Śpi pod płotem - ok. W-wy pies w typie leosia

Leonbergery w potrzebie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
andzia69
nowy forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-20, 15:45
Lokalizacja: Kielce

Śpi pod płotem - ok. W-wy pies w typie leosia

Post autor: andzia69 »

Kilka dni temu do naszej wsi (ok. Halinowa, Minska Maz.) przyszedł kolejny bezdomny pies, wychudzony, wystraszony. Koczuje pod płotem sąsiadów, karmimy go na spółkę, ale ani oni (6 kotów, 1 pies), ani my (3 koty, 2 psy) nie mozemy go przygarnąć. Jest duży, w typie rasy leonberger, do ludzi łagodny, do innych psów agresywny przy misce, raczej powinien być sam. Koty goni, na razie zadnego nie pogryzł, ale nie jest nastawiony zbyt przyjaźnie. Odrobaczyliśmy go. Dziś pada i ten pies po prostu moknie przy drodze. Na pewno bylby dobrym stróżem, wystarczy mu buda i miska jedzenia.
tel. (25) 75 77 320

Pomóżcie proszę psiakowi!

jego watek na dogo:
http://www.dogomania.pl/forum/f28/sp.../#post11278653

Obrazek

Obrazek


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

:cryluch:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Śpi pod płotem - ok. W-wy pies w typie leosia

Post autor: abrus »

andzia69 pisze: Na pewno bylby dobrym stróżem, wystarczy mu buda i miska jedzenia.
to chyba z rozpędu tak ujęte... przede wszystkim potrzebna mu kochająca rodzina i oczywiście odpowiednie warunki bytowe, a ta buda to tak jako dodatek, a nie główne lokum :si:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

... i stróżem może być, ale wcale nie musi, zwłaszcza jeśli to samiec, bo one nie wszystkie skore do stróżowania ;-)


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Coraz więcej miśków :umm: Mam nadzieję, że przed mrozami znajdzie swój ciepły kąt.
:hug: :hug:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
andzia69
nowy forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-20, 15:45
Lokalizacja: Kielce

Re: Śpi pod płotem - ok. W-wy pies w typie leosia

Post autor: andzia69 »

abrus pisze:
andzia69 pisze: Na pewno bylby dobrym stróżem, wystarczy mu buda i miska jedzenia.
to chyba z rozpędu tak ujęte... przede wszystkim potrzebna mu kochająca rodzina i oczywiście odpowiednie warunki bytowe, a ta buda to tak jako dodatek, a nie główne lokum :si:
skopiowałam tylko z dogo słowa założycielki wątku na szybko :oops:

ja uważam, ze miejsce kazdego psa jest w domu, przy swoich ludziach,najlepiej na łóżku - no ale w przypadku takiego olbrzyma moze byc cieżko :mrgreen:

Poszukiwany jest transport do leszna - psiak ma szansę trafic na dt! Gdyby ktos cos mógł pomóc w tej kwestii prosze o kontakt:leonberger@lunaleo.pl


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

domyśliłam się , ze "z rozpędu" ale sprostowałam, bo nigdy nie wiadomo, kto jak przeczyta ;-)


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Śpi pod płotem - ok. W-wy pies w typie leosia

Post autor: embe »

abrus pisze:
andzia69 pisze: Na pewno bylby dobrym stróżem, wystarczy mu buda i miska jedzenia.
to chyba z rozpędu tak ujęte... przede wszystkim potrzebna mu kochająca rodzina i oczywiście odpowiednie warunki bytowe, a ta buda to tak jako dodatek, a nie główne lokum :si:

Wybacz Kasiu, ale u mnie - i tu zostanę potępiony przez większość KOCHAAANYCH WSPÓŁFORUMOWICZÓW - piesio ma swoje miejsce na podwórzu, a do domu nie ma wstępu. Uważam, że taka rola jest mu genetycznie "przypisana" i nie uważam żeby czuł się przez to poszkodowany i nieszczęśliwy... I nie jest... Potępień w tej kwestii się nie lękam i czekam wręcz na ATAK! Sam Essig hodował swoje psowe na otwartym terenie! Każdy członek "stada" ma u mnie tzw. "swoje miejsce" . Ramzes jest szczęśliwy na dworze i podczas długich wspólnych włóczęg po lasach... :chmmm: :smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

...ja nie antropomorfizuję "potrzeb" psa... :smoke:


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Już niedługo będziemy wiedzieć jakie on ma potrzeby :mrgreen: dyskusja jak zwyklę z pomocy schodzi na zupełnie inny tor :umm: . Pilnie poszukiwany transport z Warszawy do Łodzi pies musiałby być w Łodzi około godziny 17 chyba że wcześniej transpot z Warszawy do Poznania ( do Poznania po Psa mogę wujechac sama i godziny nie robią mi różnicy)


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Śpi pod płotem - ok. W-wy pies w typie leosia

Post autor: abrus »

embe pisze:
abrus pisze:
andzia69 pisze: Na pewno bylby dobrym stróżem, wystarczy mu buda i miska jedzenia.
to chyba z rozpędu tak ujęte... przede wszystkim potrzebna mu kochająca rodzina i oczywiście odpowiednie warunki bytowe, a ta buda to tak jako dodatek, a nie główne lokum :si:

Wybacz Kasiu, ale u mnie - i tu zostanę potępiony przez większość KOCHAAANYCH WSPÓŁFORUMOWICZÓW - piesio ma swoje miejsce na podwórzu, a do domu nie ma wstępu. Uważam, że taka rola jest mu genetycznie "przypisana" i nie uważam żeby czuł się przez to poszkodowany i nieszczęśliwy... I nie jest... Potępień w tej kwestii się nie lękam i czekam wręcz na ATAK! Sam Essig hodował swoje psowe na otwartym terenie! Każdy członek "stada" ma u mnie tzw. "swoje miejsce" . Ramzes jest szczęśliwy na dworze i podczas długich wspólnych włóczęg po lasach... :chmmm: :smoke:
chyba nie zrozumiałeś do czego się przyczepiłam :si: to tylko troska o to, żeby psiak nie wylądował na łańcuchu - jako "stróż idealny"... ludzie różnie traktują psy :-(
miałam już nie jeden telefon w sprawie szczeniąt, gdzie na pytanie, czego pan oczekuje od leonbergera, padała odpowiedź: stróżowania, bo wybudowałem nowy piękny dom i chcę być w nim bezpieczny i czy np. wytrzyma w kojcu 8 godzin sam, żeby nie zniszczył ogrodu... i różne podobne pytania

a taka treść ogłoszenia mogłaby by takich ludzi skusić - niestety


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Kasiu!!! Słuszna racja! Ja niepotrzebnie się uniosłem, co do aspektu miejsca pomieszkiwania psiuta... Przecież tu chodzi o uczucia, a nie o budę... Masz rację! :yes: :smoke:


andzia69
nowy forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2008-11-20, 15:45
Lokalizacja: Kielce

Post autor: andzia69 »

"Mały" juz w nowym domku! _hopa_ _hopa_


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:huppa: super!!!!!!!!!!!!!!!!!


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Świetna wiadomość :uaua: :mrgreen:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
ODPOWIEDZ