cukrzyca

Moderator: Wroc_Luna

ewaa
leomaniak
leomaniak
Posty: 128
Rejestracja: 2008-01-26, 21:12
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ewaa »

zobaczycie że za parę tygodni tak się w to wdrożycie, że będzie to dla was bardzo łatwe.
A tak z ciekawości jaką insulinę dostaje?


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Na razie trochę staroświecką "świńską" KANNINSULIN, we fiolkach a 40 j./ml (dla fachowców: odpowiednik "lente") podawaną strzykawkami, ale powoli przestawimy go na porządną "ludzką" (różni się tylko 3. aminokwasami) dozowaną "penem". Ja sam - jako człowiek - przez ok. 20 lat też przyjmowałem świńską (różniącą się od ludzkiej 2 aminokwasami) i jakoś mi to nie szkodziło za bardzo i tylko dzięki niej jakoś dotrwałem do czasu "wymyślenia" insuliny ludzkiej, syntetyzowanej przez genetycznie przetworzone bakterie Escherichia coli. Chyba nigdy - wobec zbyt małego zapotrzebowania - nie doczekamy się syntetycznej insuliny identycznej z psią, gdyż za wielkie są koszty stworzenia biologicznej linii technologicznej. Dlatego zawsze będziemy korzystali z "ludzkiej" - obojętnie jakby się nazywała, ot choćby "Canin" lub np. "Burek"... Trochę trzeba będzie pokombinować z receptami aby Kokony nie poszły z torbami, bo w pełnej odpłatności 1 opakowanie (= 3000 jednostek - czyli dla Karlika pi x oko na 80 dni) kosztuje 116 zł + 3 pudełka testów... razem 275 zł). Na FORUM jest 3. "ludzkich" lekarzy, więc może coś wymyślimy z receptami... :chmmm: :smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Ja proponuję na przyszłość HUMULIN M3 PEN (Ewtl. HUMALOG MIX 25 - a penów[ = wstrzykiwaczy] do niej mam mnóstwo, więc nie ma problemu!). Jej stopień oczyszczenia i uniwersalność, są jak najbardziej wskazane w tym przypadku i na pewno będzie ona najwłaściwszym wyborem dla Karlika i na pewno będzie jak najmniej objawów niekorzystnych, wynikających z jej stosowania. Jest ona 100 x lepsza od wspomnianej "pseudopsiej", tak nisko oczyszczonej i przestarzałej... Ewaa, Kajagudek i <embe> musielibyśmy się "skrzyknąć" tak, aby każde z nas raz na pół roku zakombinowało 1 receptę na insulinę i 2 opakowania testów... :chmmm: :smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

W moim profilu znalazłem: :"Pomógł 2 x". Jestem zdumiony tym "nadwartościowaniem"... No - może - jeden raz nieco uspokoiłem Kokony i to naprawdę nie było godne nadania mi takiego zaszczytu... A drugi raz??? Skąd??? Od kogo??? Kiedy???
Nie jestem godzien... :shock: :smoke:
Ostatnio zmieniony 2008-11-13, 23:21 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

o rany! Dziękujemy za pomoc! :-)
Na razie jeszcze mamy póki co tą psią, a potem będziemy żebrać o recepty. Psią można kupić u weta bez problemu w razie czego.


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

A ile kosztuje taka dużo większa fiolka (10 ml), która zawiera tylko 400 j.??? Nowoczesna "ludzka" w 1 fiolce - dużo mniejszej (3 ml), ale doskonalsza - ( za ok. 24 zł bez "ludzkich" zniżek) ma 300j... :chmmm: :smoke:
Ostatnio zmieniony 2008-11-13, 23:25 przez embe, łącznie zmieniany 4 razy.


kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

ta psia? 22 zł :-/


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

No to faktycznie można pójść z torbami :-? Embe to bardzo miło z twojej strony, że pomyslałeś o tym temacie :taa:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Co się stało z kokonami - milczą od 2 dni, nie reagują na gg i maile??? :chmmm: :smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

No, już wszystko w porządku! Kokony nawiązały ponownie rzeczowy kontakt drogą mailową... Karlik wymaga jeszcze drobnego "podregulowania" - o wynikach powiadomimy. :-) :smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Po "ludzkich" zniżkach - mocno nielegalnych wg NFZ - taka fiolka kosztuje ok. 4 PLN...
W tym programie - niestety - nie można cytować własnego tekstu, więc ewtl. czytelnicy muszą cofnąć się do przedprzedprzedprzedostatniego mojego posta...
:smoke:
Ostatnio zmieniony 2008-11-15, 23:05 przez embe, łącznie zmieniany 3 razy.


kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

No to się będziemy napraszać pewnie :-|
Dziękujemy z góry :-)


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Od dwóch dób kokony znowu milczą, więc jest albo tak dobrze, albo aż tak źle...??? :chmmm: Z niecierpliwością czekam na nowe wyniki pomiarów stężenia glukozy we krwi... :smoke:
Ostatnio zmieniony 2008-11-22, 22:39 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Kokony: I jak tam KARLIK??? :chmmm: :smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no wlasnie-zdawajcie relacje _11_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ