10-16, 11:10
Lokalizacja: Warlubie, Kuj-Pom

Post autor: ania_tomek »

takie połączenie jest chyba najbardziej prawdopodobne, ludzka głupota jest przerażająca :evil:


ania&tomek
Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »

Mi się to trochę z goldenem skojarzyło.


Pozdrawiam Ola :)
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

kolejne szczenięta bez rodowodu :(
A na innych zdjęciach aukcji całkiem leonowe leonki, może rodzice?...
>>klik<<


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

matka całkiem jak leoś :roll:


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Zastanawia mnie co komu szkodzi 3 razy pojechać (jak szczęście dopisze) nawet najbliżej i zrobić te głupie uprawnienia hodowlane. Widać na zdjęciu, że matka szczeniąt nienajbrzydsza, naprawde. Troche poświęcienia i wkładu własnego i po kłopocie, zupełnie innaczej by patrzono na taką 'hodowle'... Dorobkiewicze, a nie miłośnicy psów :-/


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

I znowu produkcja - a jaka cena :evil:

Czy ktoś może rozpoznaje psy?

allegro


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ciekawe kiedy cene opuszcza-za 1100 zl mozna kupic z papierem :roll: .widac ze rodzice to rasowe leony :cry: nigdy tego nie zrozumiem ,co komu szkodzi pojechac na kilka wystaw i zrobic glupia hodowlanke jak sie tak ktos juz pali do tych szczeniat .....rasa sie staje coraz bardziej popularna-niedobrze :cry:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
kari
leomaniak
leomaniak
Posty: 111
Rejestracja: 2008-10-25, 21:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kari »

do tego wszystkiego chciałam dorzucić kilka słów:
Zgadzam się z ania3miato - co naszym psom po klimatyzowanych boksach , jak nie mogą przyjść do nas i domagać się mizianka... Moja Isa mieszka w bloku. Mam 48 m^2. Pani Ania wiedziała o moich warunkach mieszkaniowych. I również twierdzi, że ważniejszy jest człowiek obok, niż wielki pusty plac... Tyle tylko, że w mieszkaniu to ona (Isa, nie p. Ania ;-) ) sobie właściwie tylko śpi (to taka jej duża buda ;-) ), gdy jestem w pracy lub w nocy. Resztę czasu spędzamy poza domem. Codziennie jesteśmy też u mojej siostry w domku i tak było od samego początku. Nie mogę więc powiedzieć, że to miejsce czy ludzie są jej obce, a jednak non stop porusza się za mną, niezależnie czy idę na podwórko czy z pokoju do kuchni. _04_
Szczekanie czy wycie do niewiadomoczego pod nieobecnośc właścicieli to wg mnie nie kwestia charakteru psa, a jego wychowania. Mój poprzedni pies wył (sąsiedzi dzielnie to znosili przez 16 lat), ale on po prostu nie był nauczony zostawania w domu. Kupiony był na początku wakacji i nie miał pojęcia, że we wrześniu przyjdzie mu zostać samemu. Szczeniaka trzeba tego nauczyć, stopniując odpowiednio czas nieobecności właściciela w domu. Zaczynając nawet od minutki ;-)
Z racji, że loeny nie są jeszcze aż tak popularne i dopiero zaczyna się sprawa leonków bez papierów (czy też białych... :evil:). Ja powiem, że dobrze, że znalazł się tu taki wątek. Przynajmniej Hantera/Pati została już nawrócona, a może znajdzie się więcej takich ludzi :-)
Ja mogę odesłać zainteresowanych jeszcze do "krótkiej", aczkolwiek bardzo sensownej powtórki z forum Owczarka RASOWY=RODOWODOWY
Niektórzy nowoprzybyli na tamtejsze forum są od razu prawie mieszani z błotem za posiadanie psa rasowego bez rodowodu. I może niektórym osobom stamtąd można zarzucić brak kultury wypowiedzi, jednak wydaje mi się właśnie, że dzięki temu Ci "mieszani z błotem" ludzie bardzo szybko dowiadują się co niesie ze sobą kupowanie psów z pseudohodowli i nawracają się na filozofię wg R=R ;-) Tak jak Hantera.
Gdybym miała on-ka i na opisała swojego psa, od razu najprawdopodobniej padłyby pytania, czy ma rodowód, skąd go mam, a potem ewentualna burza. Tu mnie nikt akurat nie zarzucił takimi pytaniami... (Hanterze się trochę dostało.) Pewnie dlatego, że napisałam, że Isa jest adoptowana. A wg mnie troszkę szkoda, bo gdybym była całkowitym laikiem w tym pseudohodowlanym temacie, to (bez własnej inicjatywy czy zdania się na przypadek dowiedzenia się), pozostałabym nim... :-/


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

alez my nie popieramy rozmnazania bez papierow.A jezdzeniem po kims od razu jak na wielu forach ma rozne skutki ,lepiej postarac sie w miare spokojnie wytlumaczyc -tu jedna osoba wypisala sie z forum z nierodowodowa suka-siostra huntera ,bo stwierdzila ze nie jest mile widziana :roll: .
A leonbergery niestety sa coraz popularne,coraz wiecej miotow jest i w zwiazku z tym coraz wiecej bezpapierowych niestety .
Co do kojcow to oczywiscie ze zaden kojec nie zastapi nawet kawalerki leonowi i zawsze twierdzilam ze wole sprzedac nawet do mieszkania psa (ale z winda i majac pewnosc ze pies nie bedzie tkwil w tym mieszkaniu 12 godzin) niz do domu z ogrodem gdzie pies poza ogrod nie wyjdzie :-? .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Przykre :-(
allegro


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

:cry: strach się bać jak ta psina jest traktowana... wnioskując po podejściu pseudo-właściciela, zamieszczonych informacjach i ich jakości


Balcikowa
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2009-02-27, 17:42
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Balcikowa »

jaka zakołtuniona biedna :-( ehhh 'roczno suka'....


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

http://allegro.pl/item708348795_szczeni ... erger.html


Przecież ta suczka ma uprawnienia, a piesek też by zrobił gdyby chciał, dlaczego pokryli rodowodowe psy bez uprawnień? :cry:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:dizzy: :wall:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ