Ile powinien ważyć 8 tygodniowy szczeniak?

Wzorzec leonbergera i dyskusje o nim

Moderator: Wroc_Luna

Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Ile powinien ważyć 8 tygodniowy szczeniak?

Post autor: Satir »

Witam,

Nie wiem czy w dobrym miejscu założyłem temat, jeśli nie to proszę o przeniesienie.

Mam pytanko odnośnie wagi leosi.

Wróciliśmy właśnie od weterynarza, dostał tabletkę na robale. Martwi mnie trochę jego waga, po zważeniu 6250. Wg tabelek i zasięgniętych opinii miedzy innymi od Dagmary to powinien ważyć ze 2 razy tyle!! Pytałem hodowcy to powiedział że miot był liczny i szczeniaki mogą wtedy być trochę mniejsze. W sumie co miał powiedzieć...
Urodził się podobno 21 lipca. Więc wg moich obliczeń ma 8 i pół tygodnia.

Czy ktoś miał też takie doświadczenia z wagą szczeniaka? Czy u nich jest tak jak u ludzi? Może nadgonić w pierwszym roku? Chciałbym aby Satir był co najmniej taki jak ojciec Fakir...
Ostatnio zmieniony 2008-09-19, 18:21 przez Satir, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

maluchy z mojego miotu A ważyły w wieku 8,5 tygodnia od 8 do 10 kg, w tej chwili mają 10 miesięcy i artus, który wówczas ważył 8 kg przekroczył wagę 52 kg miesiąc temu, więc to w sumie może być jakaś cecha genetyczna - sposób i czas przybierania masy


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

z moich tabelek miotow w tym wieku szczeniaki wazyly minimum tyle ile mialy tygodni -suki a psy wazyly juz ponad 10 kilo.Wg tabelek ktore Ci dalam tez mniej wiecej wychodzi ze powinien wazyc 10 kilo-ale moze nadgoni ;-) .Wazne aby byl zdrowy :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Ja bym zasięgnęła porady weterynarza, takiego porządnego. Wprawdzie nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z leonami, ale wydaje mi się, że 6 kg dla szczeniora w tym wieku to dość niska waga. Poza tym nawet bardzo wybredne leony raczej nie nudzą sie karmą w ciągu dwóch dni. Spróbuj czy Satir będzie jadł coś innego (gotowane lub surowe mięso) i jeżeli się okaże, że z tym też są problemy to należy to, moim zdaniem, uznać za niepokojący objaw.


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Khaira pisze:Ja bym zasięgnęła porady weterynarza, takiego porządnego. Wprawdzie nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z leonami, ale wydaje mi się, że 6 kg dla szczeniora w tym wieku to dość niska waga. Poza tym nawet bardzo wybredne leony raczej nie nudzą sie karmą w ciągu dwóch dni. Spróbuj czy Satir będzie jadł coś innego (gotowane lub surowe mięso) i jeżeli się okaże, że z tym też są problemy to należy to, moim zdaniem, uznać za niepokojący objaw.
niekoniecznie musi być coś nie tak, abyśka dłuuugo była niejadkiem, a teraz często musimy walczyć z nadwagą
poza tym może warto by było odrobaczyć psiaka advocatem bayera, jeden z moich wetów ma teorię, że jak psu coś jest, to zawsze zaczyna od tego środka i przeważnie problem znika


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Wedlug danych Niemieckiego Klubu Leonbergera 8 tygodniowy szczeniak powinien wazyc pomiedzy 9,5 - 11,5 kg. :mrgreen:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Archisia pisze:Wedlug danych Niemieckiego Klubu Leonbergera 8 tygodniowy szczeniak powinien wazyc pomiedzy 9,5 - 11,5 kg. :mrgreen:
no to artus należy do wątłych egzemplarzy i zołzi z resztą też :rotfl:


Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

abrus pisze:
Khaira pisze:Ja bym zasięgnęła porady weterynarza, takiego porządnego. Wprawdzie nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z leonami, ale wydaje mi się, że 6 kg dla szczeniora w tym wieku to dość niska waga. Poza tym nawet bardzo wybredne leony raczej nie nudzą sie karmą w ciągu dwóch dni. Spróbuj czy Satir będzie jadł coś innego (gotowane lub surowe mięso) i jeżeli się okaże, że z tym też są problemy to należy to, moim zdaniem, uznać za niepokojący objaw.
niekoniecznie musi być coś nie tak, abyśka dłuuugo była niejadkiem, a teraz często musimy walczyć z nadwagą
poza tym może warto by było odrobaczyć psiaka advocatem bayera, jeden z moich wetów ma teorię, że jak psu coś jest, to zawsze zaczyna od tego środka i przeważnie problem znika
advocatem bayera?
mojemu dał jakąś żółtą tabletkę, nawet nie wiem co to było... zrobił przed chwilą pierwszą kupę i nic w niej nie było, ale to dopiero 3h po tabletce.

teraz zjadł całe 90 gram puriny więc musiał się chyba przejeść wcześniej i dlatego nie chciał jeść.


Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

Archisia pisze:Wedlug danych Niemieckiego Klubu Leonbergera 8 tygodniowy szczeniak powinien wazyc pomiedzy 9,5 - 11,5 kg. :mrgreen:
no to nie jest optymistyczny przedział dla mojego Satira :(


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

wyższość advocata polega m.in. na tym, że działa miesiąc, a wszelkie środki doustne kilka dni, no i jako jedyny środek skutecznie nam rozgromił włosogłówkę, bo po tabletkach szybko się robale odnawiały


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Satir pisze:
mojemu dał jakąś żółtą tabletkę, nawet nie wiem co to było...
Jak zolta to Tenaver :mrgreen:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

I sprawa się rypła. Dzisiaj rano pierwsza kupa po tabletce, w kupie właściwie same robale.
Takie długie jasne kiełki. Weterynarz mi powiedział że jeżeli będzie miał robale to zabieg będzie trzeba powtórzyć. To może go potraktować tym razem advocatem? Tylko że on miał być szczepiony po raz drugi za kilka dni, ale teraz będziemy musieli przesunąć termin szczepienia. Najważniejsze że już teraz wiem czemu waży mniej niż norma, robale mu zżerały pożywienie i się bidulek nie rozwijał, ale za to teraz jak wystrzeli to ohoho _hopa_
Dzisiaj rano wmucił Purinę aż mu sie uszy trzęsły :rotfl: Z radości aż mu pozwoliłem na łóżko rano wejść, obudził wszystkich jęzorem, a co! Tylko ja mam wcześnie wstawać ?! :buach:
Ostatnio zmieniony 2008-09-20, 07:40 przez Satir, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Cieszę się, że wiadomo już w czym problem :-D Jeszcze chwila i wyliże ws rano bez wchodzenia na łóżko :wh: Moje rano budza mnie na wyścigi, kto wyliże więcej :fight: Zaspanemu ciężko się bronić :hyper:


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Mam to samo :mrgreen: A Satir napewno teraz nadgoni. Co prawda mój Misiek też byl bardzo lekki, w sensie malo ważył. I po dziś dzień waży 46 kg ;-) Może nie wygląda, a chudy też nie jest. Więc nie martw się.
Abrus, Artus dobił do 52 kg, wow :mrgreen: Super :-D A mój niejadek ma 14 miesięcy :rotfl:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Psia Psota
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 299
Rejestracja: 2007-11-14, 10:33
Kontakt:

Post autor: Psia Psota »

Nasze obecne maluchy w wieku 8.5 tygodnia wazyly ok 10-12kg poprzedni miot tez licznyi waga urodzeniowa szczeniat była malutka a zaden nie wazył ponizej 8kg


ODPOWIEDZ